Sabina

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Jeśli chodzi o grę podstawową to zdecydowanie poleciłabym bardziej europę. Oczywiście ta jest niczego sobie 😊 ale.... Po paru razach zwyczajnie sie znudziła i oczekiwałam czegoś wiecej, dlatego tez rozszerzyłam kolekcje o 5dodatków. Dodatkowo dokupiłam rozszerzenie do USA - po pierwsze z powodu miniaturowych kart z pudełka podstawowego ,które po prostu są uciążliwe, oraz by wzbogacić bilety celu o nowe trasy. Gra jest najzwyklejsza z wszystkich, które są na rynku tylko dlatego ze była wydana jako pierwsza. Za to znakomita by wprowadzić w nią dzieci bo ma najprostsza mechanikę. Polecam 😊


Jak dla mnie ideał :)

Nie rozumiem dlaczego mapa została tak nisko oceniana. Ja ją bardzo lubię. I nie ukrywam że długo na nią polowałam przez notoryczny brak w sprzedaży i magazynach. Bardzo ją polubiliśmy, może i jest bardziej zawiła, ale wlasnie o to chodzi by troszkę w inny sposób rozruszać mózg i zdecydować co sie bardziej opłaca czy dobranie terenu i zwiększenie ilości punktów za zajętą trasę czy kart wagonów by szybciej zrealizować bilet. Uważam, że rozszerzenie się udało i nadaje znów troszkę inny smaczek rozgrywce (jak każda inna wersja tej gry). Jedynym minusem (czego my akurat nie praktykujemy) to potrzeba punktowania na bieżąco.


Super rozszerzenie zupełnie inne niż wszystkie ciekawy pomysł z kwitami przewozowymi (żetony/pieniążki) - zapłatą za każde połączenie do banku lub innemu grającemu. Można zdobyć sporo punktów bo wiele tras jest wysoko punktowanych. Niestety gra się szybko kończy z powodu wykorzystania 40 wagoników, a podliczanie punktów za pozostałe każdemu żetony na koniec gry często diametralnie zmieniają punktację i osobę wygraną.
Gra do 5 osób, sympatycznie zilustrowana 😊 (tulipany na torze punktacji) jedyny minus to czcionka nazw miast na mapie...


Jak dla mnie ideał :)

Uwielbiam to rozszerzenie 😊
Legendarna Azja - ciekawy pomysł z trasami górskimi, oraz fajny dodatek paru długich teras jak w podstawie europa. Plusem jest także rozgrywka do 5graczy.
Azja - wspaniały pomysł by włączyć 6 gracza do gry i podzielić graczy w pary. Na poczatku ciężko ogarnąć przez niemożliwość konsultowania sie a pro po swoich tras jedynie wspólnych - trzeba mieć oczy do około głowy 😊 fajnym rozwiązaniem jest także utrudnienie zajmowania tuneli przy, których są cyfry z liczba kart do odsłonięcia ze stosu zakrytego każdy omija je szerokim łukiem 😁
Naprawdę polecam !!!!


Dobry, solidny produkt

Szwajcaria ciekawa można zebrać. Sporo punktów a to przez specyficzne inne niż we wszystkich częściach trasy. Minusem jest rozgrywka max. 3-osobowa.
Indie interesujące, gęsta siatka połączeń i przepięknie zilustrowana mapa. Ja bardzo lubię w nią grać gorzej z moimi współgraczami, którzy długo zbierają wagony i zwlekają z zajmowaniem tras 😊 tutaj nie ma na co czekać... Do 4 osób nie odczuwam jako minus.