Sebastian

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Idealna gra na spotkania planszówkowe na których chcemy zachęcić ludzi, którzy mają pierwszy kontakt z planszówkami a także świetny przerywnik między poważniejszymi grami na kilka godzin.
Gra jest też świetna do przełamywania lodów gdy gramy w nowym towarzystwie.
Łatwe zasady i rozgrywka trwająca od 15 do 45 minut powoduje, że w każdej wolnej chwili gra jest rozkładana. Przez motyw zdrady, który jest tu nieodłącznym elementem rozgrywki różnią się od siebie (zwłaszcza na większą liczbę graczy). A jeśli któraś strona zbyt często wygrywa wystarczy dodać jakąś specjalną postać i znów można grać godzinami.
Jeżeli w grze doszukujemy się na prawdę jakiś minusów to gra jest idealna na 7-8 graczy - przy mniejszej ilości graczy źli często przegrywają (niweluje to dodanie do zespołu złych Mordreda) a przy większej ilości graczy robi się za głośno i powstaje chaos z którego korzystają źli (może pomóc wtedy dodatek w postaci Pani Jeziora). No i może trochę nudno gra się lojalnym poddanym Króla Artura, który nie ma specjalnych zdolności, ale hej - trzeba wtedy przeboleć tylko te 15 minut a to nie 3 godziny! :D


Dagna

Liczba recenzji: 79