Sqell

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Grane wiele razy i dostępne w wielu pubach, ale i tak musiałem uzupełnić kolekcję o Carcassonne - bez tego klasyka nie byłaby kompletna ;) Lekka rozgrywka, w którą można grać od młodości i dalej dostarcza dużo rozrywki.


Bardzo fajnie łączy deck building z dungeon crowlerem. Gracz cały czas waży potencjalny zysk z kolejnych łupów z ryzykiem wkurzenia smoka - mi np. w pierwszej rozgrywce zabrakło jednego ruchu do ucieczki z lochu, przez co zamiast remisu na pierwszym miejscu spadłem na trzecie. Zdecydowanie fajna i mimo wielu elementów lekka rozgrywka, którą będziemy wielokrotnie testować ;)


Fajnie urozmaica podstawkę bez zbytniego komplikowania zasad. Dochodzi Pani Panda, trochę kafelków (w tym sporo specjalnych) i kart zadań, a mocno urozmaica grę. Na razie pojedyncze partie z dodatkiem rozegrane, ale co ciekawe balans gry zmienił się u nas z niebieskich celów (płytki) na czerwone (ogrodnik).

Jeżeli lubisz Takenoko, to ten dodatek fajnie urozmaici Ci grę, polecam!


Dwa statki w jednym - Transportowiec oraz Pod. Szczególnie ten drugi jest ostatnio popularny - dwa Pody z Rose i Finnem oraz 3 X-Wingi to bardzo popularna lista. Sama "kanapa" (Transportowiec) z kolei to dobry statek na przewóz załogi, wśród której Ruch Oporu ma bardzo dobry i liczny wybór.


Statek kultowy, na poziomie X-Winga czy TIE Fightera. Wiele ciekawych opcji złożenia - liczni znani i lubiani piloci, dużo załogi i modyfikacji. Przy odpowiednim kombo w zasadzie sam potrafi wygrać grę.

Plus taki, że kupując ten model masz dwa statki - do Rebelii i do Ruchu Oporu (z konwerterem) ;)


Yinglong

Liczba recenzji: 82

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Suchykiller

Liczba recenzji: 116