Szymon

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Super gierka na zimowe wieczory(zwłaszcza). Najlepiej się gra, znając naturalnie mity cthulhu gdyż inne osoby mogą być zdziwnione bądź niezainteresowane tajemniczymi legendami, stworami bądź lokacjami. Fakt, że można grać samemu jest plusem lecz wtedy nie ma już takiej frajdy.

Gra jest dosyć dobrze zbalansowana, choć niektóre rzeczy można by jeszcze zmienić. W dodatki jeszcze nie grałem, lecz sądzę że tam uwzględnione zostały pewne poprawki.

Polecam każdemu, z własnego doświadczenia wiem, że nawet osoby nieprzepadające za planszówkami ten tytuł bardzo sobie cenią.


Jak dla mnie ideał :)

Ta gra jest idealna! Dawno tak się nie bawiłem przy planszówce. Model: kooperacja + zdrajca to fajna sprawa. Każdy gracz ma sporą frajdę, emocje przy rozgrywce sięgają takich poziomów, że niektóre skoki floty nagradzane są brawami. Nie trzeba znać serialu, lecz jego również polecę. Jest równie dobry jak ta gra.

Dla początkujących graczy może się wydawać trudne, aby ludzie wygrali, lecz z czasem to się zmienia ;) Początkującym polecę od razu aby używali "łączności" oraz olewali niektóre kryzysy i choć wydaje się to dziwne, ratuje skórę i daje znacznie większą szansę na wygraną.

Jesli ktoś kupuje polską wersję, niech ma na uwadze, że nie ma dodatku Pegasus w wersji polskiej i raczej nie będzie.


Jak dla mnie ideał :)

Gram w tę grę już od dawna. Jej główną zaletą jest fakt, że mapa jest modularna a o zwycięstwie nie przesądza ślepy los. Gra się na prawdę długo. Jeśli mamy pełen skład 6 osób, wtedy powinniśmy rezerwować całą noc na jedną partię. Albo przynajmniej parę ładnych godzin :) Polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Gra jest boska. Dosłownie.
Pozwala na wiele taktyk i sposobów prowadzenia rozgrywki. Każdy gracz posiada wyjątkowe umiejętności i cechy, a rozgrywka za każdym razem wygląda zupełnie inaczej. Nigdy nie zdarzyło się jeszcze, żeby jakiś gracz przegrał z kretesem. Zawsze walka jest wyrównana do ostatnich chwil. przez co jest niezwykle emocjonująca i wciągająca.
Są jednak i wady. Kruche jednostki kultystów i mało ulepszeń.
gra zasługuje na 5+


Jak dla mnie ideał :)

Super dodatek! Z początku nie mogłem się przyzwyczaić do elfów i ich mrocznych odpowiedników, lecz szybko odkryłem moc, jaka skrywa się pod wątłymi, elfimi ciałkami. Dwie nowe talie wspaniale rozwijają grę. Elfy ze swoją umiejętnością leczenia a mroczniaki... w sumie tych drugich o dziwo nie lubię ;d
Polecam i to bardzo. Obowiązkowy dodatek!