Tomasz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Z regóły gdy rozpoczyman przygodę z nową grą planszową, to po kilku partiach moja ekscytacja danym tytułem opada i między kolejnymi rozgrywkami pojawiają się coraz dłuższe przerwy czasowe tzn gra coraz dłużej leżakuje na półce. W przypadku Cywilizacji jest zdecydowanie inaczej :)
Jako długoletni i zagorzały fan serii gier komputerowych (i planszowej) ze "stajni" Sida Meier'a sięgnąłem po Cywilizację: poprzez wieki z wielką nadzieją i wysokimi oczekiwaniami. Nie zawiodłem się! Gra jest po prostu fantastyczna! :)
Po kilkunastu partiach (rozgrywanych praktycznie codziennie) nadal nie mogę doczekać się kolejnej gry a w wolnych chwilach przeglądam karty i "knuję" strategię i posunięcia na potrzeby przyszłej rozgrywki :)
Plusy gry:
- tematyka (jak już pisałem temat rozbudowy cywilizacji jest bliski memu sercu) ;)
- mechanika gry, jest względnie prosta i doskonale zaprojektowana (trzeba tylko ją zrozumieć, w czym niestety nie pomaga instrukcja, ale o tym poniżej). Pierwsza partia to w zasadzie eksperymenty i siedzenie z nosem w instrukcji ale z czasem gra nabiera tempa i płynności rozgrywki).
- oprawa graficzna świetnie oddaje klimat a każda karta potrafii "cieszyć oko".
- cena, w stosunku do zwartości pudełka jest na prawdę dobra (zaznaczam że zakupiłem grę w przedsprzedaży).
Minusy gry (w zasadzie jest tylko jeden) - nie pomagająca za wiele instrukcja.
Podsumowując: gra naprawdę warta grzechu :D i wydania ciężko zarobionych pieniędzy. Idealna dla wszystkich fanów Cywilizacji, miłośników strategii oraz graczy z doświadczeniem. Początkujący gracze mogą mieć spore problemy z ogarnięciem tematu.


Misiolak

Liczba recenzji: 0