Vivien

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Gra przenosi nas do wiktoriańskiego Londynu, a konkretnie do jednej z jego dzielnic: Whitechapel. Jeden z uczestników gry wciela się w postać Kuby Rozpruwacza. Jego zadaniem jest zabić pięć kobiet w ciągu czterech nocy i za każdym razem dotrzeć do swojej kryjówki. Pozostali gracze zostają inspektorami starającymi się złapać seryjnego mordercę. Łącznie w grze może uczestniczyć sześciu graczy (Kuba Rozpruwacz oraz pięcioro inspektorów).
Letters from Whitechapel to gra dedukcyjna z elementami strategicznymi. Gracze starają się przewidzieć swoje wzajemne ruchy z jak największą dokładnością. Rozgrywka jest bardzo prosta i nie wprowadza żadnej losowości. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od jej uczestników.
Na pierwszy rzut oka plansza do gry może lekko przytłoczyć. Znajduje się na niej pajęczyna linii i bardzo wiele punktów z numerami. Jednak po paru rundach wszystko staje się bardzo proste i przejrzyste. Komponentów nie ma wiele i w zasadzie ograniczają się do pionków policjantów i Kuby Rozpruwacza, różnego rodzaju znaczników, pomocy dla graczy i ekranu zasłaniającego poczynania mordercy. Wszystko wykonane na solidnym poziomie.
Uważam, że Letters from Whitechapel idealnie nadaje się jako gra dla dwojga. Gracz wcielający się w rolę policjantów ma wtedy możliwość w pełni skoncentrować się i złapać mordercę. Poza tym gra jest wtedy krótsza i zajmuje około 60 minut.


Dobry, solidny produkt

Na początku należy zaznaczyć, iż gra przyjechała do mnie uszkodzona - wgnieciony róg pudełka, przez co plansze są lekko zagięte na rogach.
Jeśli chodzi o samą grę. Jest ona prosta od strony mechaniki. W sam raz nadaje się dla całej rodziny. Jedyną przeszkodą może być potrzeba znajomości języka angielskiego.
Cena trochę wysoka porównując do innych gier w kontekście jakości - tokeny mogłyby być dwustronne.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo szybka i zabawna rozgrywka. Komponenty dobrze wykonane - chociaż występują drobne niedoróbki i naderwania kafelek, a pomarańczowi kosmici są w rzeczywistości brązowi :-). Gra nie powoduje nadmiernego wysiłku umysłowego, jak gry w które dotychczas grałam. W grze jest w 100% wyczuwalny klimat przewożenia rur kanalizacyjnych, nie do końca wykończonymi statkami poprzez pół galaktyki ;-) Serdecznie polecam - zwłaszcza na spotkania towarzyskie, gdzie nie wszyscy są miłośnikami planszówek.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Pięknie wydana gra - karty, ilustracje, figurki, plansze i pudełko. Niczego innego nie można się spodziewać od Fantasy Flight Games. Zawiera ciekawe gadżety ułatwiające rozgrywkę. Obowiązkowa pozycja dla każdego wiernego fanatyka samotnika z Providence. Serdecznie polecam.


Dobry, solidny produkt

Bardzo przyjemna i prosta rozgrywka. W sam raz na imprezy i na granie z dziećmi. Jedynym mankamentem gry jest to, że po jakimś czasie magnesy tracą moc - przez co gra staje się prostsza. Świetne połączenie losowości i zręczności.


Tomasz Sokoluk

Liczba recenzji: 134

Kornelek

Liczba recenzji: 78

Piton

Liczba recenzji: 197