Wojtek

Gdańsk/Starogard

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

1 użytkownik

Dobry, solidny produkt

Bardzo klimatyczna gra dla 2 osób. Zawsze określam ją jako Diablo na planszy. Sporo turlania, sporo ubitych troglodytów. Grając po jasnej stronie mocy raczej wchodzimy w rolę przegranych i staramy się o to, żeby porażka była jak najmniej dotkliwa :). Nie zmienia to faktu, że gra się bardzo przyjemnie niezależnie od strony, którą przyjdzie nam pokierować

Rozłożone podziemia wyglądają bardzo efektownie na podłodze (lub baaardzo dużym stole).

W grze rozgrywamy pojedyncze przygody lub całe kampanie. Bardzo dużą ilość dodatkowych scenariuszy można znaleźć w sieci. Poświęciłem trochę czasu zaraz po zakupie gry i do tej pory nie wykorzystałem wszystkich.

Jest to bardzo szybka gra z prostymi zasadami. Polecam ją każdemu, komu turlanie kości sprawia frajdę, mają problem z zebraniem większej grupy graczy i dla których wynik gry jest sprawą drugorzędną :)


Dobry, solidny produkt

Fajny, mały przerywnik między poważniejszymi grami. Nic mniej i niestety nic więcej. Plus na 4 za klimat :)


Jak dla mnie ideał :)

Gra przez długi czas królowała na moim stole. Przyjemny deck-builiding pełną gębą.

Zasady bardzo proste. Można ją wytłumaczyć każdemu w krótkim czasie. Wielokrotnie była ode mnie pożyczana przez osoby które z szeroko pojętymi planszówkami nie mają zbyt wiele do czynienia.

Jedna uwaga. Warto doinwestować grę jakimiś protektorami. Staraliśmy się grywać w różne układy dostępnych kart jednak pewne z nich były o wiele bardziej popularne. Dodatkowo karty miedziaków/srebrników/złociszy uczestniczą w każdej rozgrywce. Po dość krótkim czasie stopień ich zużycia był widoczny gołym okiem a na tej podstawie możemy się spodziewać, co tam leży na wierzchu naszego stosu. Dlatego dołożyć parę złotych i grę zabezpieczyć.


Dobry, solidny produkt

Gra zakupiona na prezent. Bardzo udany prezent:)
Łatwe zasady - spokojnie można w krótkim czasie nauczyć osoby nie mające na co dzień do czynienia z planszówkami.

Gra jest na podorędziu przy każdym spotkaniu z planszówkami. Jężeli nie mamy pomysłu lub czasu na coś dużego zawsze chętnie wracamy do tej gry.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra. Od chwili zakupu gramy w nią praktycznie na każdym "wieczorku" który udaje się nam wraz ze znajomymi zorganizować a nie mamy czasu na Twilight Imperium :)

Gra jest szybka. Po kilku grach spokojnie udaje się nam rozegrać pojedyncze partie w czasie opisanym na pudełku (0,5h na osobę).

Po pierwszej rozgrywce warto przerzucić się na granie rasami obcych ponieważ wymuszają one na graczach różne sposoby prowadzenia swojego imperium.

No i najlepszy moment - pełne emocji losowanie dostępnych w kolejnej rundzie technologii.

Grę polecam każdemu miłośnikowi gier komputerowych z cyklu Master of Orion czy starej gry STARS! (ktoś w ogóle kojarzy?:)


Jahvanny

Liczba recenzji: 51

Zeleboba

Liczba recenzji: 8