xanth92

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Odkąd gra pojawiła się na naszym stole parę miesięcy temu praktycznie nie ma spotkania na którym nie pogralibyśmy chociaż przez chwilę (choć zwykle do momentu skończenia się żetonów z punktami ;) ). Ciekawa koncepcja z przeźroczystymi kartami daje sporo frajdy., a niektóre hasła i kategorie są zabawne same w sobie nawet bez pokazywania ;) Gra udowadnia, że za pomocą tych kart da się pokazać WSZYSTKO - ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra jest prześliczna, co niewątpliwie wpływa na zachęcenie nowych graczy do jej wypróbowania. Proste zasady i nutka rywalizacji sprawdzą się w każdym towarzystwie. Nie jest ani "babska" ani dla dzieci, więc spokojnie można zagrać całą rodziną albo ze znajomymi jeśli ma się ochotę na coś lżejszego. Dodatkowo - czujecie podobieństwo do Simsów? Przecież każdy sporo czasu poświęcał na urządzenie swojego domu :D


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Chyba najlepsza wydana gra w Polsce tego roku. Mnóstwo dróg do zwycięstwa sprawia, że każda rozgrywka jest ciekawa. Gra wymaga od nas sporej optymalizacji ruchów, więc trzeba się trochę nakombinować aby z danej rundy wyciągnąć jak najwięcej - inaczej w drodze do zwycięstwa wyprzedzą nas inni gracze. Podobają mi się karty pod względem symboliki i opisów - przedstawienie efektów kart symbolami jest dla mnie logiczne, a dodatkowe opisanie wszystkiego nie pozostawia już żadnych wątpliwości (duży plus przy grze z mało ogranymi ludźmi). Wiem, że część graczy narzeka na szatę graficzną - mi osobiście nie przeszkadza (plansza nawet mi się podoba, a karty widywałam gorsze).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Po pierwszej rozgrywce jestem zachwycona. Obrazki są na tyle rozbudowane aby dało się je powiązać ale jednocześnie nie aż tak aby powiązania te były oczywiste. Nasza grupa miała podzielone zdanie odnośnie tego, czy jest to wersja trudniejsza niż słowa czy wręcz przeciwnie. Chyba jest to trochę powiązane z tym kto jest bardziej "wzrokowcem" a kto "słuchowcem" ;) Zabawa przednia, 100% polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetne rozszerzenie gry. Osobiście nie wyobrażam sobie już gry bez niego ;) Dodatkowe lokacje i zasób (kawa) stwarzają nowe możliwości pozyskania rubinów przez co rozgrywka staje się dużo ciekawsza, szczególnie jeśli ma się za sobą spoooro rozgrywek podstawowej wersji. Podobają mi się bardzo nowe karty - na ich wykorzystanie zużywamy akcję ale mają za to fajne i mocne efekty. Jeśli ktoś lubi pojawia się też trochę negatywnej interakcji z której jeszcze osobiście w rozgrywce nie korzystałam ale na pewno znajdzie ona swoich zwolenników ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Justyna_59

Liczba recenzji: 10

Miedzcu

Liczba recenzji: 1

Vanillamagic

Liczba recenzji: 121