Imago

Kalambury bez rysowania i pokazywania!
46 opinii
  • 3 - 8 osób
  • od 12 lat
  • ok. 20 minut
  • wydanie polskie
Kalambury to już żadne wyzwanie dla Ciebie? "Time's Up" znasz prawie na pamięć? "Koncept" nie ma przed Tobą tajemnic? Sięgnij po Imago!  Imago to świeże i bardzo dobre podejście do zabawy typu kalambury, ale nadające się dosłownie dla każdego. Nie musisz umieć rysować, nie musisz się wygłupiać pokazując dziwne rzeczy. Tutaj możesz doświadczyć tego, co najlepsze w kalamburach, a Waszym ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia! Masz hasło do pokazania i do dyspozycji 61 przezroczystych kart z namalowanymi prostymi elementami, za pomocą których musisz skonstruować coś, co naprowadzi innych graczy na Twoje hasło. Nakładasz proste elementy jeden na drugi, łączysz je, przesuwasz, wprawiasz w ruch - co tylko przyjdzie Ci do głowy. W efekcie powstaje: - Żyrafa? - Nie... ma ogromny ogon... - Dlaczego ta żyrafa dziobie ziemię?? - Toż to STRUŚ! Ta gra dostarczy Wam wiele zabawy i śmiechu. Pozwoli Wam odkryć jak bogatą macie wyobraźnię i nie raz zaskoczycie, nie tylko znajomych, ale i samych siebie jak świetnie wam wychodzi wyczarowanie czegoś z niczego. Elvis grający na znaku zapytania jak na gitarze, koń trojański przypominający smoka wawelskiego z połkniętą owcą, czy flaming pomylony z kaczką, bocianem, czaplą i wieloma innymi rodzajami ptactwa. Gorąco polecamy. :)
Autor:
Shingo Fujita, Motoyuki Ohki, Hiromi Oikawa
Ilustracje:
Laura Michaud, Shingo Fujita
Wydawca:
Rebel
79,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Kalambury to już żadne wyzwanie dla Ciebie? "Time's Up" znasz prawie na pamięć? "Koncept" nie ma przed Tobą tajemnic? Sięgnij po Imago! 

Imago to świeże i bardzo dobre podejście do zabawy typu kalambury, ale nadające się dosłownie dla każdego. Nie musisz umieć rysować, nie musisz się wygłupiać pokazując dziwne rzeczy. Tutaj możesz doświadczyć tego, co najlepsze w kalamburach, a Waszym ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia!

Masz hasło do pokazania i do dyspozycji 61 przezroczystych kart z namalowanymi prostymi elementami, za pomocą których musisz skonstruować coś, co naprowadzi innych graczy na Twoje hasło. Nakładasz proste elementy jeden na drugi, łączysz je, przesuwasz, wprawiasz w ruch - co tylko przyjdzie Ci do głowy. W efekcie powstaje:

- Żyrafa?

- Nie... ma ogromny ogon...

- Dlaczego ta żyrafa dziobie ziemię??

- Toż to STRUŚ!

Ta gra dostarczy Wam wiele zabawy i śmiechu. Pozwoli Wam odkryć jak bogatą macie wyobraźnię i nie raz zaskoczycie, nie tylko znajomych, ale i samych siebie jak świetnie wam wychodzi wyczarowanie czegoś z niczego. Elvis grający na znaku zapytania jak na gitarze, koń trojański przypominający smoka wawelskiego z połkniętą owcą, czy flaming pomylony z kaczką, bocianem, czaplą i wieloma innymi rodzajami ptactwa. Gorąco polecamy. :)

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 61 przezroczystych kart
  • 65 kart Enigmy
  • 35 znaczników
  • instrukcja
Waga:
430 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
IM-PL-P01-2018
Pasujące koszulki:

Imago otrzymało prestiżowe wyróżnienie Mensa Select, przyznawane wybitnym grom planszowym wyróżniającym się estetyką wykonania, orginalnością mechaniki i wartościami intelektualnymi. Dla osób pragnących zgłębić temat, przygotowaliśmy osobny artykuł o tym szczególnym wyróżnieniu - zapraszamy do lektury.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.59
na podstawie 46 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń ImagoNajbardziej przydatne recenzje

Joanna

Liczba recenzji: 5

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra wymaga odrobiny wyobraźni, szczypty dobrego humoru i trochę czasu. Myślałam, że będzie za trudna dla dzieci, ale okazało się, że grają w nią bardzo chętnie. Zmieniliśmy tylko trochę zasady.
Sprawdziła się także na imprezie. Spore pole do popisu dla graczy w rożnym wieku.
Ostatnio zakupiłam drugą - na prezent. Polecam!


M_zdrojek

Liczba recenzji: 97

Uważam Imago za bardzo ciekawą grę, która sprawdza się w klimatach imprezowych Wymaga więcej wyobraźni i inwencji od tradycyjnych kalamburów, przez to nieraz jest śmieszniej. Wykonanie dobre, przeźrocza (u mnie przynajmniej) nie rysują się bardzo.
Mechanika nie jest odkrywcza, ale fajne jest to, że przy pokazywaniu możemy pokazywać ruch (a nawet opowiadać historie), co przy zwykłych, rysowanych kalamburach jest trudne. Ciężko jest zapamiętać wszystkie hasła, bo kart jest bardzo dużo, na dodatek na każdej jest siedem haseł z różnych kategorii. Wydaje się, że daje to bardzo dużo możliwości.
System punktacji sprawiedliwy, nagradza zarówno dobrze pokazujących (co też bywa trudne) oraz dobrze zgadujących.
Ciekawa gra, w dobrej cenie warto kupić. 4/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Misiekh

Liczba recenzji: 10

Leciutka imprezówka, prawie bez reguł, próg wejścia praktycznie nie istnieje, można grać nawet bez punktów ot tak dla przyjemności. Dobra przy piwku, bo karty są foliowe ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Imago Family

Imago Family

Podaj dalej!

Podaj dalej!

Koncept

Koncept