Zaphatasura

Poliglota

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

4 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Pod względem graficznym podręcznik jest po prostu przepiękny. Wizardzi stanęli na wysokości zadania. Wszystko jest barwne i klimatyczne, a nie szarawe, nabazgrane i nijakie niczym w trzeciej edycji.
Treść podręcznika jest faktycznie skierowana do MG i gracz nie ma za bardzo czego w tej księdze szukać. Jasne, znajduje się tutaj cała masa magicznych przedmiotów, ale otrzymać je można tylko drogą łaski MG. Nie ma żadnych oficjalnych cenników, twierdzących że taki przedmiot kosztuje tyle, a taki tyle. Zredukowanie nacisku na gromadzenie czarodziejskich skarbów jest bardzo wyraźne w najnowszej edycji, a co się z tym wiąże - nie wszystkim musi się podobać.

Ponad to, w swe ręce MG otrzymuje szereg opcjonalnych zasad, które może wykorzystywać w swej rozgrywce. Choćby znane z wcześniejszych edycji flankowanie znajduje się właśnie tutaj.
Do tego doliczyć trzeba jeszcze rozdział opisujący multiwersum (będące zaskakująco zgrabnym połączeniem koncepcji Kosmologii Koła z czasów ADnD i Kosmologii Osi z DnD 4), oraz naturalnie szereg wskazówek jak prowadzić sesje.

Jednym zdaniem - bardzo solidny podręcznik.


Dobry, solidny produkt

Czy jest to wielościan foremny? Tak.
Turla się? Tak.
Ma wyraźne cyferki? Tak.
Czy na każdej ściance jest inna cyfra? Tak.
Czy jest czerwona? Może być.

Kość jak kość, spełnia swoją rolę i jest tania.


Metallum

Liczba recenzji: 1

Elebril

Liczba recenzji: 5

Red5

Liczba recenzji: 5

Nelthar

Liczba recenzji: 1