Zaszaable

Poliglota

Poznań

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Terraformacja Marsa - gra, którą można grać kilkukrotne podczas jednego wieczoru i się nie znudzi. Gra, której próg przejścia jest na tyle przystępny, Ze początkujący gracze łapią co jest pięć i nie zrażają się. Gra tak kapitalna, że starzy wyjadacze chcą zagrać jeszcze raz, bo wiedzą​, że można ukulać jeszcze lepszy wynik. Gra tak uzależniająca, że piszesz do znajomych, że chcesz w nią pograć pomimo tego, że wiesz że nie mogą się z toba spotkać bo terraformują własne mieszkanie... Gra taka, że jedziesz 320 kilometrów do znajomych i wiesz, że se spodoba. Terraformacja Marsa. Budujesz świat, który może sprawić, że za chwilę będziesz chciał/chciała zbudować jeszcze lepszy!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Każda podstawka do Dice Masters jest świetna, jeśli chce się rozpocząć przygodę z "kościakami" Każda edycja wprowadza coś nowego! W MDM dużym atutem jest to, że można mieszać wszystkie postaci z każdego dodatku - daje to niezliczone możliwości układania drużyn!
Wciąga nawet tych bardziej zaawansowanych graczy a i nowych też chętnie przyciąga - każdy się przy tym świetnie bawi. Gram ze swoim znajomym regularnie, za każdym razem ekipa bohaterów się zmienia ale niestety tego samego nie można powiedzieć o ogólnym wyniku potyczek - za każdym razem ktoś wyciąga swojego asa, który decyduje o wyniku meczu. Polecam każdemu, bo ze względu na ilość klimatycznych edycji każdy znajdzie coś dla siebie!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Egzemplarz, który kupiliśmy jest zepsuty - moja dziewczyna zawsze wygrywa o jedną turę! Coś jest nie tak!

Szybka, zasady najprostsze i solidnie wykonana. Polecam karty powkładać w koszulki ochronne, bo szybko mogą się pościerać, pozginać od ogromnej ilości kolejnych gier rozegranych prze każdego. Gra wciąga i wymusza rewanż za rewanżem.

Polecam każdemu niezależnie od tego, czy jest starym wyjadaczem, który planuje 3 tury w przód, czy początkującym graczem, który dopiero uświadamia sobie, jak świetną rozrywką są najróżniejszego rodzaju gry planszowe, karciane i kościane !


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Po długim przebijaniu się przez instrukcję, szukaniu gameplay'ow w internecie i rozwiązywaniu wątpliwości podczas pierwszych gier stwierdzam, że ta jest bardzo dobra. zasady okazują się być tak proste i potem już logiczne, że kiepska instrukcja odchodzi w zapomnienie. Przy wątpliwości wyboru dwóch różnych gier tym się nie sugerujcie.

Do tych lepszych stron gry Arcana

Niesamowite grafiki doskonale wprowadzają w klimat gry. Ta co prawda jest zdecydowanie ciekawsza, kiedy gra się w 3 lub 4 osoby, ale w dwójkę jest nie mniej przyjemnie. Niektórzy nazywają Arcana drugą wojną, ale wbrew komentarzom ja tak nie uważam. Losowość, Intryga i przekupstwo i różne decyzje ciągle nam towarzyszą. Zawsze nie mogę się doczekać kolejnych prób objęcia władzy nad Cadvallonem.

Bardzo chciałbym dać Potężną Piątkę w ocenie... ale niestety - instrukcja bije to jedno oczko.
4 jak najbardziej porządna się należy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Jestem raczej kiepskim strategiem, jednak do zakupu Neuroshimy HEX zachęciły mnie liczne, pozytywne opinie. Po trosze też kręci mnie świat postapokaliptyczny - to też było jedną z kart przetargowych przy wyborze tytułu.

Świetne grafiki i bardzo porządna, czytelna instrukcja to zdecydowanie atuty. Ilość żetonów nie przytłacza, wszystkie są pieknie wykonane i wyraźnie przedstawiają swoje właściwości. Plansza jest również solidna, doskonale oddaje klimat gry. Całość nie jest zbyt duża, więc można śmiało wybrać ją na wypad ze znajomymi i wciągać innych w świat po wojnie.

4 różne frakcje, których umiejętności się różnią, to na początek w sam raz. Wystarczy, żeby rozegrać setki potyczek, czy to grając w dwie, trzy lub cztery osoby (większa ilość osób pozwala na zmianę zasad gry, co sprawia, że ta staje się jeszcze bardziej ciekawa). Gra jest tak skonstruowana, że nigdy nie będzie się nudzić. Każda kolejna rozgrywka ukazuje dobre i złe strony armii, tworzy ich ogólny obraz i pozwala na wymyślanie strategii na następne potyczki. Jeśli stwierdzimy, że nam mało - Neuroshima posiada wiele dodatków w przystępnej cenie, które oferują jeszcze więcej pięknych grafik, umiejętności armii i scenariuszy gry.

Gra jest na prawdę świetna, zasady są przejrzyste i łatwe do zapamiętania.

Podsumowanie:
PLUSY
+ ogólne wykonanie
+ piękna, czytelna instrukcja
+ grafiki - pudełka, instrukcji, planszy jak i żetonów
+ ilość dodatków, które świat Neuroshimy oferuje

MINUSY
- ... jak dla mnie brak!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Traki11

Liczba recenzji: 0

Vanillamagic

Liczba recenzji: 121