Komentarze do produktu: Notre Dame (edycja niemiecka)


Ramirez [ dodano: 19.07.2013 ]
Gra naprawdę bardzo dobra, jedynie co to wykonanie średniawe - żetony i plansze nie są za grube, ale za to drewniane elementy śuper jakość :) Gra na 4,5, wykonanie 3,5 więc tak solidna 4 wychodzi :)
0
Staszek [ dodano: 05.06.2013 ]
Panie Andrzeju, po przeczytaniu instrukcji i rozłożeniu gry przed sprzedaniem warto jednak zagrac:) (co do abstrakcyjności powozów-jak to powozy poruszają się po planszy i zbierają bonusowe żetony- znam bardziej abstrakcyjne reguły.
Pozdrawiam
0
Gwiazda
Andrzej Sieradzki [ dodano: 05.06.2013 ]
Oceniam produkt na: 1 - nie spełnia moich oczekiwań :-(
Jedna z dwóch gier w mojej (bogatej!) kolekcji, które po przeczytaniu instrukcji i rozłożeniu na stole została natychmiast wystawiona na aukcję i sprzedana. Zasady niejasne, abstrakcyjne (jakieś powozy!), mechanika zupełnie księżycowa. Dziwaczny klimat (o ile w ogóle go ma). Obydwoje z żoną (gramy dużo razem w różne gry) uznaliśmy to kompletna pomyłka. Od tej pory gry tego autora omijam z daleka. Oczywiście to moja czysto subiektywna ocena.
0
Piotr Kacperski [ dodano: 08.02.2010 ]
Grę dostałem pod choinkę, rozpoczęła ona moją przygodę z planszówkami.

Pierwsze wrażenie
- zasady: dosyć, proste, łatwo wytłumaczyć znajomym
- wykonanie: ładne, estetyczne, jednak bez popadania w zachwyt
- fajna rozgrywka, sporo kombinowania
- czas rozgrywki około 45 minut w 2 osoby, z dojściem każdej kolejnej osoby wydłuża się o 15 minut

Wrażenie późniejsze:
- stosunkowo mała interakcja między graczami - gra ma formę rywalizacji, na zasadzie aby być lepszym od innych ale bez większej możliwości ingerencji w poczynania innych
- wiele elementów gry jest przewidywalnych i łatwych do liczenia - przykładowo stopień zaszczurzenia przypadający na każdą fazę, ilość pieniędzy potrzebnych na przekupstwa i wstawianie klocka wpływu do katedry
- 2 powyższe punkty wymuszają konieczność modyfikacji zasad w celu wprowadzenia większej losowości i interakcji między graczami, natomiast po wprowadzeniu modyfikacji gra się nie nudzi i przyjemnie jest w nią zagrać raz na jakiś czas

Podsumowując nie jest to gra, która przebojem wedrze się w spotkania ze znajomymi, natomiast jest w stanie zainteresować, w moim przypadku obudziła zainteresowanie planszówkami.
0
Vogti [ dodano: 03.02.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Naprawdę niezła gra. Pięknie i solidnie wydana. Duża przyjemności z grania - szybkie, zróżnicowane rundy, ciągłe kombinowanie, żeby "związać koniec z końcem", bo wiecznie czegoś nam brakuje.

Ja grałam w wersję dla dwóch osób i polecam! W większej grupie jest pewnie jeszcze ciekawiej.
1
Kajetan Zaziemski [ dodano: 13.12.2009 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
bardzo skalowalna, dopracowana gra.
rewelacji nie ma, ale od czasu do czasu warto zagrać
0
AK [ dodano: 06.11.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra ma naprawdę mieszane recenzję w sieci... jedni się nią zachwycają, inni mówią , że jest monotonna i troszkę niedopracowana... moim zdaniem ci pierwsi mają rację. Przede wszystkim jest super wydana, i posiada naprawdę porządne wyposażenie (dołączone są nawet torebeczki na żetony i znaczniki!!!! Tak powinno wyglądać wyposażenie KAŻDEJ gry!!!) . Same zasady uważam , za proste. Problemy mogą sprawić duże możliwości podczas gry, sposób na wygraną jest naprawdę wiele... po prostu jest wiele taktyk prowadzących do zwycięstwa. Gra jest przyjemna, ale wymaga pewnej
koncentracji i kontrolowania gry przez graczy. Jak ktoś już się wciągnie, to chce tylko grać i grać... Niestety to wciągniecie, powoduje, że gra nie jest dla wszystkich, bo trzeba jej wpierw poświecić trochę czasu i zapoznać się z możliwymi strategiami w grze... jak ktoś już zrozumie co jak łączyć i jak grać aby było dobrze, dodatkowo załapie szybko strategię przeciwnika to gra robi się genialna!!!

Na koniec pierwszy mały minusik dla Rebel-a, nie dostałem wraz z grą (produkt uszkodzony) instrukcji w wersji PL;) Nie jest o tak naprawdę problem, i nawet nie chciało mi się tego zgłaszać (koszta dosłania naprawdę nie są warte zawracania głowy, nawet jak bym nie ja miał je pokryć).
1
Rafał W. [ dodano: 17.07.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jestem po 4 partiach dwuosobowych rozegranych wspólnie z żoneczką (4:0 dla ukochanej!) Gra się przyjemnie, choć z pewnością gra w większym gronie jest o wiele atrakcyjniejsza. Gra mimo prostych zasad wymaga sporo kombinowania. Na pewno nieraz przyjdzie mi w nią jeszcze zagrać. Polecam!
1
Marek Wysocki [ dodano: 17.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Notre Dame przysparza dużą przyjemność rozgrywki. Gra jest bardzo dynamiczna, bez większych przestojów decyzyjnych. Bardzo pomysłowe rozwiązanie dołączania nowych dzielnic w zależności od ilości graczy. Edytorsko gra bardzo czytelna graficznie i przyjemna dla oka bez fajerwarków. Notre Dame posiada proste zasady gry a jednoczesnie stwarza duże możliwości zdobywania punktów i znajdowania kilku dróg do zwycięstwa. Pomysł ze szczurami w dzielnicach bardzo dobry.
Gra godna polecenia.
1
Marek Pasierbek [ dodano: 14.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
No gra jest naprawdę fajna. Jeżeli chodzi o mózgożerność to duży krok przez Turn Und Taxis a krok za Caylus. Mnóstwo możliwości, element losowy b. przyjemny (nie wypacza rozgrywki, efekty dotyczą wszystkich graczy). Oprawa graficzna na bdb w sumie miód.... może za kilka gier byłaby 5...a tak to mocne 4+

Polecam bo warto
0
CEZAR [ dodano: 08.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobra gra rodzinna. Jak dla mnie idealny kandydat do Spiel des Jahre.
Duże ilość strategii prowadzących do zwycięstwa, minimum losowości, proste zasady i czas rozgrywki koło godzinki. po prostu lekko łatwo i przyjemnie. Nie trzeba dużo liczyć, można sobie pozwolić na krótkie wyłączenie się z gry (jak nic pasuje lampka francuskiego wina). Z drugiej strony jednak bez myślenia tej gry się nie wygra ;-)
Minus to zminimalizowana interakcja (ogranicza się jedynie do ew. wyścigu po wiadomości i fazy wybierania kart - BTW: ciekawe rozwiązanie).
Gra jest całkowicie niezależna językowo (jedyne napisy na kartach to min i max czyli dość internacjonalistyczne). Ale w praktyce przy pierwszych grach każdy podpiera się instrukcją. Ja miałem ściągniętą z BGG wersję angielską - dodatkowo ściągnąłem, sobie taką małą ściągę gracza (też po angielsku) to bardzo, bardzo pomaga. Ale pewno Rebel postara się o polskie tłumaczenie ;-)))
Reasumując - świetna gra na spotkanie ze znajomymi, gdy chcemy uniknąć niesnasek wywołanych przebiegiem gry.
0
Tiju [ dodano: 10.09.2007 ]
W grę grałam już wielokrotnie - za każdym razem stosując inną taktykę. Duża możliwość wyboru ścieżki zwycięstwa, przy jednoczesnej lekkości gry familijnej. Krótki czas rozgrywki. Piękne wykonanie. Polecam!
0
Jakub Woźniak [ dodano: 26.06.2007 ]
Grę otrzymałem w ciągu ok. 7 dni, bo miała 2 tyg. date realizacji. Jak zwykle, zapakowana jak amerykańska pomoc wojskowa ;))) - rozpakowywałem chyba z 10min..

- Pierwsze wrażenie "estetyczne" jest bardzo miłe, elementy (grafika na płytkach, klocki, karty) są bardzo dobrej jakości i wprowadzają fajny średniowieczny klimat.

- Notre Dame jest bardzo podobna do San Marco, którą uważam za jedną z najfajniejszych gier w jakie grałem. Podobny jest mechanizm zdobywania wpływów w mieście, cel gry (punkty prestiżu), szlachta ("Kamienie Wpływu"), rola "Męża Zaufania" (quasi-Doża z SM) i mechanizm plagi - dla mnie zbyt mało dotkliwy, by się nim przejmować w grze (punkty limitowe w SM) oraz rodzielanie kart akcji.

- nowym elementem jest mechanizm przekupywania postaci (szkoda, że gracze nie rywalizują o konkretne osoby) i zbieranie bonusów w mieście (karoca).

- największym minusem ND jest dla mnie ograniczona interakcja między graczami np. nie można tak jak w San Marco, wygnać szlachtę przeciwnika z dzielnicy lub dokonać zdrady.

- plusem natomiast jest to, że można w różnorodny sposób inwestować w rozwój swojej dzielnicy i trzeba przewidywać ruchy przeciwnika. Nie jest to jednak gra, która wymaga ciągłych analiz i elastycznej strategii, jak w San Marco.

Fajna gra na wakacje. Ma bardzo pokojowy charakter, przez co można śmiało grać z narzeczonymi/żonami ;))))
Polecam
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl