Architekci 7 Cudów Świata

Zbuduj cud i zapisz się na kartach historii!
5 opinii
 • 2 - 7 osób
 • od 8 lat
 • ok. 25 minut
 • wydanie polskie
Wciel się w jednego z największych architektów w dziejach i pozostaw ślad na kartach historii, wznosząc cud, który przyćmi dokonania innych! Mądrze wybieraj sojuszników, inwestuj i obserwuj z dumą, jak Twoja budowla nabiera kształtów.Architekci 7 cudów świata to dynamiczna gra rodzinna, doskonała na początek przygody z planszówkami! Podczas rozgrywki staramy się wznieść własną budowlę, jak najlepiej wykorzystując efekty dostępnych kart. W swojej turze wybierasz 1 z 3 kart, na których znajdziesz różne postacie pomocne w zdobywaniu surowców do budowy cudów, dokonywaniu odkryć naukowych oraz toczeniu bitew z sąsiadami. Na czym to polega?Rozgrywka w Architektów 7 cudów świata jest oparta na prostym mechanizmie wyboru karty. W swojej turze:Dobierasz 1 z 3 dostępnych kart.Zagrywasz ją przed sobą.Używasz jej efektu.Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne korzystanie z nadarzających się okazji i wybieranie najlepszych możliwych opcji. Każda dostępna karta przyniesie nam określony bonus: surowce niezbędne do budowy cudu, monety, którymi możemy zastępować te surowce, punkty zwycięstwa przydatne na koniec gry, tarcze zwiększające naszą siłę militarną oraz dodatkowe bonusy w postaci żetonów postępu. To od nas zależy, jaki kierunek rozwoju wybierzemy. Gra kończy się, gdy któryś z uczestników skończy budować swój cud. Zwycięża osoba z największą liczbą punktów.Dlaczego pokochasz tę grę?To wyjątkowo prosta gra o sprawnym mechanizmie, dzięki czemu doskonale nadaje się dla osób, które stawiają pierwsze kroki w planszówkowym świecie. Jednocześnie rozgrywka jest satysfakcjonująca!Poszczególne rozgrywki są krótkie i pozbawione przestojów; od razu chcemy zagrać kolejny raz.Jak na grę rodzinną przystało, Architekci 7 cudów świata mają przyjemne dla oka grafiki i zachwycają wykonaniem elementów. Podczas zabawy każdy z graczy buduje swój własny cud. Buduje dosłownie, bo kawałek po kawałku możemy obserwować, jak nabiera indywidualnego kształtu!Gdy otworzysz swoje pudełko z grą, Twoim oczom ukaże się wyjątkowo przemyślany system pojemników. Dzięki niemu komponenty są bezpieczne, a przygotowanie do gry zajmuje tylko kilka chwil.
Autor:
Antoine Bauza
Ilustracje:
Etienne Hebinger
Wydawca:
Rebel
17995
15875
-12%

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w piątek


Dostawa (Przesyłka kurierska UPS) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wciel się w jednego z największych architektów w dziejach i pozostaw ślad na kartach historii, wznosząc cud, który przyćmi dokonania innych! Mądrze wybieraj sojuszników, inwestuj i obserwuj z dumą, jak Twoja budowla nabiera kształtów.

Architekci 7 cudów świata to dynamiczna gra rodzinna, doskonała na początek przygody z planszówkami! Podczas rozgrywki staramy się wznieść własną budowlę, jak najlepiej wykorzystując efekty dostępnych kart. W swojej turze wybierasz 1 z 3 kart, na których znajdziesz różne postacie pomocne w zdobywaniu surowców do budowy cudów, dokonywaniu odkryć naukowych oraz toczeniu bitew z sąsiadami. 

Na czym to polega?

Rozgrywka w Architektów 7 cudów świata jest oparta na prostym mechanizmie wyboru karty. W swojej turze:

 1. Dobierasz 1 z 3 dostępnych kart.
 2. Zagrywasz ją przed sobą.
 3. Używasz jej efektu.

Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne korzystanie z nadarzających się okazji i wybieranie najlepszych możliwych opcji. Każda dostępna karta przyniesie nam określony bonus: surowce niezbędne do budowy cudu, monety, którymi możemy zastępować te surowce, punkty zwycięstwa przydatne na koniec gry, tarcze zwiększające naszą siłę militarną oraz dodatkowe bonusy w postaci żetonów postępu. To od nas zależy, jaki kierunek rozwoju wybierzemy. 

Gra kończy się, gdy któryś z uczestników skończy budować swój cud. Zwycięża osoba z największą liczbą punktów.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To wyjątkowo prosta gra o sprawnym mechanizmie, dzięki czemu doskonale nadaje się dla osób, które stawiają pierwsze kroki w planszówkowym świecie. Jednocześnie rozgrywka jest satysfakcjonująca!
 • Poszczególne rozgrywki są krótkie i pozbawione przestojów; od razu chcemy zagrać kolejny raz.
 • Jak na grę rodzinną przystało, Architekci 7 cudów świata mają przyjemne dla oka grafiki i zachwycają wykonaniem elementów. Podczas zabawy każdy z graczy buduje swój własny cud. Buduje dosłownie, bo kawałek po kawałku możemy obserwować, jak nabiera indywidualnego kształtu!
 • Gdy otworzysz swoje pudełko z grą, Twoim oczom ukaże się wyjątkowo przemyślany system pojemników. Dzięki niemu komponenty są bezpieczne, a przygotowanie do gry zajmuje tylko kilka chwil.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 235 kart (56x82 mm)
 • 7 pięcioczęściowych cudów
 • 7 stojaczków na karty
 • 8 pojemników na komponenty
 • 15 żetonów postępu
 • 6 znaczników konfliktów
 • 28 żetonów zwycięstwa
 • 1 znacznik kota wraz z podstawką
 • instrukcja
Waga:
1,6 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

5.00
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Architekci 7 Cudów Świata

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 3
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 1

W metropolii widziałem ta grę wystawiona razem z figurką kota. Czy można coś takiego zdobyć?

~ bartek 20.10.2021 18:44

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie kart. Chciałbym zakupić od razu koszulki, jednakże nie mogę znaleźć informacji na temat wielkości kart, czy też bezpośredniego linku kierującego do odpowiednich kart w Państwa sklepie.

~ Sebastian 18.10.2021 14:43

Wg informacji na pudełku, 4 paczki https://www.rebel.pl/akcesoria/gamegenic-matte-catan-sized-sleeves-56x82-mm-60-sztuk-114672.html

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Miłosz 27.10.2021 15:16

Cześć mam pytanie, czy stojaki są przystosowane do kart w koszulkach? Pozdrawiam.

~ Maciej Konarski 16.09.2021 13:59

Niespecjalnie. Chyba że karty będą w ekstremalnie przylegających koszulkach.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Demaru 17.09.2021 11:01

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Domek

Domek

10995
Pradawny las

Pradawny las

13995 11758
Kroniki zamku Avel

Kroniki zamku Avel

15995
Splendor

Splendor

14995