Gniew aniołów

Bitwa o duszę człowieka!
15 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Witaj w świecie niewidzialnym dla ludzkiego oka, gdzie armie aniołów i demonów ścierają się w epickiej bitwie o ludzką duszę! Podczas gdy wysłannicy niebios działają na rzecz dobra, upadłe istoty usiłują wciągnąć człowieka w otchłań ciemności i rozpaczy. Potężne armie ścierają się i wzywają coraz to nowe zastępy, by zdobyć przewagę, która raz na zawsze przesądzi o zwycięstwie.  Gniew Aniołów to strategiczna gra, w której wcielamy się w potężnego archanioła albo bezlitosnego arcydemona i stajemy na czele armii. Naszym celem jest przejęcie kontroli nad polem bitwy - w tym przypadku ludzką duszą. Aby tego dokonać będziemy korzystali z indywidualnych zestawów kart i specjalnych zdolności. Dzięki połączeniu elementów typowych dla gier bitewnych z mechaniką tworzenia talii i zbieraniem surowców, rozgrywka będzie bardzo interesującym wyzwaniem! Na czym to polega? Podczas rozgrywki uczestnicy kierują siłami dobra albo zła w celu przejęcia kontroli nad obszarem ludzkiej duszy. Kontrolowanie tego obszaru zapewnia punkty duszy. Drużyna, która jako pierwsza zdobędzie ich 7, wygrywa. Każdy z graczy zaczyna z własną talią startową, która różni się od pozostałych. Dodatkowo do dyspozycji mamy 8 kart postaci (4 archaniołów i 4 arcydemony), z których wybieramy po 1. Każda z nich zapewnia inne efekty, dochód i zasoby początkowe. W swojej turze uczestnicy będą rozmieszczali jednostki na planszy, wydawali rozkazy, zagrywali karty oraz gromadzili i wydawali zasoby. Aby zwyciężyć, gracze powinni zwiększać swój potencjał. Większa liczba rozkazów pozwoli im przemieszczać więcej oddziałów. Większy limit kart na ręce zapewni więcej opcji działania. Ulepszone karty pozwolą na skuteczne i zaskakujące manewry na polu bitwy. Przejęcie kontroli nad obszarami z zasobami zapewni większy regularny dochód. Dlaczego pokochasz tę grę? To rozbudowana, wielowymiarowa gra strategiczna, w której mamy możliwość stoczyć epickie pojedynki między siłami dobra i zła. Już same kombinacje początkowych talii i kart postaci dają wiele różnych układów startowych, a gdy dodamy do nich mechanikę budowania talii i wykorzystania zasobów, otrzymamy grę, która za każdym razem zachęca nas do wypróbowania nowej strategii.  Gra wyposażona jest w kilka plansz: mniejsza służy po jednej stronie do rozgrywek solowych i 2-osobowych, a po drugiej stronie do 3-osobowych. Większa plansza służy do  rozgrywek 4-osobowych albo epickich gier 2-osobowych. Dzięki temu gra lepiej się skaluje, a my mamy możliwość wyboru rodzaju rozgrywki. Oprócz fascynujących walk między uczestnikami, Gniew aniołów oferuje również wariant solo, w którym staramy się odpierać ataki sił zła.
Autor:
Daniel Fryxelius
Ilustracje:
Daniel Fryxelius, Isaac Fryxelius
Wydawca:
Rebel
399,95

Dostępnych 36 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Witaj w świecie niewidzialnym dla ludzkiego oka, gdzie armie aniołów i demonów ścierają się w epickiej bitwie o ludzką duszę! Podczas gdy wysłannicy niebios działają na rzecz dobra, upadłe istoty usiłują wciągnąć człowieka w otchłań ciemności i rozpaczy. Potężne armie ścierają się i wzywają coraz to nowe zastępy, by zdobyć przewagę, która raz na zawsze przesądzi o zwycięstwie. 

Gniew Aniołów to strategiczna gra, w której wcielamy się w potężnego archanioła albo bezlitosnego arcydemona i stajemy na czele armii. Naszym celem jest przejęcie kontroli nad polem bitwy - w tym przypadku ludzką duszą. Aby tego dokonać będziemy korzystali z indywidualnych zestawów kart i specjalnych zdolności. Dzięki połączeniu elementów typowych dla gier bitewnych z mechaniką tworzenia talii i zbieraniem surowców, rozgrywka będzie bardzo interesującym wyzwaniem!

Na czym to polega?

 • Podczas rozgrywki uczestnicy kierują siłami dobra albo zła w celu przejęcia kontroli nad obszarem ludzkiej duszy. Kontrolowanie tego obszaru zapewnia punkty duszy. Drużyna, która jako pierwsza zdobędzie ich 7, wygrywa.
 • Każdy z graczy zaczyna z własną talią startową, która różni się od pozostałych. Dodatkowo do dyspozycji mamy 8 kart postaci (4 archaniołów i 4 arcydemony), z których wybieramy po 1. Każda z nich zapewnia inne efekty, dochód i zasoby początkowe.
 • W swojej turze uczestnicy będą rozmieszczali jednostki na planszy, wydawali rozkazy, zagrywali karty oraz gromadzili i wydawali zasoby. Aby zwyciężyć, gracze powinni zwiększać swój potencjał. Większa liczba rozkazów pozwoli im przemieszczać więcej oddziałów. Większy limit kart na ręce zapewni więcej opcji działania. Ulepszone karty pozwolą na skuteczne i zaskakujące manewry na polu bitwy. Przejęcie kontroli nad obszarami z zasobami zapewni większy regularny dochód.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To rozbudowana, wielowymiarowa gra strategiczna, w której mamy możliwość stoczyć epickie pojedynki między siłami dobra i zła.
 • Już same kombinacje początkowych talii i kart postaci dają wiele różnych układów startowych, a gdy dodamy do nich mechanikę budowania talii i wykorzystania zasobów, otrzymamy grę, która za każdym razem zachęca nas do wypróbowania nowej strategii. 
 • Gra wyposażona jest w kilka plansz: mniejsza służy po jednej stronie do rozgrywek solowych i 2-osobowych, a po drugiej stronie do 3-osobowych. Większa plansza służy do  rozgrywek 4-osobowych albo epickich gier 2-osobowych. Dzięki temu gra lepiej się skaluje, a my mamy możliwość wyboru rodzaju rozgrywki.
 • Oprócz fascynujących walk między uczestnikami, Gniew aniołów oferuje również wariant solo, w którym staramy się odpierać ataki sił zła.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 9 demonicznych kości
 • 2 arcydemony
 • 4 dręczycieli
 • 96 demonów
 • 23 znaczniki demonów
 • 63 karty demonów
 • 4 karty postaci arcydemonów
 • 9 anielskich kości
 • 2 archanioły
 • 4 serafini
 • 96 aniołów
 • 23 znaczniki aniołów
 • 63 karty aniołów
 • 4 karty postaci archaniołów
 • instrukcja
 • 2 plansze
 • 4 plansze graczy
 • 2 pola treningowe
 • plansza duszy
 • 40 kryształów
 • 6 kryształowych gór
 • 6 fontann żywej wody
 • 15 kart do gry solo
Waga:
3,53 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

3.53
na podstawie 15 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Gniew aniołówNajbardziej przydatne recenzje

Nightbomber

Liczba recenzji: 171

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Wczoraj odebrałem, obejrzałem więc jedynie zawartość. Pudło o rozmiarach i wadze Space Hulka. Ciężki i solidne. Masa bardzo dobrze wykonanych figurek z lekko elastycznego plastiku, co zapisuję na duży plus. Ilość detali powyżej średniej. Grube plansze, pięknie wydana instrukcja (warto uruchomić powonienie!). Jedyny, irytujący minus to rozmiar mniejszych kart. Niewytłumaczalny dla mnie 5,5 * 7,7 cm - dziwny. Arghhh... jakie koszulki dopasować?


Regis Godefroy

Szybka, intesywna gra, z strategiczną głębią :) Łączy mechanizmy area control, deck building i push your luck. Ktoś fajnie podsumował że to takie szachy na sterydach i trochę ma rację :D Trzeba się trochę nagłówkować, trzeba być mobilnym na planszy a karty pozwalają na zaskakujące manewry i dywersję. Nie powiedział bym że kostki rządzą grą - dodają emocji, bo może atak pójdzie wyjątkowo gładko i umożliwi dalszą ofensywę, a może nasze skromniejsze siły dadzą odpór i zyskamy jako obrońcy jeszcze trochę czasu. Regrywalności gry dodają różni główni archaniołowie/arcydemonowie którzy mocno modyfikują styl w jakim musimy rozstrzygnąć daną partię :)


Nattakrante

Liczba recenzji: 75

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bitewniak na planszy. Pierwszy w takim klimacie po polsku i dobrze się gra. Choć po kilku rozgrywkach mam odczucie, że plansza nas ogranicza. Ale to chyba każdy kto grą w bitewniaki czasem chciał by stół był większy. Wykonanie bardzo dobre. Prosi się o malowanie. Fajne są też karty dodatkowe.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Jaki jest rozmiar kart?

~ Eryk 18.07.2022 22:17

Mamy w pudle 2 rodzaje kart: 1) 6,9*8,9 cm, czyli normalny CCG; 2) 5,5 na 7,7 cm - czyli dziwny i bez sensu. Dlaczego nie typowy, lub taki jak wyżej, nie pojmuję. To wada.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Nightbomber 06.08.2022 13:21

Znajdź na kickstarterze. Masz tam dokładny wymiar, firmę koszulek itd.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Michał 10.08.2022 04:13

W instrukcji podana jest informacja, że w pudełku z grą nie mam dodatków z kickstartera. Po screenach w niej zawartych widać jednak, że dodatkowe karty zostały przetłumaczone. Czy dodatki z kickstartera w języku polskim będą do kupienia oddzielnie ?

~ Krajan 27.01.2022 21:15

Ja brzoza. Karty promo będą dokładane do każdego egzemplarza gry.

Czy odpowiedź była przydatna? 3

~ wc 03.02.2022 10:46

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Pięć Klanów

Pięć Klanów