Carcassonne: Hrabia, Król i Rzeka (edycja polska)

6 rozszerzenie
13 opinii
  • 2 - 6 osób
  • od 8 lat
  • 30 - 45 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Carcassonne .
Carcassonne
To rozszerzenie składa się z czterech mniejszych, które można dowolnie łączyć z grą podstawową (jeden, wybrane lub wszystkie). Nie zaleca się używania w jednej rozgrywce tego dodatku oraz mniejszych, wchodzących w jego skład (Król, Hrabia, Rzeka II, Kult). Zawartość pudełka: 1 drewniany pionek hrabiego 36 żetonów z motywami terenu Król i rabuś (7 żetonów) Instrukcja Uwaga! Jest to rozszerzenie do niedostępnej już, pierwszej edycji gry. Ma ono delikatnie odmienny styl graficzny kafelków, jednak zasady pozostają kompatybilne.
Wydawca:
MindOK
59,95
49,95
-17%

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

To rozszerzenie składa się z czterech mniejszych, które można dowolnie łączyć z grą podstawową (jeden, wybrane lub wszystkie). Nie zaleca się używania w jednej rozgrywce tego dodatku oraz mniejszych, wchodzących w jego skład (Król, Hrabia, Rzeka II, Kult). Zawartość pudełka: 1 drewniany pionek hrabiego 36 żetonów z motywami terenu Król i rabuś (7 żetonów) Instrukcja

Uwaga! Jest to rozszerzenie do niedostępnej już, pierwszej edycji gry. Ma ono delikatnie odmienny styl graficzny kafelków, jednak zasady pozostają kompatybilne.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
350 g

Recenzje

3.77
na podstawie 13 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Carcassonne: Hrabia, Król i Rzeka (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Peter6667

Liczba recenzji: 47

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Dodatek jak dodatek - wypada raczej słabo na tle pozostałych. Nie korzystamy z niego często, bo wprowadza sporo dodatkowych zasad (bardziej podoba nam się np. księżniczka i smok). Jeśli to jest ostatni brakujący Wam dodatek - warto kupić, aby mieć na podorędziu cały arsenał, jeśli nie - są lepsze dodatki (przynajmniej dla naszej grupy).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Agata

Liczba recenzji: 3

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Po zakupieniu BIig Box Carcassonne w Rebel, postanowiliśmy z mężem zakupić dodatek "Hrabia, Król i Rzeka". Głównie dla Rzeki, gdyż graliśmy u znajomych z tym dodatkiem. Stwierdziliśmy, że o wiele ciekawiej się gra, bo Rzeka lekko mąci już na początku, zwłaszcza gdy gra się jeszcze z dodatkiem Smok i Księżniczka. Zdecydowanie Rzekę polecam w 100%, naprawdę warto ją mieć, bo sam początek gry robi się już o niebo ciekawszy.
Jeżeli chodzi o dodatek Król - dzięki niemu tak do końca nie wiadomo, kto zwycięży. Można nim grać do samej podstawy bądź z masą innych dodatków, a i tak urozmaici on końcowe podliczanie punktów i również doda nowego smaczka do gry, gdyż zaczyna się człowiek starać by - albo wybudować największy zamek albo najdłuższą drogę, po czym do końca gry musi uważać, by nie stracić "tytułu". Z mężem używamy tego dodatku praktycznie za każdym razem grając w Carcassonne.
Natomiast Hrabia, według mnie, za dużo mąci i komplikuje życie. Obchodzimy się zdecydowanie bez niego - stąd moja ocena. Niewłaściwie jest zabierać się za ten dodatek późnym wieczorem lub "na szybko", gdyż trzeba mu chwilkę poświęcić, a do tego każe intensywniej myśleć, takie jest moje wrażenie względem tego dodatku.

Ogólnie Rzekę i Króla polecam z czystym sercem, bo są to rewelacyjne dodatki. Zaś Hrabię bym sobie darowała.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ricco

Liczba recenzji: 24

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Przydatny dodatek. Dokłada kilka dodatkowych zasad utrudniając stosowanie tych samych strategii co w podstawce i urozmaica potyczki. Ważne by nie używać wielu dodatków w jednej rozgrywce. Lepiej żonglować rozszerzeniami.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie