Charków 1942-1943

Wielkie Bitwy 1939-1945
Podziel się swoją opinią
  • 2 - 4 osoby
  • od 14 lat
  • wydanie polskie
Dwie bardzo ważne bitwy frontu schodniego stoczone zostały w pobliżu Charkowa. Obydwie wygrali Niemcy, raz podczas operacji obronnej, drugim razem atakując. Walki charakteryzowały się ogromną manewrowością.Obydwie bitwy pod Charkowem (1942 i 1943) miały ogromne znaczenie strategiczne i należały do najwazniejszych starć II Wojny Światowej. Charakteryzowały się wielką manewrowością dużych mas pancernych i bojami spotkaniowymi.W roku 1942 Armia Czerwona przeszła do gwałtownego uderzenia z przyczółka na Dońcu oraz bezpośrednio na Charków - od wschodu. To uderzenie było wielkim zaskoczeniem dla wojsk niemieckich, a zwłaszcza jego skala. Nie spodziewano się, że przeciwnik jest w stanie skoncentrować tak duże siły.Ale gdy Sowieci atakowali Charków, na ich bezpośrednich tyłach do uderzenia przeszli Niemcy. Ich 1. Armia Pancerna uderzyła na nacierających Rosjan i okrążyła ich wojska na wschód od Dońca. Od tego momentu walki przybrały charakter działań odwrotowych. Rozkaz brzmiał - wycofać się za Doniec. Niemcy robili wszystko by odwrót ten uniemożliwić.W roku 1943 ofensywa radziecka doszła do Charkowa i ich oddziały skierowały się dalej na zachód i południe. Opanowane zostały ogromne obszary Ukrainy. Ale wkrótce rozpoczęło się przeciwuderzenie niemieckie. Idące na przedzie oddziały SS torowały drogę na Charków i wkrótce znów znalazł się on w ich rekach.Bitwy pod Charkowem, z powodu poniesionych przez Armię Czerwoną porażek, nie były szeroko opisywane w literaturze, a przecież należą do największych poczas II Wojny Światowej.
Wydawca:
Taktyka i Strategia
8995

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka we wtorek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Dwie bardzo ważne bitwy frontu schodniego stoczone zostały w pobliżu Charkowa. Obydwie wygrali Niemcy, raz podczas operacji obronnej, drugim razem atakując. Walki charakteryzowały się ogromną manewrowością.

Obydwie bitwy pod Charkowem (1942 i 1943) miały ogromne znaczenie strategiczne i należały do najwazniejszych starć II Wojny Światowej. Charakteryzowały się wielką manewrowością dużych mas pancernych i bojami spotkaniowymi.

W roku 1942 Armia Czerwona przeszła do gwałtownego uderzenia z przyczółka na Dońcu oraz bezpośrednio na Charków - od wschodu. To uderzenie było wielkim zaskoczeniem dla wojsk niemieckich, a zwłaszcza jego skala. Nie spodziewano się, że przeciwnik jest w stanie skoncentrować tak duże siły.

Ale gdy Sowieci atakowali Charków, na ich bezpośrednich tyłach do uderzenia przeszli Niemcy. Ich 1. Armia Pancerna uderzyła na nacierających Rosjan i okrążyła ich wojska na wschód od Dońca. Od tego momentu walki przybrały charakter działań odwrotowych. Rozkaz brzmiał - wycofać się za Doniec. Niemcy robili wszystko by odwrót ten uniemożliwić.

W roku 1943 ofensywa radziecka doszła do Charkowa i ich oddziały skierowały się dalej na zachód i południe. Opanowane zostały ogromne obszary Ukrainy. Ale wkrótce rozpoczęło się przeciwuderzenie niemieckie. Idące na przedzie oddziały SS torowały drogę na Charków i wkrótce znów znalazł się on w ich rekach.

Bitwy pod Charkowem, z powodu poniesionych przez Armię Czerwoną porażek, nie były szeroko opisywane w literaturze, a przecież należą do największych poczas II Wojny Światowej.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • mapa: 4x 50/70cm
  • 429 sztancowanych żetonów
  • instrukcja
  • scenariusze
Waga (kg):
0.6

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Charków 1942-1943

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie