Coup

Blefuj, manipuluj i walcz o wpływy
8 opinii
  • 2 - 6 osób
  • od 10 lat
  • ok. 15 minut
  • wydanie angielskie
Akcja gry Coup ma swoje miejsce w niedalekiej przyszłości, gdzie rządy funkcjonują wyłącznie dla zysku, a tylko nieliczni mają wpływ na swoje życie. W tej rzeczywistości powstał Ruch Oporu, który rozruszał bezwładne masy obywateli wszlkich nacji aby wprowadzić na ulicach chaos. Wielu upatruje w tej rewolcie szansy na ocalenie, szansy na lepszą przyszłość, szansy na zyskanie władzy. Aby to osiągnąć musisz manipulować, blefować i wykupywać sobie drogę do władzy. Obniżaj wpływy innych aby ostatecznie wygnać je poza granice świadomości. Coup to szybka, strategiczna i zapewniająca dużą interakcję gra w której będziemy rywalizować z innymi graczami o wpływy w wyniszczonej przyszłości. Ten, który jako ostatni zostanie wygnany - wygrywa!
Autor:
Rikki Tahta
Wydawca:
Indie Boards and Cards
65,00

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Akcja gry Coup ma swoje miejsce w niedalekiej przyszłości, gdzie rządy funkcjonują wyłącznie dla zysku, a tylko nieliczni mają wpływ na swoje życie.

W tej rzeczywistości powstał Ruch Oporu, który rozruszał bezwładne masy obywateli wszlkich nacji aby wprowadzić na ulicach chaos.

Wielu upatruje w tej rewolcie szansy na ocalenie, szansy na lepszą przyszłość, szansy na zyskanie władzy.

Aby to osiągnąć musisz manipulować, blefować i wykupywać sobie drogę do władzy. Obniżaj wpływy innych aby ostatecznie wygnać je poza granice świadomości.

Coup to szybka, strategiczna i zapewniająca dużą interakcję gra w której będziemy rywalizować z innymi graczami o wpływy w wyniszczonej przyszłości. Ten, który jako ostatni zostanie wygnany - wygrywa!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • instrukcja
  • 50 monet
  • 15 kart postaci
  • 6 kart pomocy
Waga:
150 g


Recenzje

4.75
na podstawie 8 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń CoupNajbardziej przydatne recenzje

Ryudo

Liczba recenzji: 84

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Czekałem na dodruk bardzo długo i było warto, trzeba kupować póki rebel ma jeszcze na magazynie. Gra idealna, świetnie przemyślana, zbalansowana ze świetnymi ilustracjami i łatwymi regułami. Jej polski odpowiednik jest o wiele gorszy szczególnie pod względem graficznym no i tematyką - zmienili ją na współczesną politykę w tle :/ Jak się zastanawiasz nad tymi dwoma to kupuj angielską wersję. Fani love letter i maskady będą uszczęśliwieni :) Rebel moje srebrne opakowanie Coup dostarczył w jednym kawałku.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Pessoatukan

Liczba recenzji: 31

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Na zachętę dla osób, które uważają, że 60 zł to drogo jak za 15 kart - owszem, niesamowicie drogo, ale gra prezentuje się naprawdę dobrze :) Fajnie wykonane, małe pudełko, 15 kart, karty pomocy dla graczy i woreczek monet - i przy tak niewielkiej ilości elementów gra się wprost świetnie :) Produkt zdecydowanie wart polecenia!


MattBodz

Liczba recenzji: 9

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dla fanów blefowania, czytania z mimiki twarzy kolegów i obieranie krótko-dystansowej strategii mającej zmylić przeciników odnośnie tego jaką kartę mamy jest to zdecydowanie must have.

Podobne w rozgrywce do rodziny Resistance/Bang ale ciesząca się jednak większą dynamiką rozgrywki. Taka idealna gra "na rozgrzewkę", lub po prostu jako przerywnik/gra imprezowa do pośmiania się z umiejętności blefu innych :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Mafia

Mafia