MattBodz

Gdańsk

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

11 użytkowników

Zobacz wszystkich
Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Taka lepsza, szybsza i bardziej wciągająca gra Mafii/Podstawowego Werewolfa.

Bardzo dobrze sprawdza się w gronie ludzi którzy się znają. Dużo śmiechu i podrzucania innym kłody pod nogi. Wybrane do tej gry zostały najbardziej zbalansowane specjalne postaci, które dodają do zabawy urozmaicenia. Brak moderatora dodaje dynamiki i skupia się na samym elemencie rozmowy i dedukcji.

Jednak dla osób które lubią element storytellingu i moderowania w tego typu grach, zdecydowanie polecam bardziej Ultimate Werewolf, który nie tylko jest przeznaczony dla większej ilosci graczy, ale również ma dużo więcej specjalnych postaci, pozwalających moderatorowi rozwinąć skrzydła.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra świetnie się sprawdza w grupach gdzie na stole gości piwo, zabawna atmosfera a ludzie chcą przetestować swoją umiejętność koncentracji, co często kończy się wybuchem śmiechu.

Nawet ignorując aspekt imprezowy, gra świetna dla treningu koncentracji dzieci jak i dorosłych.

Niestety gra nie sprawdza się przy osobach sceptycznych, które po chwili wyskakują z tekstem typu "ale to głupie". To nie musi być mądre, trzeba to traktować jako prostą zabawę na spostrzegawczość, koncentrację i refleks. Niczym więcej to nie jest i nie próbuje być.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra dosłownie dla każdego grona, jednak jej skrzydła rozwijają się dopiero przy kreatywniejszej grupie osób, która stara się wymyślać ambitne skojarzenia.

Jeżeli zastanawiasz się nad Odyssey a podstawką – bierz Odyssey. Większa ilość graczy, mniej chaotyczny sposób punktowania (koniec wiecznego "od której strony karty to 1, 2, 3, 4?"). Same ilustracje są bardzo porównywalne pod względem abstrakcji i skojarzeń, chociaż osobiście trochę wolę te z Odyssey.


Ten dodatek ma po prostu przepiękne ilustracje na kartach. Są dużo bardziej "dokładne" i pełne wyrazu. Dla posiadaczy podstawki lub odyssey, którzy już ograli się trochę na kartach oryginalnego artysty Dixit, polecam łapać za ten dodatek jako pierwszy bo dodaje poczucie świeżości i zdecydowanie są to najpiękniejsze karty z wszystkich 4 dodatków.


Podstawka jest bardzo dobra, zarówno jako ćwiczenie na kreatywność jak i zabawny wieczór ze znajomymi. Ale przed zakupem należy się zastanowić czy gra będzie gościła na stole przy gronie większym niż 6 osób, w którym to wypadku bez zastanowienia lepiej wybrać Odyssey otóż jest przystosowane dla 3-12 osób i nie wymaga gry podstawowej.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Neuven

Liczba recenzji: 11

Rafał Wątorski

Liczba recenzji: 17

Ernest Kiedrowicz

Liczba recenzji: 38

Dell

Liczba recenzji: 10

Lina2002

Liczba recenzji: 9

Nerontj

Liczba recenzji: 97

Karit

Liczba recenzji: 28

Leser

Liczba recenzji: 33

Lashana

Liczba recenzji: 27

bartosz

Liczba recenzji: 0

NLoriel

Liczba recenzji: 59

Vahen

Liczba recenzji: 13

Ernest Kiedrowicz

Liczba recenzji: 38

Ryudo

Liczba recenzji: 84

Paweł

Liczba recenzji: 15

KamC

Liczba recenzji: 3

Dagna

Liczba recenzji: 53

Szczudel

Liczba recenzji: 5

Jahvanny

Liczba recenzji: 26

Uikasai

Liczba recenzji: 24

Barateon89

Liczba recenzji: 0