MattBodz

Gdańsk

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

11 użytkowników

Zobacz wszystkich
Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Taka lepsza, szybsza i bardziej wciągająca gra Mafii/Podstawowego Werewolfa.

Bardzo dobrze sprawdza się w gronie ludzi którzy się znają. Dużo śmiechu i podrzucania innym kłody pod nogi. Wybrane do tej gry zostały najbardziej zbalansowane specjalne postaci, które dodają do zabawy urozmaicenia. Brak moderatora dodaje dynamiki i skupia się na samym elemencie rozmowy i dedukcji.

Jednak dla osób które lubią element storytellingu i moderowania w tego typu grach, zdecydowanie polecam bardziej Ultimate Werewolf, który nie tylko jest przeznaczony dla większej ilosci graczy, ale również ma dużo więcej specjalnych postaci, pozwalających moderatorowi rozwinąć skrzydła.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Twórca miał po prostu genialny pomysł na to jak wykorzystać taką małą ilość kart aby stworzyć coś tak wciągającego. Za tą cenę jest to pozycja must-have, zwłaszcza że zmieści się nawet do kieszeni, a zapewnia tyle zabawy, że za tą cenę to jest po prostu kradzież :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Trochę jak lekcja z historii, trochę jak test wiedzy, a jeszcze trochę jako zabawa w dedukcje i zgadywanie.

Gra co prawda nie powoduje zbyt dużo śmiechu (no chyba że z radykalnych kart jakie nam pojawiły się w dłoni), ale jest mimo wszystko wciągająca i duża ilość kart daje jej w miarę długą żywotność, chociaż trzeba liczyć się z tym, że jak się zagra kilka razy i później otworzy grę przed gronem które jeszcze w ją nie grało to ma się jednak trochę nieuczciwej przewagi :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

4/5 przez trochę dużą ilość mniej znanych postaci oraz zasady gry w instrukcji które trzeba trochę nagiąć aby gra stała się przyjemniejsza.

Ale mimo to, gra sprawia wielką frajdę w towarzystwie znajomych oraz rodziny, zwłaszcza element pokazywania, który występuje na tych samych kartach, które były wcześniej odgadnięte, więc pokazywać trzeba bardzo szybko co często w akcie desperacji skutkuje atakami śmiechu.


Gra świetnie się sprawdza w grupach gdzie na stole gości piwo, zabawna atmosfera a ludzie chcą przetestować swoją umiejętność koncentracji, co często kończy się wybuchem śmiechu.

Nawet ignorując aspekt imprezowy, gra świetna dla treningu koncentracji dzieci jak i dorosłych.

Niestety gra nie sprawdza się przy osobach sceptycznych, które po chwili wyskakują z tekstem typu "ale to głupie". To nie musi być mądre, trzeba to traktować jako prostą zabawę na spostrzegawczość, koncentrację i refleks. Niczym więcej to nie jest i nie próbuje być.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Neuven

Liczba recenzji: 22

Rafał Wątorski

Liczba recenzji: 25

Ernest Kiedrowicz

Liczba recenzji: 61

Dell

Liczba recenzji: 19

Lina2002

Liczba recenzji: 10

Nerontj

Liczba recenzji: 116

Karit

Liczba recenzji: 84

Leser

Liczba recenzji: 122

Lashana

Liczba recenzji: 42

bartosz

Liczba recenzji: 12

NLoriel

Liczba recenzji: 137

Vahen

Liczba recenzji: 24

Ernest Kiedrowicz

Liczba recenzji: 61

Ryudo

Liczba recenzji: 189

Paweł

Liczba recenzji: 24

KamC

Liczba recenzji: 5

Dagna

Liczba recenzji: 80

Szczudel

Liczba recenzji: 13

Jahvanny

Liczba recenzji: 51

Uikasai

Liczba recenzji: 45

Barateon89

Liczba recenzji: 0