Mafia

Czy stróżom prawa uda się rozbić gang?
36 opinii
  • 7 - 22 osoby
  • od 8 lat
  • wydanie polskie
MAFIA nadchodzi... W Spytown grasuje mafia. Bandyci terroryzują miasto i jego mieszkańców. Są doskonale przygotowani, działają w pełnej tajemnicy. Policja przystępuje do kontrataku. Do Spytown wysyła swoich najlepszych funkcjonariuszy, a w szeregi mafii wprowadza tajnego agenta. Czy stróżom prawa uda się rozbić gang? Czy mafiosom uda się wyeliminować wszystkich policjantów? Zaczyna się niezwykle niebezpieczna rozgrywka.MAFIA to wciągająca gra psychologiczna oparta na schemacie popularnej gry towarzyskiej. Mogą bawić się w nią dorośli i dzieci, doskonale sprawdza się na wszelkiego rodzaju imprezach, wyjazdach integracyjnych, obozach, w świetlicach itp. Jej unikalna formuła umożliwia jednoczesną wspólną zabawę dużej grupie graczy. Zestaw zawiera żetony używane w podstawowej wersji gry, a także karty umożliwiające zaawansowanym graczom intrygujące rozszerzenie reguł i wzbogacenie rozgrywki.Jednocześnie - rarytas edytorski - ilustracje i grafika Piotra Sochy.
Wydawca:
Granna
34,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wyślemy w ciągu 14 dni


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

MAFIA nadchodzi...
 

W Spytown grasuje mafia. Bandyci terroryzują miasto i jego mieszkańców. Są doskonale przygotowani, działają w pełnej tajemnicy. Policja przystępuje do kontrataku. Do Spytown wysyła swoich najlepszych funkcjonariuszy, a w szeregi mafii wprowadza tajnego agenta. Czy stróżom prawa uda się rozbić gang? Czy mafiosom uda się wyeliminować wszystkich policjantów? Zaczyna się niezwykle niebezpieczna rozgrywka.
MAFIA to wciągająca gra psychologiczna oparta na schemacie popularnej gry towarzyskiej. Mogą bawić się w nią dorośli i dzieci, doskonale sprawdza się na wszelkiego rodzaju imprezach, wyjazdach integracyjnych, obozach, w świetlicach itp. Jej unikalna formuła umożliwia jednoczesną wspólną zabawę dużej grupie graczy. Zestaw zawiera żetony używane w podstawowej wersji gry, a także karty umożliwiające zaawansowanym graczom intrygujące rozszerzenie reguł i wzbogacenie rozgrywki.
Jednocześnie - rarytas edytorski - ilustracje i grafika Piotra Sochy.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 21 Żetonów Postaci - 1 Agent
  • 15 Policjantów
  • 5 Mafiosów
  • 30 Kart Gry
  • Instrukcja
Waga:
350 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
00084/WG


Recenzje

4.28
na podstawie 36 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń MafiaNajbardziej przydatne recenzje

Dagna

Liczba recenzji: 53

Kupiliśmy jeszcze w czasach licealnych skuszeni niską ceną i dodatkowymi kartami akcji. Tymczasem gra już leży u nas jakieś 6 lat na półce i wyciągana jest bardzo rzadko. Ze specjalnych kart skorzystaliśmy tylko kilka razy i darowaliśmy je sobie. Żetony postaci bardzo się przydają podczas gry (zanim kupiliśmy grę pisaliśmy postacie na małych karteczkach papieru), ale dlaczego do wyboru jest tylko miasto, mafia i katani? Kilka z żetonów przerobiliśmy po swojemu, aby wprowadzić do gry dodatkowe role.
Nie wiem, komu mogłabym polecić tę grę... Chyba nikomu. W mafię równie dobrze można zagrać mając do dyspozycji tylko kartkę papieru i długopis. Do dobrej zabawy niepotrzebne jest to wydanie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jakub

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Dla osób, które z Mafią spotykają się po raz pierwszy, gra będzie na pewno absolutną rewelacją. Mechanika gry i jej fabuła sprawiają, że można w nią grać nawet kilkunastokrotnie podczas jednego wieczoru (i to się nie nudzi).

W Mafię można grać używając do niej standardowych kart lub nawet własnoręcznie przygotowanych karteczek. Warto jednak zakupić wersję pudełkową, gdyż ładnie wykonane żetony oraz karty akcji na pewno umilą rozgrywkę. Instrukcja pomaga początkującym zrozumieć zasady, a średnio-zaawansowanym ustalić wspólne (czasami każdy zna inne i dużo czasu zajmuje ustalenie wg. czyich grać).

Ciekawostką są karty akcji, których nie ma w tradycyjnej wersji gry. Ich udział w grze może czasami przechylić szale zwycięstwa.

Minus tej gry jest taki, że oferuje ona jedynie standardowe postaci - policjantów, mafiozów oraz agenta. Weterani Mafii (a do takich należę) nie znajdą w pudełku niestety żetonów księdza, pani do towarzystwa oraz innych ciekawych postaci, które znacząco wpływają na rozgrywkę. To bardzo ogranicza możliwości gry.

Podsumowując, gra ładnie wykonana, ze zrozumiałą instrukcją. Na pewno spodoba się początkującym oraz tym, którzy Mafię już znali, ale grali w wariant podstawowy. Osoby znające warianty rozszerzone mogą być zawiedzione.


Fusilli

Liczba recenzji: 20

Jest to świetna gra integracyjna tylko, że trzeba do niej zebrać trochę ludzi. Oczywiście pudełko z grą (karty, żetony) nie jest do konieczne. Jest sporo śmiechu i rozkminiania kto jest kim.

5/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie