Decrypto

Złam szyfr!
6 opinii
 • 3 - 8 osób
 • od 12 lat
 • 15 - 45 minut
 • wydanie polskie
Decrypto to drużynowe zmagania w łamaniu słownych szyfrów za pomocą skojarzeń! Zgarnij znajomych, usiądźcie przed księgą szyfrów i spróbujcie złamać kody przeciwników. Stańcie w szranki z przeciwną drużyną łamaczy kodów. Każda z dwóch drużyn otrzymuje zestaw znanych tylko im haseł. Jedna, wybrana osoba z drużyny staje się szyfrantem - zna on kod i stara się przekazać swojej drużynie podpowiedzi słowne w taki sposób, aby jego sojusznicy dopasowali hasła do słów w odpowiedniej kolejności wskazanej przez kod. W tym samym czasie przeciwnicy również próbują go rozszyfrować, ale nie znają haseł oponentów, więc do dyspozycji mają tylko słowne podpowiedzi.   Za każdym razem, kiedy przeciwnikom uda się rozgryźć kod, otrzymują 1 żeton sukcesu. Dwa takie żetony oznaczają wygraną! Natomiast jeśli drużyna szyfranta nie rozszyfruje jego słów i nie odgadnie kodu, zyskuje żeton porażki. Dwa takie żetony oznaczają przegraną. Decrypto to świetna imprezowa gra planszowa. 110 kart słów-kluczy (aż 440 różnych haseł) w połączeniu z 48 kartami kodów daje niezliczoną ilość kombinacji, która zapewni Wam wiele niezapomnianych godzin kombinowania, rozszyfrowywania i zabawy! Na stronie 2Pionki znajdziecie instrukcję pdf
Autor:
Thomas Dagenais-Lespérance
Ilustracje:
Fabien Fulchiron, NILS, Manuel Sanchez
Wydawca:
2 Pionki
79,95

Dostępnych 25 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Decrypto to drużynowe zmagania w łamaniu słownych szyfrów za pomocą skojarzeń! Zgarnij znajomych, usiądźcie przed księgą szyfrów i spróbujcie złamać kody przeciwników.

Stańcie w szranki z przeciwną drużyną łamaczy kodów. Każda z dwóch drużyn otrzymuje zestaw znanych tylko im haseł. Jedna, wybrana osoba z drużyny staje się szyfrantem - zna on kod i stara się przekazać swojej drużynie podpowiedzi słowne w taki sposób, aby jego sojusznicy dopasowali hasła do słów w odpowiedniej kolejności wskazanej przez kod. W tym samym czasie przeciwnicy również próbują go rozszyfrować, ale nie znają haseł oponentów, więc do dyspozycji mają tylko słowne podpowiedzi.

 Skuteczna komunikacja to klucz do sukcesu

Za każdym razem, kiedy przeciwnikom uda się rozgryźć kod, otrzymują 1 żeton sukcesu. Dwa takie żetony oznaczają wygraną! Natomiast jeśli drużyna szyfranta nie rozszyfruje jego słów i nie odgadnie kodu, zyskuje żeton porażki. Dwa takie żetony oznaczają przegraną.

Decrypto to świetna imprezowa gra planszowa. 110 kart słów-kluczy (aż 440 różnych haseł) w połączeniu z 48 kartami kodów daje niezliczoną ilość kombinacji, która zapewni Wam wiele niezapomnianych godzin kombinowania, rozszyfrowywania i zabawy!

Na stronie 2Pionki znajdziecie instrukcję pdf

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 2 zasłonki na hasła
 • 48 kart kodów
 • 110 kart Słów Kluczy
 • 4 żetony Sukcesu
 • 4 żetony Porażki
 • 50 kart do notowania
 • 1 klepsydra
 • 1 instrukcja
Waga:
400 g


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.50
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń DecryptoNajbardziej przydatne recenzje

LukePL

Liczba recenzji: 259

Od kiedy posiadamy w kolekcji Decrypto, Tajniacy ani razu nie trafili na stół. W Decrypto jest dużo więcej kombinowania, bo nie dość że staramy się odgadnąć hasła to jeszcze musimy uniknąć wykrycia przez przeciwnika.

Polecam gorąco. Kawał dobrej gry imprezowej. Najlepsza w gronie 4 osobowym chociaż w 6 też daje radę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Marek

Genialna gra, która wyparła u nas Tajniaków ze stołu. Mnóstwo zabawy, kombinowania i od czasu do czasu gromkich śmiechów.


Michał

Powiem tak. Nigdy nie grałem w Tajniaków. Zagrałem pierwszy raz na Pyrkonie w Decrypto- spodobało się. Znajomi - póki co wszyscy zachwyceni i ogólnie podeszło. Zabrałem grę do domu. Zaproponowałem rodzicom i bratu- rodzice kompletnie nie siedzą w planszowkach, zawsze ich na jakąkolwiek planszowke namówić bardzo ciężko. Namówiłem na Decrypto. To jak się bawili i ile rozmawiali o grze po grze przeszlo moje oczekiwania. Chcą grać, chcą się śmiać i kombinować. Dlatego z czystym sercem jak dla mnie 10/10.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie