Dune (edycja polska)

Kto zdobędzie kontrolę nad planetą?
12 opinii
 • 2 - 6 osób
 • od 14 lat
 • ok. 120 minut
 • wydanie polskie
Wyobraź sobie, że wcielasz się w przywódcę jednej z grup, które władają piaszczystą planetą Arrakis, jedynym źródłem melanżu - "przyprawy", która jest najdroższą substancją wszechświata. Wyobraź sobie, że możesz od nowa napisać losy bohaterów najsłynniejszej książki science-fiction wszechczasów. Zapraszamy do nowej edycji kultowej gry sprzed 40 lat, która pozwala wejść w pustynny, klimatyczny świat Diuny Franka Herberta! W grze Dune staniesz na czele jednej z 6 frakcji, z której każda marzy, aby kontrolować przynoszącą najwięcej dochodów i prestiżu substancję w galaktyce - melanż, tajemniczą 'przyprawę' możliwą do znalezienia na planecie Arrakis (nazywanej potocznie Diuną). Tylko jakim kosztem? Komu uda się przejąć władzę na Arrakis? Stań się jedną z fascynujących postaci książki i posiądź jej niezwykłe moce w drodze do zwycięstwa!
Autor:
Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka
Ilustracje:
Ilya Baranovsky
Wydawca:
Gale Force Nine
229,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Wyobraź sobie, że wcielasz się w przywódcę jednej z grup, które władają piaszczystą planetą Arrakis, jedynym źródłem melanżu - "przyprawy", która jest najdroższą substancją wszechświata.

Wyobraź sobie, że możesz od nowa napisać losy bohaterów najsłynniejszej książki science-fiction wszechczasów. Zapraszamy do nowej edycji kultowej gry sprzed 40 lat, która pozwala wejść w pustynny, klimatyczny świat Diuny Franka Herberta!

W grze Dune staniesz na czele jednej z 6 frakcji, z której każda marzy, aby kontrolować przynoszącą najwięcej dochodów i prestiżu substancję w galaktyce - melanż, tajemniczą 'przyprawę' możliwą do znalezienia na planecie Arrakis (nazywanej potocznie Diuną). Tylko jakim kosztem?

Komu uda się przejąć władzę na Arrakis? Stań się jedną z fascynujących postaci książki i posiądź jej niezwykłe moce w drodze do zwycięstwa!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • instrukcja
 • skrócone zasady
 • karta pomocy
 • obrotowa tarcza walki
 • ekrany graczy
 • arkusze graczy
 • znaczniki graczy
 • dyski
 • znaczniki i żetony gry
 • karty przypraw
 • karty zdrady
 • karty zdrajcy
 • karty prognoz
 • karty sprzymierza
 • karty burzy
Waga:
1,7 kg
Kod producenta:
DUNE01-L
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.42
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dune (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Filip

Liczba recenzji: 46

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo fajna gra, zwłaszcza w 3+ graczy. Trzeba jednak uważać na polskie tłumaczenie, za które gra traci jedną gwiazdkę. Pomylone zostały w niektórych miejscach dwa typy kart: "Treachery" i "Traitor", co może wprowadzić w błąd. Na pewno pomylone zostały ze sobą na karcie Harkonnenów, i w opisie przebiegu tury na końcu książeczki szybkiego startu, na co trzeba uważać, bo może wprowadzić w błąd. Również na niektórych kartach melanżu liczba żetonów melanżu się nie zgadza co również prowadzi do konfuzji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jakub

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Na początek, o samej grze: jest fenomenalna, i z pewnością spodoba się każdemu fanowi gier strategicznych. Do tej pory miałem okazję zagrać z trzema osobami na zasadach postawowych i muszę powiedzieć że zabawa była przednia. Uwielbiam również w jaki sposób gra oddaje klimat książki: grając Harkonnenami czujesz się jak Harkonnen, Atrydami jakbyś był Atrydą itp. Gra doskonale oddaje koncepcję napisania historii Diuny od początku.
Osobno jednak muszę wypowiedzieć się o spolszczeniu, bo tu niestety nie jest perfekcyjnie. W wielu miejscach, czy to na kartach czy w samej instrukcji, wkradają się błędy redaktorskie: nieprawidłowa interpunkcja, słowa ze sobą złączone, słowa rozłączone w nieprawidłowych miejscach itp. Ekipa tłumacząca popełniła również na pierwszy rzut oka nieznaczący błąd, jakim jest dosłowne tłumaczenie z angielskiego na polski. Potrafi to sprawić, że niektóre zasady gry, które przeczytane w angielskiej wersji mają sens, w polskiej wywołują dyskusję na temat jak naprawdę należy grać. No i na koniec najbardziej karygodny błąd, który zmienia zasady rozgrywki! Na karcie gracza oraz sojuszu Harkonnenów źle zostały przetłumaczone korzyści zawarcia sojuszu z tym stronnictwem. Na wspomnianych kartach napisane jest, że Harkonnen może używać Kart Podstępów aby wspomóc swojego sojusznika w bitwie, co jest niezgodne z angielską edycją gry, w której powiedziane jest że Harkonnen może używać swoich Kart Zdrajców aby wspomóc sojusznika w bitwie. Co ciekawe, w samej instrukcji błąd ten nie występuje.
Podsumowując, gra zasługuje na solidne 5/5, tłumaczenie jednak zasługuje na co najwyżej 3/5. Szkoda że polskie tłumaczenie nie zostało prawidłowo dociągnięte do ostatniej nitki.


Pan_Cebulak

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

O boy, od czego by tu zacząć...
Może od tego, że klimat książki jest tu zachowany nawet w najmniejszych detalach, a umiejętności frakcji, mimo przełożenia na realia gry, dobrze odpowiada książkowym odpowiednikom.

Co do rozgrywki: owszem, widać, że mimo odświeżonej szaty graficznej jest grą sprzed 40 lat, ale cholera, to jest dobre. Melanż, który zdobywamy płynie z naszych kieszeni do kieszeni innych graczy, a sojusze potrafią wywrócić wszystko do góry nogami. Niestety, gra ma kilka specjalnych zasad i wyjątków, o których to pamiętać i ma bardzo wysoki próg wejścia, lecz dla zapalonych graczy, którzy lubią intrygi i dyplomacje, połączoną ze strategicznym myśleniem, jest to pozycja obowiązkowa.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 6
Z odpowiedzią 6
Oczekujące na odpowiedź 0

Kiedy będzie nowa dostawa?

~ sebastian 11.03.2024 13:34

Nie jest planowana w najbliższym czasie

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 30.04.2024 11:17

Jako że minęło już nieco czasu od premiery, to czy błędy w polskim wydaniu zostały poprawione?

~ Ravav 27.11.2022 17:36

Warto zapytać wydawcę.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 24.01.2023 11:13

Jak to jest z umiejętnością Harkonnenów - czy nie posiadając konkretnego dowódcy, ale mając innego dowódcę z danej frakcji mogę go zagrać jako zdrajcę podczas bitwy czy dowódca z karty zdrajcy musi pasować do dowódcy zagranego w bitwie?

~ Magda 23.11.2021 10:43

Karta zdrajcy (u każdej frakcji) działa tylko na wymienionego na niej generała.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 24.01.2023 11:14

Jak liczne są błędy w tłumaczeniu? Bardzo się rzucają w oczy lub przeszkadzają w rozgrywce? Są szanse na ich poprawienie w kolejnych wydaniach lub czy wydawca wysyła nowe, poprawione karty?

~ OnyxTortoise 11.04.2021 01:22

Jak liczne są błędy w tłumaczeniu? > Tłumaczenie zrobione tak na 7/10. Da się grać, nawet bez większych błędów, ale gra wymaga sporej erraty. Bardzo się rzucają w oczy lub przeszkadzają w rozgrywce? > Da się zauważyć i wpływają na mechanikę. Są szanse na ich poprawienie w kolejnych wydaniach lub czy wydawca wysyła nowe, poprawione karty? > Gale Force Nine nie wysyła nowych kart.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 13.04.2021 08:43

Gale Force Nine nawet nie wysyła kart jeżeli będziesz miał uszkodzone w pudełku. Ta firma jest słaba!

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Perun 14.06.2021 22:19

Hej, czy planowane jest tłumaczenie dodatku do gry?

~ Mackas 11.03.2021 22:06

nie ma informacji kiedy, ale na pewno dodatki też się pojawią. :)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aftar 06.04.2021 14:45

Hej, jak z ta erupcją melanżu? Np taka równika żałobna 6 czy 12?

~ Dżibril 02.12.2020 17:22

W wersji angielskiej jest 6.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Rebel.pl 03.12.2020 09:56

To jest 1 z dwóch błędów na kartach melanżu. Drugi dotyczy karty gdzie trzeba umieścić 10 a tekst mówi, że 9.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Robert 12.04.2021 09:08

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Die Macher (edycja polska)

Die Macher (edycja polska)

Gra o Tron

Gra o Tron