Fauna (druga edycja)

A co Ty wiesz o zwierzętach?
46 opinii
 • 2 - 6 osób
 • od 10 lat
 • 45 - 60 minut
 • wydanie polskie
Fauna to wyjątkowa gra rodzinna - zadaniem graczy jest zgadywanie jaką wagę / długość mają różne egzotyczne zwierzęta oraz jakie obszary zamieszkują. W pudełku znajdują się duże karty z ilustracjami 360 ssaków, ptaków, gadów i płazów, duża kolorowa plansza z mapą świata i znaczniki graczy. Grze towarzyszy dużo śmiechu i zgadywania typu, kto wie, gdzie żyje to ptaszysko. Jedni stawiają na Amerykę a inni na Afrykę a ja myślałem, że w Australii. W związku z Fauną mam jedno generalne wrażenie – dobra zabawa. Robert ‘Draco’ Buciakrecenzja w serwisie GamesFanatic W grze występują dwa rodzaje zwierząt - łatwiejsze i trudniejsze. Jednak nawet te łatwiejsze będą stanowić nie lada wyzwanie - z pewnością nie każdy wie gdzie żyje Salamandra czarna (Salamandra atra) czy ile waży Żaba rycząca (Rana catesbeiana)! Nawet jeżeli nie znasz prawidłowych odpowiedzi - możesz obstawiać sąsiadujące tereny, możesz zajmować morza (sąsiadujące z wieloma obszarami), wreszcie - stawiać swoje znaczniki blisko osób, które mogą coś wiedzieć! Friedemann Friese (ur. 6 maja 1970) to jeden z najbardziej charakterystycznych projektantów gier planszowych. Jego znakiem rozpoznawczym są zielone włosy oraz tytuły gier, które w niemieckich edycjach rozpoczynają się zawsze na literę F.
Autor:
Friedemann Friese
Wydawca:
Rebel
139,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Fauna to wyjątkowa gra rodzinna - zadaniem graczy jest zgadywanie jaką wagę / długość mają różne egzotyczne zwierzęta oraz jakie obszary zamieszkują. W pudełku znajdują się duże karty z ilustracjami 360 ssaków, ptaków, gadów i płazów, duża kolorowa plansza z mapą świata i znaczniki graczy.

Grze towarzyszy dużo śmiechu i zgadywania typu, kto wie, gdzie żyje to ptaszysko. Jedni stawiają na Amerykę a inni na Afrykę a ja myślałem, że w Australii. W związku z Fauną mam jedno generalne wrażenie – dobra zabawa.

Robert ‘Draco’ Buciak
recenzja w serwisie GamesFanatic

W grze występują dwa rodzaje zwierząt - łatwiejsze i trudniejsze. Jednak nawet te łatwiejsze będą stanowić nie lada wyzwanie - z pewnością nie każdy wie gdzie żyje Salamandra czarna (Salamandra atra) czy ile waży Żaba rycząca (Rana catesbeiana)!

Nawet jeżeli nie znasz prawidłowych odpowiedzi - możesz obstawiać sąsiadujące tereny, możesz zajmować morza (sąsiadujące z wieloma obszarami), wreszcie - stawiać swoje znaczniki blisko osób, które mogą coś wiedzieć!

Friedemann Friese (ur. 6 maja 1970) to jeden z najbardziej charakterystycznych projektantów gier planszowych. Jego znakiem rozpoznawczym są zielone włosy oraz tytuły gier, które w niemieckich edycjach rozpoczynają się zawsze na literę F.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 180 dwustronnych kart zwierząt z 360 gatunkami zwierząt
 • 42 znaczniki odpowiedzi w 6 kolorach
 • 30 czarnych znaczników prawidłowych odpowiedzi
 • lew gracza rozpoczynającego
 • kartonowe pudełko na karty zwierząt
 • instrukcja
Waga:
1,45 kg
Instrukcja i inne pliki:


Gra została nominowana do prestiżowej nagrody Spiel Des Jahres 2009, otrzymała wyróżnienie Gra Numeru w numerze #15 Świata Gier Planszowych oraz została nominowana do nagrody Gra Roku 2011 w Polsce.
Fauna jest także rekomendowana przez Ogród Zoologiczny w Gdańsku!

Recenzje

4.67
na podstawie 46 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Fauna (druga edycja)Najbardziej przydatne recenzje

Svvital

Liczba recenzji: 177

Gry z kategorii "Quiz" i wiedza o danej tematyce zazwyczaj szybko wyczerpują swoją formułę ponieważ uczymy się odpowiedzi na pamięć.
W Faunie jest tyle kart i tyle informacji o zwierzętach oraz geografii, że spokojnie może robić za "materiał edukacyjny dla dzieci do szkoły jak i dla dorosłych jako swoista ciekawostka ;)
Moja dwuletnia córka uczy się nazw zwierząt i idzie jej całkiem dobrze.. Dodatkowa książeczka/indeks zwierząt występujących w grze zawiera sporo ciekawostek. Córka rzuca mi go wybiera kartę i mówi: Tata czytaj!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dekornyt

Liczba recenzji: 97

Rewelacyjna gra - nie quiz, bardziej opierająca się na szacowaniu i logicznym myśleniu. Dzieci dają łupnia dorosłym, standard ;)


harisson

Liczba recenzji: 15

Cieszę się, że gra ponownie wróciła do sprzedaży. Świetna gra edukacyjna dla dzieci.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Łąka

Łąka

Wiem lepiej

Wiem lepiej

Boso przez świat

Boso przez świat