Fluxx (edycja polska)

Gra karciana o bezustannie zmieniających się zasadach!
5 opinii
 • 3 - 5 osób
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
FLUXX to łatwa do opanowania gra karciana o ciągle zmieniających się zasadach.Wszystko zaczyna się bardzo prosto: dobierz jedną kartę i zagraj jedną kartę. To nie trwa jednak długo, bo każdy z graczy może wywrócić rozgrywkę do góry nogami za pomocą specjalnych kart Nowych Zasad! Co zrobić, gdy trzeba dobrać trzy karty, a zagrać cztery? To proste! Zagrać wszystko co się da, albo… Zmienić zasady! Zbieraj Fanty i zrealizuj jeden z 30 różnych Celów. Jednak spiesz się, bo cele zmienia się równie łatwo, co zasady!
Autor:
Andrew Looney, Kristin Looney
Wydawca:
Black Monk
5995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

FLUXX to łatwa do opanowania gra karciana o ciągle zmieniających się zasadach.

Wszystko zaczyna się bardzo prosto: dobierz jedną kartę i zagraj jedną kartę. To nie trwa jednak długo, bo każdy z graczy może wywrócić rozgrywkę do góry nogami za pomocą specjalnych kart Nowych Zasad! Co zrobić, gdy trzeba dobrać trzy karty, a zagrać cztery? To proste! Zagrać wszystko co się da, albo… Zmienić zasady! Zbieraj Fanty i zrealizuj jeden z 30 różnych Celów. Jednak spiesz się, bo cele zmienia się równie łatwo, co zasady!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 30 Kart Celu
 • 19 Kart Fantów
 • 23 Karty Akcji
 • 27 Kart Nowych Zasad
 • 1 Karta Zasady Podstawowej
 • 3 Karty Pomocy
 • 2 Karty Bonusowe do Fluxxa Cthulhu oraz Zombie
 • 5 pustych kart (Akcja, Fant, Nowa Zasada, Cel i Cel)
 • Instrukcja


Recenzje

4.40
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Fluxx (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Katarzyna

Liczba recenzji: 3

Gra jest specyficzna i należy się do tego przyzwyczaić. Ciągle zmieniane zasady oraz cele gry potrafią wprowadzić nasz mózg na nieco wyższe obroty. Tak naprawdę wiele zaplanować nie możemy. Każda kolejna runda może spowodować totalne odwrócenie sytuacji na planszy. Zwycięstwo to często dzieło przypadku. Naprawdę nie raz i nie dwa zdarzało się, że wygrałam grę, bo akurat zmienił się cel na taki, który implikował moje zwycięstwo.

Dlatego też czas rozgrywki może trwać kilka minut, a może i pół godziny. Powoduje to zmienność reguł i celów a także wszechobecna losowość (znak szczególny większości karcianek).

To gra wybitnie imprezowa. Tutaj nie ma miejsca na jakiekolwiek taktyki, strategie, myślenie na przyszłość, etc. Liczy się to, co jest tu i teraz. Każda nasza kolejka to ciągła zmiana i dostosowanie się do niej.

+ bardzo proste zasady,

+ duża regrywalność,

+ dobrze napisana instrukcja,

+ dobra jakość kart

- duża losowość
- możliwy leciutki paraliż wynikający z nagromadzenia się różnych zasad (innymi słowy może się czasem zdarzyć, że się mózg zagotował),


LukePL

Liczba recenzji: 263

Szybka (nie zawsze) karcianka ze zmiennymi zasadami.


Rafał

Liczba recenzji: 21

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Prosta, szybka i chwytliwa gra. Nie można sie przy niej nudzić. Polecam. Gramy całą Rodziną, chętnie, po kilka razy.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Fluxx Remixx

Fluxx Remixx