Hanabi (edycja polska)

Wesoła gra kooperacyjna o fajerwerkach
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  (25)
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • ok. 25 minut
 • wydanie polskie
Hanabi to gra, w której gracze nie grają przeciw sobie, lecz współpracują aby osiągnąć wspólny cel. W tym przypadku wcielają się w rolę bezmyślnych właścicieli fabryk z fajerwerkami, którzy niechcący pomieszali prochy, lonty i rakiety na pokazie sztucznych ogni. Przedstawienie zaraz się zaczyna, a panika wdziera się w ich szeregi. Muszą działać razem aby pokaz nie zakończył się katastrofą! Pirotechnicy muszą złożyć 5 fajerwerków (1 biały, 1 czerwony, 1 niebieski, 1 żółty, 1 zielony) poprzez utworzenie z kart sekwensu rosnących liczb (1, 2, 3, 4, 5) w tym samym kolorze.Brzmi prosto, prawda? No więc nie całkiem, gdyż w tej grze karty trzymasz tak, aby widzieli je pozostali gracze, a nie Ty! Aby pomagać innym graczom w ich zagrywaniu musisz udzielać im wskazówek na temat posiadanych kolorów lub wartościach trzymanych w ręku fajerwerków!Doskonała zabawa gwarantowana :D
Autor:
Antoine Bauza
Wydawca:
Rebel
4495

store

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Hanabi to gra, w której gracze nie grają przeciw sobie, lecz współpracują aby osiągnąć wspólny cel. W tym przypadku wcielają się w rolę bezmyślnych właścicieli fabryk z fajerwerkami, którzy niechcący pomieszali prochy, lonty i rakiety na pokazie sztucznych ogni. Przedstawienie zaraz się zaczyna, a panika wdziera się w ich szeregi. Muszą działać razem aby pokaz nie zakończył się katastrofą! Pirotechnicy muszą złożyć 5 fajerwerków (1 biały, 1 czerwony, 1 niebieski, 1 żółty, 1 zielony) poprzez utworzenie z kart sekwensu rosnących liczb (1, 2, 3, 4, 5) w tym samym kolorze.

Brzmi prosto, prawda? No więc nie całkiem, gdyż w tej grze karty trzymasz tak, aby widzieli je pozostali gracze, a nie Ty! Aby pomagać innym graczom w ich zagrywaniu musisz udzielać im wskazówek na temat posiadanych kolorów lub wartościach trzymanych w ręku fajerwerków!

Doskonała zabawa gwarantowana :D

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 55 kart Hanabi (fajerwerków)
 • 5 karty zasad
 • 8 niebieskich znaczników
 • 3 czerwone znaczniki
Waga (kg):
0.22
Pliki do pobrania:
Pasujące koszulki:

Hanabi zdobyło prestiżową nagrodę Spiel des Jahres 2013.

Dodatki i akcesoria


3.84
na podstawie 25 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Hanabi (edycja polska)


Najbardziej przydatne recenzje

Doris

Liczba recenzji: 267

taka sobie gra. na pewno nie zasługuje na zaszczytny tytuł gry roku 2012. bardzo trudno jest grać zgodnie z regułami - zawsze intuicyjnie się podpowiada współgraczom jako że gra jest kooperacyjna.


Wojtolino

Liczba recenzji: 51

Hanabi nie porywa. Ot, do pogrania, ale zapowiadało się sto razy lepiej. Moim zdaniem po prostu niewykorzystany potencjał. I strasznie łatwo popsuć rozgrywkę, wystarczy jedno słowo za dużo czy odruchowe przytaknięcie głową. Ja bym nie kupował.


Agasia

Liczba recenzji: 103

Dobry, solidny produkt

Gra bardzo ciekawa, ale nie wybitna. Wymaga świetnej pamięci i bardzo dobrej komunikacji. Wygrana z maksymalną liczbą punktów jest bardzo trudna do osiągnięcia (plus - mamy wyzwanie, minus - czasami niemożliwa ze względu na układ kart). Wymaga bardzo dużego skupienia, dlatego po 2-3 partiach zwykle ma się dość (mimo, że rozgrywki są szybkie) i trzeba się trochę zrelaksować. Metalowe pudełko jest odporne na uszkodzenia i wystarczająco małe, aby móc je wszędzie ze sobą zabrać.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie