Harry Potter: Hogwarts Battle - Zaklęcia i eliksiry

Dodatek do gry kooperacyjnej z mechaniką tworzenia talii
27 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 11 lat
 • 60 - 120 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska).
Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)
Pora wrócić do szkoły! Z tym dodatkiem do kooperacyjnej gry przygodowej Harry Potter: Hogwarts Battle wcielacie się w Harry'ego, Rona, Hermionę, Neville'a i zupełnie nową postać, Ginny Weasley, by rozwijać swoje magiczne umiejętności. Podczas rozgrywki weźmiecie udział w 4 coraz trudniejszych lekcjach. I pamiętajcie: skuteczna współpraca to klucz do zwycięstwa! Używajcie czarów, aby zakończyć sukcesem niespodziewane spotkania i zbierajcie potrzebne do eliksirów składniki. Pamiętajcie, że tylko działając wspólnie ochronicie świat czarodziejów przed Tym-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać! Co zawiera dodatek? Pudełka kryjące 4 zupełnie nowe przygody. Nową bohaterkę, w którą możecie się wcielić - Ginny Weasley! Dzięki niej w magicznych przygodach może brać udział nawet 5 graczy. Plansze czarów, które pozwolą wam rozwijać zupełnie nowe umiejętności. Spotkania, czyli nowy rodzaj wyzwań czających się na szkolnych korytarzach. Czym jest Harry Potter: Hogwarts Battle? To kooperacyjna gra karciana w której, jako HARRY POTTER™, RON WEASLEY™, HERMIONA GRANGER™ i NEVILLE LONGBOTTOM™, stawiacie czoła serii mrocznych zdarzeń w tytułowej szkole dla czarodziejów. W trakcie gry zmierzycie się z drużyną czarnych charakterów, którzy stopniowo, miejsce po miejscu, próbują podporządkować sobie świat czarodziejów. Bitwa o Hogwart składa się z 7 scenariuszy – pierwsze mają nas zapoznać z mechanizmami gry i nauczyć skutecznego budowania talii. Wraz z kolejnymi poziom trudności będzie rósł, prowadząc nas stopniowo do najważniejszego starcia. Tylko dzięki dobremu przygotowaniu będziemy mieli szansę na zwycięstwo!
Wydawca:
Rebel
149,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Pora wrócić do szkoły! Z tym dodatkiem do kooperacyjnej gry przygodowej Harry Potter: Hogwarts Battle wcielacie się w Harry'ego, Rona, Hermionę, Neville'a i zupełnie nową postać, Ginny Weasley, by rozwijać swoje magiczne umiejętności. Podczas rozgrywki weźmiecie udział w 4 coraz trudniejszych lekcjach. I pamiętajcie: skuteczna współpraca to klucz do zwycięstwa!

Używajcie czarów, aby zakończyć sukcesem niespodziewane spotkania i zbierajcie potrzebne do eliksirów składniki. Pamiętajcie, że tylko działając wspólnie ochronicie świat czarodziejów przed Tym-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać!

Co zawiera dodatek?

 • Pudełka kryjące 4 zupełnie nowe przygody.
 • Nową bohaterkę, w którą możecie się wcielić - Ginny Weasley! Dzięki niej w magicznych przygodach może brać udział nawet 5 graczy.
 • Plansze czarów, które pozwolą wam rozwijać zupełnie nowe umiejętności.
 • Spotkania, czyli nowy rodzaj wyzwań czających się na szkolnych korytarzach.

Czym jest Harry Potter: Hogwarts Battle?

To kooperacyjna gra karciana w której, jako HARRY POTTER™, RON WEASLEY™, HERMIONA GRANGER™ i NEVILLE LONGBOTTOM™, stawiacie czoła serii mrocznych zdarzeń w tytułowej szkole dla czarodziejów. W trakcie gry zmierzycie się z drużyną czarnych charakterów, którzy stopniowo, miejsce po miejscu, próbują podporządkować sobie świat czarodziejów.

Bitwa o Hogwart składa się z 7 scenariuszy – pierwsze mają nas zapoznać z mechanizmami gry i nauczyć skutecznego budowania talii. Wraz z kolejnymi poziom trudności będzie rósł, prowadząc nas stopniowo do najważniejszego starcia. Tylko dzięki dobremu przygotowaniu będziemy mieli szansę na zwycięstwo!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 161 kart
 • 4 teczki z instrukcjami
 • planszetka gracza
 • żeton zdrowia
 • 10 żetonów wpływu
 • 10 tablic czarów
 • 2 karty rozdzielające
 • 4 instrukcje
Waga:
1,15 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
USAHB03PL/2021-1
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

3.56
na podstawie 27 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Harry Potter: Hogwarts Battle - Zaklęcia i eliksiryNajbardziej przydatne recenzje

Paweł

Liczba recenzji: 11

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Raczej słaby

Długie oczekiwanie i duży zawód. Pierwsze co rzuciło się w oczy po otwarciu pudła to planszetka gracza w innym odcieniu niż w poprzednich częściach. Okazało się, że inne karty też się różnią. Czarna magia i czarne charaktery mają czarny awers podczas gdy w poprzednich grach był on zgniło-zielony. Karty są też bardziej wiotkie, jakby mniej papieru użyto do produkcji. Karty były fabrycznie pomieszane. Ginny była dopiero w trzeciej teczce, tak samo jak lokacje i czarne charaktery z teczki pierwszej. W kartach Hogwartu bez rewelacji. Dużo powtarzających się kart - widać, że pomysły na nowe karty się skończyły. Kolejny minus dla mnie: jak nie włączasz do gry Skrzyni Potworów to masz kilka niepotrzebnych kart w stylu "usuń z gry dowolną kartę z ręki i ze stosu kart odrzuconych". Wiem - może te karty wyjąć z gry, ale nie o to chyba chodzi.
Z plusów: ciekawa mechanika tworzenia eliksirów oraz fajne zaskoczenie w postaci eliksirów czarnomagicznych. Dobre wrażenie zrobiły też na mnie nowe czarne charaktery. Bardzo na plus są czary u bohaterów. To wszystko urozmaica grę. Jedyne co to uważam, że niektóre spotkania są zbyt przegięte i za dużo jest kładzenia kamieni na lokację przez czarną magię, spotkania czy czarne charaktery. Nie balansuje się to z kartami Hogwartu usuwającymi kamienie.

Ogólna ocena - 2/5. Bardzo dużo popsuła ocena wizualna i wydłużony czas oczekiwania. Oszczędności na barwniku i papierze niemalże pogrzebały tą grę. Jest kilka rzeczy co ją broni, ale grając w nią i mając na ręku karty z nowego dodatku mam wrażenie jakbym grał podróbami. Niestety apetyt na ten dodatek nie został zaspokojony.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Pigwa

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Sam proces preorderu/zamówienia oceniam bardzo dobrze. Mogłam w dowolnej chwili zmienić adres dostawy, kontakt był super. Natomiast dodatek, tak jak piszą poprzednicy, ma słabszą jakość, karty są cieńsze, odcienie się różnią. Ewidentnie odstaje od podstawki i skrzyni potworów.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Maciej

Liczba recenzji: 1

Nie spełnia moich oczekiwań :(

Fatalne jakoś w porównaniu do poprzedniego dodatku jak i podstawki, karty wyglądają jakby rok leżały na słońcu. Brak separatorów na scenariusze….Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy można łączyć podstawę plus dwa dodatki? Potworną skrzynie potworów i Zaklęcia i eliksiry i grać przy jednej rozgrywce w 6 osób (Ginny +Luna) ?

~ Drusia_555 09.06.2021 14:40

Na forach gracze piszą, że grają w 6 osób i dobrze się bawią, więc tak, można spróbować zagrać w 6 osób :)

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Marek_J 16.07.2021 13:31

Ja osobiście gram z jednym dodatkiem (potworną skrzynią), ale zdarza się, że w pięciu. Jak najbardziej się da. Przeszkodą jest tylko to, że trzeba sobie samemu zrobić planszetkę gracza.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Edward 25.08.2021 09:10

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie