Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Stań do walki z Sam-Wiesz-Kim!
22 opinie
 • 2 - 4 osoby
 • od 11 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności.- Albus Dumbledore, Harry Potter i Komnata TajemnicHarry Potter: Hogwarts Battle to kooperacyjna gra karciana w której, jako HARRY POTTER™, RON WEASLEY™, HERMIONA GRANGER™ i NEVILLE LONGBOTTOM™, stawiacie czoła serii mrocznych zdarzeń w tytułowej szkole dla czarodziejów. W trakcie gry zmierzycie się z drużyną czarnych charakterów, którzy stopniowo, miejsce po miejscu, próbują podporządkować sobie świat czarodziejów.Na czym to polega?Jako drużyna, zostaniecie postawieni przed wyzwaniem pokonania drużyny czarnych charakterów. Oni natomiast, krok po kroku, przejmują kontrolę nad miejscami znanymi z uniwersum HARRY'EGO POTTERA™. Pokonajcie ich wspólnymi siłami, zanim przejmą kontrolę nad wszystkimi magicznymi miejscami! Tylko dzięki Waszemu zwycięstwu uczniowie i profesorowie będą się czuć bezpiecznie w Hogwarcie. Przynajmniej przez jakiś czas… Jeśli czarnym charakterom uda się przejąć kontrolę nad wszystkimi miejscami, przegracie!Gra składa się 7 scenariuszy o narastającym poziomie trudności prowadzących do ostatecznej bitwy z SAMI-WIECIE-KIM. Początkowe z nich służą wprowadzeniu do świata gier karcianych z mechaniką budowania talii. Kolejne scenariusze wprowadzać będą do gry nowe wyzwania, dodatkowe czarne charaktery, ale także coraz więcej sposobów na ich pokonanie! O ile pierwsze scenariusze są łatwiejsze od znalezienia kogoś w Hogwarcie posiadając Mapę Huncwotów, o tyle ostatnie scenariusze stanowią prawdziwe wyzwanie.Dlaczego pokochasz tę grę?Naszym zdaniem, jest to najlepsza gra planszowa o tematyce HARRY'EGO POTTERA™ jaka do tej pory powstała! Prawdziwa gratka dla fanów serii o młodym czarodzieju wykreowanym przez J. K. Rowling. To przyjemna i prosta w zasadach rozgrywka, która w miarę kolejnych partii odkrywa przed nami coraz to nowe możliwości, nowe karty dla graczy, nowe zdolności postaci, nowe mechaniki i nowych przeciwników do pokonania. Pełna kampania to aż 7 scenariuszy na długie godziny zabawy! Zaplanowane tak, aby stopniowo zwiększać trudność gry i skalę wyzwań - od prostych przepraw, aż do prawdziwej walki o przetrwanie! Gra oparta jest na mechanice budowania talii, podczas to której nasze decyzje wpływają na to, jakie zdolności rozwijać będą nasze postaci w trakcie gry.
Autor:
Forrest-Pruzan Creative, Kami Mandell, Andrew Wolf
Ilustracje:
Joe Van Wetering
Wydawca:
Rebel
20995

Produkt w przedsprzedaży

Data premiery: IV kwartał 2021 r.


Dostawa (Przesyłka kurierska UPS) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności.

- Albus Dumbledore, Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry Potter: Hogwarts Battle to kooperacyjna gra karciana w której, jako HARRY POTTER™, RON WEASLEY™, HERMIONA GRANGER™ i NEVILLE LONGBOTTOM™, stawiacie czoła serii mrocznych zdarzeń w tytułowej szkole dla czarodziejów. W trakcie gry zmierzycie się z drużyną czarnych charakterów, którzy stopniowo, miejsce po miejscu, próbują podporządkować sobie świat czarodziejów.

Na czym to polega?

Jako drużyna, zostaniecie postawieni przed wyzwaniem pokonania drużyny czarnych charakterów. Oni natomiast, krok po kroku, przejmują kontrolę nad miejscami znanymi z uniwersum HARRY'EGO POTTERA™. Pokonajcie ich wspólnymi siłami, zanim przejmą kontrolę nad wszystkimi magicznymi miejscami! Tylko dzięki Waszemu zwycięstwu uczniowie i profesorowie będą się czuć bezpiecznie w Hogwarcie. Przynajmniej przez jakiś czas… Jeśli czarnym charakterom uda się przejąć kontrolę nad wszystkimi miejscami, przegracie!

Gra składa się 7 scenariuszy o narastającym poziomie trudności prowadzących do ostatecznej bitwy z SAMI-WIECIE-KIM. Początkowe z nich służą wprowadzeniu do świata gier karcianych z mechaniką budowania talii. Kolejne scenariusze wprowadzać będą do gry nowe wyzwania, dodatkowe czarne charaktery, ale także coraz więcej sposobów na ich pokonanie! O ile pierwsze scenariusze są łatwiejsze od znalezienia kogoś w Hogwarcie posiadając Mapę Huncwotów, o tyle ostatnie scenariusze stanowią prawdziwe wyzwanie.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Naszym zdaniem, jest to najlepsza gra planszowa o tematyce HARRY'EGO POTTERA™ jaka do tej pory powstała! Prawdziwa gratka dla fanów serii o młodym czarodzieju wykreowanym przez J. K. Rowling. 
 • To przyjemna i prosta w zasadach rozgrywka, która w miarę kolejnych partii odkrywa przed nami coraz to nowe możliwości, nowe karty dla graczy, nowe zdolności postaci, nowe mechaniki i nowych przeciwników do pokonania. 
 • Pełna kampania to aż 7 scenariuszy na długie godziny zabawy! Zaplanowane tak, aby stopniowo zwiększać trudność gry i skalę wyzwań - od prostych przepraw, aż do prawdziwej walki o przetrwanie! 
 • Gra oparta jest na mechanice budowania talii, podczas to której nasze decyzje wpływają na to, jakie zdolności rozwijać będą nasze postaci w trakcie gry.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 252 karty
 • 4 kości domów
 • 7 pudełek ze scenariuszami
 • 7 instrukcji do scenariuszy
 • 4 planszetki graczy
 • 8 znaczników mroku
 • 70 żetonów
Waga:
2 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.55
na podstawie 22 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Myst

Liczba recenzji: 1

Jak dla mnie ideał :)

Gra naprawde pozadnie zrobiona! Z kazdym scenariuszem nie mozna sie doczekac co nowego dojdzie do talii. Nie brakuje momentow na "rozstaju drog" gdzie trzeba decydowac wspolnie co zrobimy - a to moze miec solidny wplyw na rezultat. Ostatecznie - niech was nie zwiedzie czas gry...u mnie w 6 godzin padlo tylko 5 scenariuszy - wiec na prawde jest co robic i goraco polecam zaczynac od poczatku awet dla wybornych i doswiadczonych graczy.


Argallis

Liczba recenzji: 127

Jestem prawdziwym potteromaniakiem, więc musiałam mieć grę w swojej kolekcji. I się nie rozczarowałam.
Gra niczym świstoklik przenosi nas do magicznego świata Hogwartu. Klimat został naprawdę dobrze zbudowany (szczególnie kiedy otwiera się pudełko z grą poprzez machnięcie patykiem i okrzyk Alohomora!). Walka z czarnymi charakterami daje naprawdę dużą radochę. Mechanika jest prosta, gra charakteryzuje się też sporą losowością, ale zdecydowanie nie brakuje okazji do podejmowania decyzji i narady z drużyną. Poziom trudności rośnie wraz z numerami scenariuszy i przy 5. scenariuszu zaczyna się robić naprawdę dramatycznie.
Polecam włączyć podczas gry genialną ścieżkę dźwiękową w wykonaniu Johna Williamsa.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Tomek. G.

Liczba recenzji: 2

Jak dla mnie ideał :)

REWELACJA!
Uwaga żeby się nie uzależnić. Gramy co wieczór!
Gra podoba się fanom serii HP jak i tym mniej znających serię (tutaj mowa o mnie).
POLECAM
9.5/10
Wolał bym na kartach zobaczyć arty postaci niż ujęcia z filmu ale to osobiste preferencje. Gra się świetnie :)

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 5
Z odpowiedzią 4
Oczekujące na odpowiedź 1

Witam! Czy sprzedaż będzie w ogóle wznowiona? Od początku roku czekam i data jest ciągle przekładana 🤦🏻‍♀️😔

~ Agata 04.09.2021 12:22

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Witam, mam pytanie odnośnie działania kart czarnej magi. Na karcie jest napisanie, że jeżeli wydarzenie mnie ogłuszy to kładę znacznik mroku, czy w takim wypadku kładę dwa znaczniki (jeden z wydarzenia i jeden za ogłuszenie)?

~ Łukasz B 11.05.2021 16:38

tak, kładzie się dwa znaczniki mroku.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aftar 13.05.2021 11:47

Czy gra jest regrywalna, czy to raczej pozycja na jedną rozgrywkę?

~ Zosia 11.05.2021 10:33

można rozgrywać wszystkie scenariusze na nowo - wymaga do rozdzielenia komponentów, albo po skończonej kampanii grać ostatni scenariusz, którego intencją jest ponowne rozgrywanie i bawienie się jak przy zwykłym decbuilderze. :)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aftar 13.05.2021 11:43

Witam, Mam 2 pytania dotyczące rozgrywki w grze, mianowicie powiedzmy że gramy w 3 osoby ( a, b , c ) i na turze gracza a zostaje ogłuszony gracz c. Kiedy gracz c powinien wrócić do gry ? W instrukcji pisze że na koniec własnej tury - ale wtedy może go minąć obrażenia na turze gracza b i w sumie na początku swojej. 2 Pytanie dotyczy sytuacji gdy np wylosujemy kartę żeby odrzucić zaklęcie ALBO ( specjalnie podkreślam jak na karcie to słowo ) odjąć sobie 2 punkty życia - jeżeli nie mam zaklęcia mogę wybrać że chce je odrzucić ? Czy wtedy automatycznie odejmuję sobie 2 punktu życia Proszę o odpowiedzi osoby z doświadczeniem i pewnością co do zasad.

~ Adam 20.01.2021 22:57

Tutaj akurat mogę odpowiedzieć, bo przeanalizowałem zasady: 1. Gracza nie omija tura, ma on tylko połowę kart (zaokrąglaną w górę) do dyspozycji. Obrażenia go omijają, bo gra "nie kopie leżącego". W przypadku z punktu 2. nawet jak masz kartę do odrzucenia, to nie musisz jej odrzucać, bo obrażeń i tak nie dostaniesz. Inaczej jest, gdy musisz odrzucić kartę, bo nie masz żadnego wyboru. Wtedy może zdarzyć się sytuacja, że nie masz kart na ręce. 2. Jak masz odrzucić specyficzną kartę albo zadać sobie obrażenia, to masz wybór, tylko wtedy, gdy masz daną kartę na ręce. Inaczej, musisz sobie zadać obrażenia, bo nie możesz spełnić pierwszego warunku.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Edward 02.02.2021 13:07

Kiedy bedzie dostepna?

~ adam 17.12.2020 12:35

Napisane jest: Szacowana data dodruku: maj 2021 r.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Edward 02.02.2021 13:09

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Wiem lepiej

Wiem lepiej

19995
Time's Up! Harry Potter

Time's Up! Harry Potter

9995 8495
BrainBox - Harry Potter

BrainBox - Harry Potter

6995 5995