Hawana

Przenieśmy się do stolicy Kuby...
12 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Hawana to piękne w swojej egzotyce miasto. Wydaje się, że czas tam wciąż stoi w miejscu. Życie toczy się leniwie, ale nikt na to nie narzeka. W małych uliczkach można znaleźć Kubanki skręcające liście tytoniu tworząc najlepsze cygara, a czasami drobny złodziejaszek skubnie nam z kieszeni trochę Peso. Jeśli brak nam czegoś niedostępnego na Kubie, to z pewnością w mało uczęszczanych zaułkach będzie można to kupić jako "prawie" legalny towar. Ciężka praca nie może obyć się bez konieczności zaprzęgnięcia woła, a do tego wszystkiego ten nachalny poborca podatkowy...Nic dodać, nic ująć. W grze Hawana, autorstwa Reinharda Staupe, znajdziemy przreróżne kolorowe postacie rysowane ręką Michaela Menzla: starą matronę z cygarem w ustach, leniwego obiboka, różnych złodziejaszków, architekta miejskiego, poborców podatkowych, ochroniarza i wiele innych klimatycznych osób. Wszystko to wplecione jest fantastycznie w szybką i lekką grę karcianą, która bez wątpienia dla jednych stanowić może dobry wstęp do bardziej "ciężkiego wieczoru", podczas gdy dla innych będzie przyjemnością samą w sobie. W obydwu przypadkach będzie to pozycja nie do pominięcia.
Autor:
Reinhard Staupe
Wydawca:
Lacerta
10495

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Hawana to piękne w swojej egzotyce miasto. Wydaje się, że czas tam wciąż stoi w miejscu. Życie toczy się leniwie, ale nikt na to nie narzeka. W małych uliczkach można znaleźć Kubanki skręcające liście tytoniu tworząc najlepsze cygara, a czasami drobny złodziejaszek skubnie nam z kieszeni trochę Peso. Jeśli brak nam czegoś niedostępnego na Kubie, to z pewnością w mało uczęszczanych zaułkach będzie można to kupić jako "prawie" legalny towar. Ciężka praca nie może obyć się bez konieczności zaprzęgnięcia woła, a do tego wszystkiego ten nachalny poborca podatkowy...

Nic dodać, nic ująć. W grze Hawana, autorstwa Reinharda Staupe, znajdziemy przreróżne kolorowe postacie rysowane ręką Michaela Menzla: starą matronę z cygarem w ustach, leniwego obiboka, różnych złodziejaszków, architekta miejskiego, poborców podatkowych, ochroniarza i wiele innych klimatycznych osób. Wszystko to wplecione jest fantastycznie w szybką i lekką grę karcianą, która bez wątpienia dla jednych stanowić może dobry wstęp do bardziej "ciężkiego wieczoru", podczas gdy dla innych będzie przyjemnością samą w sobie. W obydwu przypadkach będzie to pozycja nie do pominięcia.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 80 materiałów budowlanych (10 czerwonych, 10 żółtych, 10 brązowych, 10 niebieskich i 40 szarych (gruz))
 • 1 woreczek z materiału
 • 36 budynków
 • 52 karty akcji
 • 4 karty pomocy graczy
 • 60 monet
 • 15 robotników
 • instrukcja
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.42
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń HawanaNajbardziej przydatne recenzje

Garcija

Liczba recenzji: 10

Super gra, zarówno dla dwóch, jak i większej ilości osób. Przy dwóch graczach nie jest nudno i trzeba kombinować. Oczywiście im więcej graczy, tym więcej trzeba się nagłówkować żeby wygrać. Element losowy ma raczej średnie znaczenie, najważniejsza jest właściwa taktyka, która może być różna w zależności od przeciwnika i rozgrywki (rozłożenia kart). Zasady proste, ale mimo to gra nie znudziła mi się. Polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Maciej C.

Liczba recenzji: 17

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Prosta i szybka, to jej zalety i pod tym kątem ją zakupiłem. Wielkiego wrażenia na nikim nie zrobi, ale złego również. Jedyne co mi przeszkadza, że jest taka strasznie... brązowa :) Banalne zasady a tematyka mogłaby być jakakolwiek - ot kupowanie/budowanie budynków - nie czuć tego, że ma to jakikolwiek związek z Kubą. Gra powinna kosztować 60zł maksymalnie, bowiem w pudełku za dużo nie ma. Grube kartony mogły być zamienione na normalne karty - byłyby tak samo wygodne a cena mogłaby być wtedy niższa (pewnie są po to, aby uzasadnić cenę).

Podsumowując - 15-30min przerywnik lub prosta gra familijna, bez specjalnego klimatu. Trochę za droga.


Galador

Liczba recenzji: 48

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra jak najbardziej warta swojej ceny (szczególnie w obecnej promocji ;)). Bardzo ładne grafiki, które są nieco mylące, jeśli ktoś zetknął się wcześniej z grami Cuba albo Santiago de Cuba - ten sam ilustrator.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie