Kaskadia (edycja polska)

Przenieś się do malowniczej krainy w Północnej Ameryce
16 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • 30 - 45 minut
 • wydanie polskie
Przenieś się do malowniczej krainy w Północnej Ameryce i stwórz pełne życia środowisko Kaskadii. W swojej turze wybierz parę płytki oraz żetonu i dołóż je do swojego rozrastającego się ekosystemu. Ułóż jak największe obszary gór, rzek czy prerii oraz rozmieść zwierzęta w punktowanych układach. Mimo bardzo prostych zasad "dobierz i umieść" gra oferuje ciekawe decyzje i dużą głębię rozgrywki. Dzięki modułowej planszy i zmiennym celom każda partia będzie inna i przypadnie do gustu także zaawansowanym graczom. Kaskadia zawiera kilka trybów gry w tym wariant solo i rodzinny, dzięki czemu łatwo ją dopasować do wieku, zaawansowania i liczby graczy. Dzięki systemowi osiągnięć i scenariuszom każda kolejna partia będzie równie ciekawa, stawiając przed graczami nowe wyzwania.
Autor:
Randy Flynn
Ilustracje:
Beth Sobel
Wydawca:
Lucky Duck Games
159,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Przenieś się do malowniczej krainy w Północnej Ameryce i stwórz pełne życia środowisko Kaskadii. W swojej turze wybierz parę płytki oraz żetonu i dołóż je do swojego rozrastającego się ekosystemu. Ułóż jak największe obszary gór, rzek czy prerii oraz rozmieść zwierzęta w punktowanych układach.

Mimo bardzo prostych zasad "dobierz i umieść" gra oferuje ciekawe decyzje i dużą głębię rozgrywki. Dzięki modułowej planszy i zmiennym celom każda partia będzie inna i przypadnie do gustu także zaawansowanym graczom.

Kaskadia zawiera kilka trybów gry w tym wariant solo i rodzinny, dzięki czemu łatwo ją dopasować do wieku, zaawansowania i liczby graczy. Dzięki systemowi osiągnięć i scenariuszom każda kolejna partia będzie równie ciekawa, stawiając przed graczami nowe wyzwania.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 100 drewnianych żetonów zwierząt
 • 85 płytek siedlisk
 • 25 żetonów natury
 • 20 kart punktacji zwierząt
 • 1 karta wariantu rodzinnego
 • 5 startowych płytek siedlisk
 • 1 kolorowy notes
 • 1 worek
Waga:
1,3 kg


Recenzje

4.56
na podstawie 16 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Kaskadia (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Pearl90

Liczba recenzji: 794

Dobry, solidny produkt

Nie uruchamia aż tylu szarych komórek co Calico. Szybka i przyjemna ale moim zdaniem mało róznorodna.
Minusem podczas pierwszych rozgrywek klejące się do siebie krązki ze zwierzątkami. Czas pokaże czy podczas używania ten problem zniknie.


Niebianna

Liczba recenzji: 6

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo ładna i łatwa w zasadach gra. Widać duże podobieństwo do Calico, ale oczywiście klimat inny - przyrodniczy. Mimo prostych zasad jest nad czym główkować. Gra się dosyć szybko i przyjemnie. Polecam :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Aneta

Liczba recenzji: 420

Jak dla mnie ideał :)

Po pierwszej rozgrywce wiedzieliśmy, że to gra która do nas trafi. Czekamy już na nasz egzemplarz. Proste zasady - dobranie kafelka i żetonu ułożenie, ich w odpowiedni sposób by zapunktować za jak największy teren (jak w Kingdomino) ale i sprostać kartom punktacji za zwierzaki. Zmienne karty punktacji, losowość w dobieraniu żetonów - dzięki czemu mega regrywalność


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Cześć, chciałam zapytać kiedy Kaskadia będzie miała swoją premierę, czy jeżeli zamówię to dojdzie do mnie przed świętami?

~ Barbara 05.12.2021 15:29

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie