Keltis: Das Kartenspiel

Podziel się swoją opinią
  • 2 - 4 osoby
  • od 8 lat
  • ok. 20 minut
  • wydanie niemieckie
Keltis to przyjemna i prosta gra karciana, w której układamy stosy w malejącym lub rosnącym porządku. Każdy z graczy dobiera 8 kart i tworzy swój stos dla poszczególnych kolorów, nadaje im kierunek przez wykładanie kolejnych kart lub odrzuca niechciane karty z ręki na wspólne stosy kart odrzuconych. Następnie dobiera do 8 kart z talii lub stosów kart odrzuconych by tworzyć jeszcze dłuższe ciągi na swych stosach. Należy także zbierać dublety tych samych numerów w różnych kolorach, które pozwalają na zdobycie specjalnych kart kamieni. Kamienie specjalne są dodatkowym celem gry, gdyż nieposiadanie ich kończy się utratą dużej ilości punktów. Po wykorzystaniu wszystkich kart z talii podlicza się punkty. Najdłuższe stosy są warte najwięcej punktów, natomiast stosy niekompletne i krótkie potrafią nam te punkty odjąć. Sposób rozgrywki jest podobny do tego jaki znajdziesz w Zaginionych Miastach, więc jeśli jesteś fanem tej gry, ta na pewno przypadnie Ci do gustu.
Autor:
Reiner Knizia
Wydawca:
KOSMOS
35,00

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Keltis to przyjemna i prosta gra karciana, w której układamy stosy w malejącym lub rosnącym porządku. Każdy z graczy dobiera 8 kart i tworzy swój stos dla poszczególnych kolorów, nadaje im kierunek przez wykładanie kolejnych kart lub odrzuca niechciane karty z ręki na wspólne stosy kart odrzuconych. Następnie dobiera do 8 kart z talii lub stosów kart odrzuconych by tworzyć jeszcze dłuższe ciągi na swych stosach. Należy także zbierać dublety tych samych numerów w różnych kolorach, które pozwalają na zdobycie specjalnych kart kamieni. Kamienie specjalne są dodatkowym celem gry, gdyż nieposiadanie ich kończy się utratą dużej ilości punktów. Po wykorzystaniu wszystkich kart z talii podlicza się punkty. Najdłuższe stosy są warte najwięcej punktów, natomiast stosy niekompletne i krótkie potrafią nam te punkty odjąć.

Sposób rozgrywki jest podobny do tego jaki znajdziesz w Zaginionych Miastach, więc jeśli jesteś fanem tej gry, ta na pewno przypadnie Ci do gustu.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 110 kart (56mm X 87mm)
  • Instrukcja
Waga:
200 g
Kod producenta:
740160
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie