Letnisko

Nowa gra autora Kolejki
6 opinii
  • 2 - 5 osób
  • od 8 lat
  • ok. 45 minut
  • wydanie polskie
- Panie Prezesie, czy podać na werandzie? Przenieś się w lata trzydzieste XX wieku... Jesteś właścicielem letniska w jednej z modnych miejscowości wypoczynkowych na linii Warszawa-Otwock. Konkuruj o wysiadających z pociągu przyjezdnych. Pieniądze zostawione przez dowcipkujących po polsku i w jidisz wczasowiczów przeznaczaj na zakup porośniętych sosnowym lasem parceli, tanich drewniaków, wygodnych willi lub luksusowych pensjonatów. Im bardziej komfortowe warunki zapewnisz gościom, tym zamożniejszych klientów zachęcisz do przyjazdu. Nie lekceważ jednak mniej wymagających urlopowiczów, którzy nie przestraszą się nawet złej pogody. Przewiduj koniunkturę, we właściwych momentach inwestuj swój kapitał i zostań najbardziej szanowaną osobistością w gminie Letnisko-Falenica... Najnowsza gra autora KOLEJKI - Karola Madaja!
Autor:
Karol Madaj
Wydawca:
Gry Leonardo
59,95

Dostępne 3 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

- Panie Prezesie, czy podać na werandzie?

Przenieś się w lata trzydzieste XX wieku... Jesteś właścicielem letniska w jednej z modnych miejscowości wypoczynkowych na linii Warszawa-Otwock. Konkuruj o wysiadających z pociągu przyjezdnych. Pieniądze zostawione przez dowcipkujących po polsku i w jidisz wczasowiczów przeznaczaj na zakup porośniętych sosnowym lasem parceli, tanich drewniaków, wygodnych willi lub luksusowych pensjonatów. Im bardziej komfortowe warunki zapewnisz gościom, tym zamożniejszych klientów zachęcisz do przyjazdu. Nie lekceważ jednak mniej wymagających urlopowiczów, którzy nie przestraszą się nawet złej pogody. Przewiduj koniunkturę, we właściwych momentach inwestuj swój kapitał i zostań najbardziej szanowaną osobistością w gminie Letnisko-Falenica...

Najnowsza gra autora KOLEJKI - Karola Madaja!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.00
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń LetniskoNajbardziej przydatne recenzje

Agasia

Liczba recenzji: 74

Kupiłam ją w promocyjnej cenie za niecałe 30 zł. Muszę przyznać, że gra mnie mile zaskoczyła. Składa się wyłącznie z kart, które reprezentują liczne elementy gry - budynki, letników, walutę, pensjonaty czy samochody. Naszym zadaniem jest taka budowa (i rozbudowa) domów wypoczynkowych, aby mogły przyjąć jak najwięcej jak najbogatszych letników, bo kto na końcu będzie miał najwięcej pieniędzy ten wygra. W grze występuje spory element losowy - nigdy nie wiadomo jaka będzie pogoda, a to wpływa na przyjezdnych (jak to w życiu) - może być słonecznie i nadciągną tłumy lub burzowo i nikt nie przyjedzie.
Gra się bardzo przyjemnie, nie jest to wybitny tytuł, ale stosunek ceny do frajdy jest naprawdę świetny.


Agata

Liczba recenzji: 11

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra jest mała, lekka, łatwa do przewiezienia, ale bardzo ładnie wydana. Mimo prostej mechaniki można w pełni wczuć się w rolę właściciela otwockiego uzdrowiska w latach 30, co jest też atrakcyjne dla przypadkowych i niedzielnych graczy.
"Letnisko" jest łatwe do wytłumaczenia, przyjazne, już pierwsza rozgrywka daje sporo radości, a nieprzesadnie długi czas trwania gry czyni z niej przyjemny przerywnik i doskonałą grę na spotkanie z ludźmi, których growe preferencje są dla nas tajemnicą.
Jak dotąd wydaje nam się jednak, że samochód jest nieopłacalny, ale może w którejś rozgrywce przyniesie komuś przewagę...


Maciej Skierka

Liczba recenzji: 22

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra do kawy, która może być świetnym wprowadzeniem do mechaniki worker placement. Rozgrywka raczej z gatunku relaksującej zabawy niż podrzynania sobie gardeł nad stołem - jak to w grach tego typu, każdy sobie rzepkę skrobie i jedyną negatywną interakcją jest zajęcie komuś pożądanej akcji (choć i to nie blokuje jej całkowicie, a tylko podnosi koszt dla kolejnego chętnego) lub podebranie pożądanych gości.

Oprawa graficzna jest przeurocza i przykłada się wspaniale do budowania nastroju gry. Czas potrzebny na rozgrywkę też jest w sam raz - wszystko toczy się szybko i sprawnie. Jedynym mankamentem jest instrukcja, w której niektóre mechanizmy (jak np. reguły korzystania z samochodu) są rozsiane w kilku akapitach na różnych stronach; przydałaby się albo lepsza organizacja, albo chociaż jakieś krótkie ściągawki.

Cena dobrana w porządku; pięćdziesiąt kilka złotych to odpowiednia kwotę za grę tej wagi. Podkreślę tutaj - czwórkę wystawiam nie z racji na jakieś szczególne mankamenty, bardziej z racji na fakt, że nie jest to produkcja, przy której rekomendowałbym pędzić w szale do sklepu i natychmiast kupować. "Letnisko" jest estetycznie wykonane, nieprzesadnie skomplikowane i z satysfakcjonującą rozgrywką; stanowi fajną grę do wyłożenia przy kawie, ale jako must have bym jej nie określił.

Mam wrażenie, że ten komentarz brzmi bardziej negatywnie, niż faktycznie się czuję - podkreślę więc, gra jest przyjemna i nie żałuję ani grosza, który na nią wydałem. A że nie jest to jakiś hicior i rewolucja? Cóż, czasami ma się przecież ochotę na coś bardziej kameralnego :)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie