Mały Książę: Droga do Gwiazd (edycja filmowa)

Zbieraj gwiazdy w pogoni za Małym Księciem!
2 opinie
 • 2 - 6 osób
 • od 6 lat
 • 15 - 30 minut
 • wydanie polskie
Podążając śladami Małej Dziewczynki, poleć swoim dwupłatowcem na spotkanie z Małym Księciem! Czeka na Ciebie niespodziewana przygoda. Po drodze spotkasz nowych przyjaciół, ale i pułapki. Strzeż się! W grze Mały Książę: Droga do Gwiazd wyruszasz w wielką podróż z domku Dziadka na planetę Małego Księcia. Przesuwaj swój pionek po podniebnej trasie, zbierając gwiazdy. Samolot przemieszczasz dzięki kartom Lisa. Każdy gracz dysponuje tym samym zestawem kart na początku gry. W zależności od chmury, na której wyląduje Twój samolot, możesz zdobyć więcej kart, które pozwolą Ci podróżować dalej. Jeśli zatrzymasz się na chmurze, która jest już zajęta przez przeciwnika, zabierasz kartę z jego ręki i dajesz mu jedną ze swoich, przez siebie wybraną. Gra ma świetny, balansujący mechanizm nie pozwalający żadnemu graczowi pozostać z tyłu. Zawsze rusza się ten z graczy, którego samolot jest na samym końcu. Ale, jeśli dobrze zaplanujesz swoje ruchy, możesz ruszyć się dwa, a nawet trzy razy pod rząd! Gra ozdobiona jest pięknymi grafikami prosto z filmu.
Autor:
Antoine Bauza, Bruno Cathala
Ilustracje:
Maëva da Silva, Christine Deschamps, Ian Parovel
Wydawca:
Rebel
99,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Podążając śladami Małej Dziewczynki, poleć swoim dwupłatowcem na spotkanie z Małym Księciem! Czeka na Ciebie niespodziewana przygoda. Po drodze spotkasz nowych przyjaciół, ale i pułapki. Strzeż się!

W grze Mały Książę: Droga do Gwiazd wyruszasz w wielką podróż z domku Dziadka na planetę Małego Księcia. Przesuwaj swój pionek po podniebnej trasie, zbierając gwiazdy. Samolot przemieszczasz dzięki kartom Lisa. Każdy gracz dysponuje tym samym zestawem kart na początku gry. W zależności od chmury, na której wyląduje Twój samolot, możesz zdobyć więcej kart, które pozwolą Ci podróżować dalej. Jeśli zatrzymasz się na chmurze, która jest już zajęta przez przeciwnika, zabierasz kartę z jego ręki i dajesz mu jedną ze swoich, przez siebie wybraną.

Gra ma świetny, balansujący mechanizm nie pozwalający żadnemu graczowi pozostać z tyłu. Zawsze rusza się ten z graczy, którego samolot jest na samym końcu. Ale, jeśli dobrze zaplanujesz swoje ruchy, możesz ruszyć się dwa, a nawet trzy razy pod rząd!

Gra ozdobiona jest pięknymi grafikami prosto z filmu.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 8 części trasy (3 plansze łączące, 3 plansze trasy, dom Dziadka i planeta Małego Księcia)
 • 5 płytek papierowych samolotów
 • 18 płytek opowieści
 • 12 żetonów teleskopów
 • 36 żetonów gwiazd
 • 12 kart Dziadka
 • Dla każdego gracza (8 kart Lisa, 1 samolot, 1 czapka pilota)
Waga:
800 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.00
na podstawie 2 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Mały Książę: Droga do Gwiazd (edycja filmowa)Najbardziej przydatne recenzje

Samadam

Liczba recenzji: 71

Ładnie wydana, fajna gra nawiązująca do kultowej książki. Nie trzeba znać tej historii żeby w nią zagrać, ale plus jest taki, że może zachęcić do jej przeczytania. :) Nie ma prawie nic wspólnego z wydaną wcześniej grą planszową również o Małym Księciu.


Piotruś Pan

Liczba recenzji: 51

Ta gra sprawdzi się jako planszówka dla dziecka, które BYŁO NA FILMIE i zna ten wykreowany "świat", a rodzic będzie czuwał nad poprawnym przebiegiem rozgrywki odpowiadając na pytania "tato/mamo a co robi ta karta?". Instrukcja napisana poprawnie, nie pozostawia żadnych wątpliwości co do zasad. A tych jest tyle, że jednorazowa lektura pozwala natychmiast zasiąść do stołu. Gra trwa ok 20 minut przy 4 graczach. A nad planszą może spotkać się ich aż 6. Kolejność graczy determinuje pozycja pionka - ostatni zaczyna. Jest to fajna zasada, zwłaszcza gdy gramy z dzieckiem i nam udaje się wyrwać do przodu, to i tak "najwolniejszy" gracz będzie zaczynał a może być i tak że rozegra swoją turę 2 A NAWET 3 razy jeżeli będzie sprytny ;) .
Reszta jest prosta, stajesz na ptaku - bierzesz kartę, stajesz na lunecie - bierzesz lunetę, stajesz na gwiazdce bierzesz gwiazdkę itd.
Finalnie - wyższy level w grach familijnych. Pełna rekomendacja dla rodziców grających z dziećmi.
Zaprawieni w boju gracze powinni jednak omijać ją szerokim łukiem (nawet fani Małego Księcia) ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Rieviel

Liczba recenzji: 131

Gra niezwiązana ze swoim tytularnym poprzednikiem. Może stanowić dobry wstęp dla najmłodszych w świat gier planszowych. Ładnie wykonana, nie-stała plansza pozwalająca na pewne wariancje wyglądu trasy i prosta mechanika sprawiają, ze do dobra gra familijna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie