Piotruś Pan

Pionier

Puławy

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

15 użytkowników

Zobacz wszystkich
Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

REBEL - jesteście wzorem dla KAŻDEGO sklepu w naszym kraju. Serio.


Żeby było jasne ;) to nie jest gra. Jak sam nagłówek wskazuje jest to kolejne dzieło twórców Story Cubes a więc jest to rozrywka dla naszego rozumu i wyobraźni. Dodatkowo jeżeli bawimy się z dzieckiem dochodzi nam ćwiczenie ręki i koordynacji oko-ręka tak więc same plusy.
Jak wspomniałem - nie jest to stricte gra. Jest to ładnie skomponowany zestaw kreatywny składający się z ładnie ilustrowanych kart i kart z podpowiedziami, które mogą nakierować twórczość naszą lub pociechy na konkretny tor.
Polecam od razu zakupić drugi zestaw ponieważ w każdym z nich jest tylko 6 kart ale łącząc oba zestawy można wzbogacić zabawę i nawet pokusić się o wprowadzenie dozy rywalizacji. Nieporozumieniem jednak jest sposób wyciągania kart. Po prostu nie działa. Karty się blokują etc więc łatwiej jest całkiem je wyjąc i po prostu odkrywać.


Najpierw minusy:
- po pierwsze instrukcja - nie wiem co za filozof wymyślał taki rozkład ale ni w ząb ni w d... Nie da siętego normalnie czytać, jest rozwalone, wielki kawał papieru. Nie można było zrobić normalnej składanej A4? Tak samo pomoc z symbolami na kartach. Beznadzieja. Nic nie da się znaleźć logicznie. Trzeba na to trafić wzrokiem.
- dwa - szkoda, że nie było żadnego "dzynksa" do rozbrajania tych kostek. Patyczek do lodów rozwiązał sprawę ;)

Poza tym gra jest bardzo lekka. Przepięknie narysowana. Dobrze się gra w 2 osoby, ale jak zwykle przy komplecie jest najlepiej. Polecam każdemu kto lubi kostki, kto lubi losowość i kto lubi lekkie gry. Mimo, że losowość w grze jest przez sam fakt rzucania kośćmi praktycznie cały czas ;) to gra daje nam na prawdę BARDZO dużo możliwości mixowania kości. I to jest fajne bo za każdym razem można próbować w inny sposób osiągnąć zwycięstwo.


Bardzo fajna i przede wszystkim PROSTA gra. Zasady ogarniają uczniowie klasy 5. Poza rozrywką gra ma walor edukacyjny - dzieciaki sporo pytały o II WŚ. Modele skala 15mm (1/100) , ładnie prezentują się na stole, o ile jeszcze je podrasujemy farbami. Warto na etapie montażu dodać kilka metalowych nakrętek do środka modeli żeby były "pewniejsze" bo bez tego są lekkie jak puch ;)


Moim zdaniem na chwilę obecną jeden z mocniejszych modeli w grze ;) wystarczy dać mu do osłony 2 shermany 76mm i pozamiatane na stole ;)


Bogg

Liczba recenzji: 35

Doliwa Karol

Liczba recenzji: 23

Invader

Liczba recenzji: 64

Dziadekjoe

Liczba recenzji: 70

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 108

Dagna

Liczba recenzji: 53

Neoptolemos

Liczba recenzji: 215

MacGyver

Liczba recenzji: 4

Marudka

Liczba recenzji: 12

Mikusiniak

Liczba recenzji: 0

Jakub_z1

Liczba recenzji: 2

Katarzyna

Liczba recenzji: 0

Arasz

Liczba recenzji: 14

Szubian

Liczba recenzji: 0

Kazald

Liczba recenzji: 19