Master of Orion (edycja polska)
Nie jesteśmy sami!- 2 - 4 osoby
- od 12 lat
- ok. 60 minut
- wydanie polskie
- Autor:
- Ekaterina Gorn, Igor Sklyuev
- Wydawca:
- Rebel
Opis
Ludzkość, niesiona wiecznie niezaspokojoną żądzą odkryć, przekroczyła w swoich podróżach granice układu Sol. Przemierzając rozległe obszary Drogi Mlecznej, ludzie natrafili na inne cywilizacje myślących istot i byli świadkami galaktycznych konfliktów. Z czasem sami dołączyli do wyścigu o dominację.
Przejęcie władzy w galaktyce nie jest łatwym zadaniem. Podejmując się go, należy wybrać jedną z dostępnych ścieżek rozwoju. Nauka i przewaga technologiczna oraz wszelkie aspekty wiedzy to domena Psilonów. Mrrshanie, Bulrathi i Alkari wolą rozwiązywać problemy, wchodząc na wojenną ścieżkę. Darlokowie i Meklarzy przeszukują najdalsze zakątki galaktyki, natomiast Ludzie osiągają swoje cele, polegając na dyplomacji.
Ty zaś, jako przywódca jednej z tych ras, własnymi dłońmi ukształtujesz przyszłość galaktyki!
Gracze wcielają się w przywódców ras z uniwersum klasycznej komputerowej gry strategicznej Master of Orion i muszą dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić swojej cywilizacji dobrobyt.
Podczas rozgrywki będą rozwijać możliwości swoich ras, podbijać kolejne układy i wznosić nowe struktury. Mogą również atakować cywilizacje swoich przeciwników, aby spowolnić ich postęp i zyskać przewagę w wyścigu do zwycięstwa.
Master of Orion to solidna gra karciana okraszona bardzo klimatycznymi ilustracjami, które chwycą za serca zarówno fanów komputerowego pierwowzoru, jak i miłośników sci-fi. To gra, która pozwala odkrywać satysfakcjonujące "silniczki" ze współgrających ze sobą kart oraz daje możliwość aktywnego wtrącania się w rozwój przeciwników!
Rozgrywka
Podstawowe informacje
- Zawartość pudełka:
- główna plansza z torem punktacji i torem rund
- 90 kart struktur
- 8 kart doradców
- 6 dwustronnych arkuszy cywilizacji (z rasą ludzi po jednej stronie i rasą obcych po drugiej)
- 60 drewnianych kostek w 4 kolorach (po 15 w każdym kolorze)
- 10 żetonów morale -1/morale -3
- żeton pierwszego gracza
- żeton rundy
- 4 żetony +50/+100 punktów
- instrukcja
- Waga:
- 630 g
- Instrukcja i inne pliki:
- Pasujące koszulki:
Powiązane artykuły
Dodatki i akcesoria
Recenzje
Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Master of Orion (edycja polska)
Najbardziej przydatne recenzje
Jeżeli znudziły ci się gry, w których masz do wyboru dwie akcje na krzyż, to sięgnij po Master of Orion. Dużo kombinowania i różne drogi do zwycięstwa to zdecydowana zaleta tej gry. Siedem dostępnych ras (z czego na stół trafiają maksymalnie cztery) również podnosi regrywalność.
Można trochę pomarudzić, że jak ktoś ma słabe karty, to trudniej mu wygrać, ale nawet z dobrymi kartami bez porządnej strategii nie ma się zwycięstwa w kieszeni.
Wydaje mi się tylko, że zdolności ras nie są odpowiednio zbalansowane. Moim zdaniem najlepiej wypadają Meklarzy, którzy mogą mieć 6 kart na ręce (inne rasy tylko 5) i którzy dobierają kartę praktycznie co turę. Z kolei najsłabiej jest z Alkari (kupowanie dodatkowej akcji za punkt zwycięstwa) - początkowo ich zdolność wydaje się fajna, ale w efekcie może doprowadzić do przegranej (wypaskudzimy punkty zwycięstwa na nietrafione akcje i wylądujemy daleko w tyle). A wbrew pozorom wcale nie jest łatwo zdobyć dodatkowe PZ.
Jak dla mnie ideał :)
niesamowicie wciagajaca gra, pelna napiecia i adrenaliny. dobry setup, zasady proste do nauczenia sie i wytlumaczenia, bardzo fajne przeniesienie gry komputerowej na plansze.
Jak dla mnie ideał :)
Ta gra ma trzy cechy, które sobie bardzo cenię:
- ekspresowy setup
- przyjemny i nie przytłaczający poziom decyzyjności
- efekt nienasycenia partią.
Master of Orion kupiłem ze względu na cenę i się nie zawiodłem. Gra oferuje sporo zabawy i regrywalności. Akcje graczy są naprzemienne, więc nie ma długiego czekania na swoją turę. Jest to eurosuchar, w którym nie będzie wielkiej interakcji miedzy graczami, ale motyw budowania swojego imperium jest dobrze odwzorowany. Z każdą rundą możliwosci graczy rosną. Trochę słabo rozwiązano opcję ataku na innego gracza, bo rzadko to się opłaca robić, ale nie narzekam. MoO bardzo dobrze się skaluje i stanowi bardzo dobrą rozrywkę dla dwóch graczy. Gra mi przypomina lżejszą wersję Terraformacji Marsa, a już samo to porównanie jest dużym wyróżnieniem dla MoO.
Wszystkie recenzje
Recenzje na innych portalach
- Rzut oka na blogu Rodzinne granie w gry planszowe
- Recenzja w serwisie Bestiariusz
- Unboxing na blogu Kaimada na platformie ZnadPlanszy.pl
- Recenzja na blogu Kaimada na platformie ZnadPlanszy.pl
- Recenzja na blogu Okiem Powermilka
- Recenzja na blogu Wokół Planszy
- Wideorecenzja w serwisie The Dice Tower (Tom Vasel) (ang.)
- Recenzja w serwisie For2Players
- Recenzja w serwisie Sterta gier
- Recenzja w serwisie Turlnij
- Recenzja w serwisie BoardTime
- Recenzja w serwisie Ostatnia Tawerna
- Recenzja w serwisie Games Fanatic
- Recenzja w serwisie Planszotaur
- Recenzja w serwisie Gildia
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale Gry planszowe u Wookiego
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale Gradanie
- Rzut oka w serwisie YouTube na kanale Gradanie
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale GameTrollTV
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale Geek Factor
Pytania i odpowiedzi
Robisz zakupy pierwszy raz?