Metro 2033 (edycja polska)

Witaj w przyszłości
10 opinii
 • 2 - 6 osób
 • od 12 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Jest rok 2033. Nasz świat legł w gruzach. Wszystkie większe miasta zostały starte w pył podczas wojny nuklearnej. Napromieniowana powierzchnia ziemi w większości nie nadaje się już do życia. Garstka ocalałych chroni się w bunkrach atomowych, z których największym jest Moskiewskie Metro. Metro stało się ostatnim schronieniem dla tych, co przeżyli Dzień Sądu. Metro 2033 to strategiczno - przygodowa gra planszowa oparta na bestsellerowych powieściach Dmitrija Głuchowskiego. Ludzkość po globalnej zagładzie niestety nie wyciągnęła żadnych wniosków i mimo że jej liczebność spadła do kilkudziesięciu zaledwie tysięcy nadal jest podzielona na frakcje, które zajadle się zwalczają. W grze staniesz się przywódcą jednej z tych frakcji a Twoim ostatecznym celem jest opanowanie całej dostępnej dla ludzi przestrzeni. W tym celu musisz wypełniać niebezpieczne misje i jednoczyć stacje metra pod swoim dowództwem, przejmując je spod władania potworów oraz frakcji dowodzonych przez innych graczy. Liczy się przede wszystkim strategia - każda stacja, którą przejmiesz, każda misja, którą wypełnisz daje Ci 1 punkt zwycięstwa. Pierwszy gracz, który zgromadzi 10 punktów wygrywa. Ale jest też droga na skróty - przejęcie kontroli nad wszystkimi czterema stacjami Polis, intelektualnym centrum układu tuneli metra, również zapewnia wygraną. Polska edycja gry Metro 2033 różni się nieco od wersji anglojęzycznej. Została wzbogacona o kilka nowych elementów, uwzględniono także uwagi i sugestie graczy. Poprawiono kontrast obszarów na planszy, a anonimowe plastikowe pionki zostały zastąpione przez znaczniki z wizerunkami bohaterów. Dodano nakładki na terytoria frakcji, które nie biorą udziału w grze, dzięki czemu sytuacja na planszy jest bardziej czytelna. Nowością jest 6 unikalnych przedmiotów, które dodatkowo wzbogacają rozgrywkę.
Autor:
Sergey Golubkin
Wydawca:
Ogry Games
159,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Jest rok 2033. Nasz świat legł w gruzach. Wszystkie większe miasta zostały starte w pył podczas wojny nuklearnej. Napromieniowana powierzchnia ziemi w większości nie nadaje się już do życia. Garstka ocalałych chroni się w bunkrach atomowych, z których największym jest Moskiewskie Metro. Metro stało się ostatnim schronieniem dla tych, co przeżyli Dzień Sądu.

Metro 2033 to strategiczno - przygodowa gra planszowa oparta na bestsellerowych powieściach Dmitrija Głuchowskiego. Ludzkość po globalnej zagładzie niestety nie wyciągnęła żadnych wniosków i mimo że jej liczebność spadła do kilkudziesięciu zaledwie tysięcy nadal jest podzielona na frakcje, które zajadle się zwalczają.

W grze staniesz się przywódcą jednej z tych frakcji a Twoim ostatecznym celem jest opanowanie całej dostępnej dla ludzi przestrzeni. W tym celu musisz wypełniać niebezpieczne misje i jednoczyć stacje metra pod swoim dowództwem, przejmując je spod władania potworów oraz frakcji dowodzonych przez innych graczy. Liczy się przede wszystkim strategia - każda stacja, którą przejmiesz, każda misja, którą wypełnisz daje Ci 1 punkt zwycięstwa. Pierwszy gracz, który zgromadzi 10 punktów wygrywa. Ale jest też droga na skróty - przejęcie kontroli nad wszystkimi czterema stacjami Polis, intelektualnym centrum układu tuneli metra, również zapewnia wygraną.

Polska edycja gry Metro 2033 różni się nieco od wersji anglojęzycznej. Została wzbogacona o kilka nowych elementów, uwzględniono także uwagi i sugestie graczy. Poprawiono kontrast obszarów na planszy, a anonimowe plastikowe pionki zostały zastąpione przez znaczniki z wizerunkami bohaterów. Dodano nakładki na terytoria frakcji, które nie biorą udziału w grze, dzięki czemu sytuacja na planszy jest bardziej czytelna. Nowością jest 6 unikalnych przedmiotów, które dodatkowo wzbogacają rozgrywkę.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • Plansza
 • 6 kart frakcji
 • 6 kart bohaterów
 • 6 znaczników bohaterów wraz z podstawkami
 • 7 kart prawa
 • 36 kart zagrożeń (18 na pierwszy etap gry i 18 na drugi)
 • 30 kart sprzętu
 • 18 kart misji
 • 7 kart walki
 • Żetony zasobów: po 35 dla każdego z zasobów: świń, grzybów, amunicji
 • Żetony frakcji: 14 dla każdej frakcji
 • Znacznik pierwszego gracza
 • Znacznik rundy
 • 6 nakładek na nieaktywne części planszy
 • Instrukcja
Waga:
1,36 kg
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.60
na podstawie 10 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Metro 2033 (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Wiktor

Liczba recenzji: 95

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra przygodowa w uniwersum Metro 2033 to pozycja obowiązkowa dla fanów tego postapokaliptycznego świata! Rozgrywka toczy się w rosyjskim metrze i może brać w niej udział do sześciu osób. Produkt wykonany jest porządnie, ale można przyczepić się do nieco zbyt cienkich żetonów i grafik na kartach zagrożenia. Celem gry jest zdobycie 10 punktów zwycięstwa przez podbijanie stacji lub wykonywanie misji zostawiając nam do dyspozycji jedną z sześciu frakcji i jednego z sześciu bohaterów.

Gra stawia na konfrontacje między graczami, więc może się nie podobać tym, którzy preferują spokojniejszą rozgrywkę. W polskiej wersji zamiast plastikowych figurek bohaterów dostajemy podstawki i ich obrazki na tekturkach, które prezentują się w porządku i na pewno mają wpływ na niższą cenę gry. Dodatkowo dostajemy specjalne plansze do zasłonięcia tych części planszy, które nie biorą udziału w grze, przy rozgrywce w mniej niż 6 osób. Polecam!


Wojciech

Liczba recenzji: 10

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Fanem uniwersum Metro 2033 jestem już od dawna. Ostatnio zakupiłem powyższą grę, co można o niej powiedzieć... Całość jest świetnie wykonana, duża plansza, a do tego solidna instrukcja. Żetony jak i grafiki na kartach wykonane ładnie i w klimacie. Dla mnie dużym plusem są bohaterowie, których umieszczamy na plastikowej podstawce. Znam to rozwiązanie z gry pt. "Erynie" i moim skromnym zdaniem, nadruk na kartonie jest lepszy niż "bezpłciowy" plastikowy pionek. Mógłby ktoś zapytać dlaczego, otóż ilość detali jak i sam wizerunek jest ładniejszy, same figurki stoją stabilnie i łatwo można je przenosić po planszy. Owszem można zrobić super figurki bohaterów, jednak na 100% gra nie kosztowała by 160 zł. Współpraca z firmą "REBEL.pl" perfekcja. Pozdrawiam.


SZklana

Liczba recenzji: 1

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra, wymagająca planowania na i obserwowania wydarzeń, Wciągająca Polecam nie tylko fanom Metro i postapo. Edycja Polska bardzo dobrze spolszczona. Paczka została, aż nad to zabezpieczona ;)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Dzień dobry, czy można jeszcze spodziewać się dostępności gry planszowej Metro 2033?

~ Mariusz 22.04.2021 12:27

Niestety nie. Nic na to nie wskazuje.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 23.04.2021 11:36

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie