Metropolia

Stwórz imponującą metropolię!
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (12)
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Jesteś burmistrzem i starasz się rozbudować swoje miasto do poziomu wielkiej metropolii. Buduj biurowce i stadiony, by potem czerpać z nich zyski. A może zdecydujesz się zainwestować w sklepy, pizzerie i bar sushi? Na nich również można zarobić. Możesz też budować kopalnie oraz wysyłać kutry rybackie na połowy makreli. Wygrasz grę, jeśli wybudujesz dworzec, wieżę radiową, centrum handlowe i park rozrywki. Gra zawiera rozszerzenie Metropolia Plus, które składa się z 68 dodatkowych kart.
Autor:
Masao Suganuma
Ilustracje:
Noboru Hotta
Wydawca:
FoxGames
6499

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Jesteś burmistrzem i starasz się rozbudować swoje miasto do poziomu wielkiej metropolii. Buduj biurowce i stadiony, by potem czerpać z nich zyski. A może zdecydujesz się zainwestować w sklepy, pizzerie i bar sushi? Na nich również można zarobić. Możesz też budować kopalnie oraz wysyłać kutry rybackie na połowy makreli. Wygrasz grę, jeśli wybudujesz dworzec, wieżę radiową, centrum handlowe i park rozrywki.

Gra zawiera rozszerzenie Metropolia Plus, które składa się z 68 dodatkowych kart.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 108 kart + 68 kart (dodatek)
 • 60 monet o nominałach 1,5 i 10
 • 2 kostki
 • instrukcja
Waga (kg):
0.55
Pliki do pobrania:
Pasujące koszulki:
Uwaga! W drukowanej instrukcji znajduje się błąd! Rozpoczynając grę posiadamy dwie wybudowane karty. I tam, zamiast karty FARMA używamy karty POLE.

Dodatki i akcesoria


4.50
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Metropolia


Najbardziej przydatne recenzje

Dagna

Liczba recenzji: 79

Nie sądziłam, że gra karciano-kościana o rozwijaniu miasta może być taka wciągająca :) Karty do kolekcji zbiera się tak przyjemnie, że można zapomnieć o głównym celu gry, którym jest wybudowanie czterech (w dodatku do gry sześciu) budynków specjalnych.
Zaskoczeniem było dla mnie to, że podoba się wszystkim bez względu na wiek - gra nie schodzi ostatnio ze stołu w towarzystwie rodziców, znajomych czy też grając z młodszymi członkami rodziny. Moja mama, która na co dzień nie lubi grać (czasami tylko dołącza się jako gracz do kompletu, gdy ją o to prosimy), tym razem męczyła nas, żebyśmy zagrali! Graliśmy cały wieczór, raz za razem w wersję podstawową i z dodatkiem. Osobą, która wciąż mówiła "Zagrajmy jeszcze raz", była właśnie... mama. Co więcej - gdy następnego dnia po obiedzie na propozycję mamy "Zagrajmy w Metropolię" nikt nie wyraził chęci do grania, mama się na nas obraziła! Mama, która nie lubi grać w prawie żadną grę! Nic więcej chyba nie muszę mówić, żeby zarekomendować grę wszystkim - starszym, młodszym, początkującym i bardziej zaawansowanym.


Doris

Liczba recenzji: 267

Dobry, solidny produkt

Fajna gra ekonomiczna, w którą można zagrać z dziećmi. Rzuty kostkami wnoszą element losowości do gry ale pokombinować też trzeba ponieważ, zakupione karty wywołują wpływ na innych graczy . Nie zawsze pozytywny ;)
Udana nowość z Foxgames. Na Gramy chyba wiele wypożyczeń zaliczyła


Queter

Liczba recenzji: 20

Jak dla mnie ideał :)

Wciągnęła wytrawnych graczy...

Bardzo przyjemna wizualnie, proste i przejrzyste zasady, świetna mechanika. To wszystko sprawia, że ostatnio jest pierwszą (i częstą po kilku partiach) ostatnią grą, w którą grywamy z przyjacielem przy każdym spotkaniu i nigdy nie jestem pewny czy wygram, próbując stosować sprawdzoną taktykę.

Najważniejsze plusy dla mnie - mechanika gry:
+ przy każdym rzucie kostką angażuje wszystkich graczy (bo są budynki, które mogą zarobić nawet nie w mojej kolejce)
+ prawie zawsze mogę coś zrobić (bardzo rzadko zdarza się, żeby w kasie było pusto i nie dało się nic kupić, zwłaszcza z dodatkiem)
+ ogromne możliwości wyboru - można wygrać budując tylko budynki od 1-6 i rzucając jedną kością, a można poszaleć i wykorzystać szanse jakie dają budynki specjalne

zdecydowanie polecam :o)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie