Metropolia

Stwórz imponującą metropolię!
12 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 8 lat
  • ok. 30 minut
  • wydanie polskie
Jesteś burmistrzem i starasz się rozbudować swoje miasto do poziomu wielkiej metropolii. Buduj biurowce i stadiony, by potem czerpać z nich zyski. A może zdecydujesz się zainwestować w sklepy, pizzerie i bar sushi? Na nich również można zarobić. Możesz też budować kopalnie oraz wysyłać kutry rybackie na połowy makreli. Wygrasz grę, jeśli wybudujesz dworzec, wieżę radiową, centrum handlowe i park rozrywki.Gra zawiera rozszerzenie Metropolia Plus, które składa się z 68 dodatkowych kart.
Autor:
Masao Suganuma
Ilustracje:
Noboru Hotta
Wydawca:
FoxGames
6499

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Jesteś burmistrzem i starasz się rozbudować swoje miasto do poziomu wielkiej metropolii. Buduj biurowce i stadiony, by potem czerpać z nich zyski. A może zdecydujesz się zainwestować w sklepy, pizzerie i bar sushi? Na nich również można zarobić. Możesz też budować kopalnie oraz wysyłać kutry rybackie na połowy makreli. Wygrasz grę, jeśli wybudujesz dworzec, wieżę radiową, centrum handlowe i park rozrywki.

Gra zawiera rozszerzenie Metropolia Plus, które składa się z 68 dodatkowych kart.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 108 kart + 68 kart (dodatek)
  • 60 monet o nominałach 1,5 i 10
  • 2 kostki
  • instrukcja
Waga:
550 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:

Uwaga! W drukowanej instrukcji znajduje się błąd! Rozpoczynając grę posiadamy dwie wybudowane karty. I tam, zamiast karty FARMA używamy karty POLE.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.50
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń MetropoliaNajbardziej przydatne recenzje

Dagna

Liczba recenzji: 80

Nie sądziłam, że gra karciano-kościana o rozwijaniu miasta może być taka wciągająca :) Karty do kolekcji zbiera się tak przyjemnie, że można zapomnieć o głównym celu gry, którym jest wybudowanie czterech (w dodatku do gry sześciu) budynków specjalnych.
Zaskoczeniem było dla mnie to, że podoba się wszystkim bez względu na wiek - gra nie schodzi ostatnio ze stołu w towarzystwie rodziców, znajomych czy też grając z młodszymi członkami rodziny. Moja mama, która na co dzień nie lubi grać (czasami tylko dołącza się jako gracz do kompletu, gdy ją o to prosimy), tym razem męczyła nas, żebyśmy zagrali! Graliśmy cały wieczór, raz za razem w wersję podstawową i z dodatkiem. Osobą, która wciąż mówiła "Zagrajmy jeszcze raz", była właśnie... mama. Co więcej - gdy następnego dnia po obiedzie na propozycję mamy "Zagrajmy w Metropolię" nikt nie wyraził chęci do grania, mama się na nas obraziła! Mama, która nie lubi grać w prawie żadną grę! Nic więcej chyba nie muszę mówić, żeby zarekomendować grę wszystkim - starszym, młodszym, początkującym i bardziej zaawansowanym.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Doris

Liczba recenzji: 267

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Fajna gra ekonomiczna, w którą można zagrać z dziećmi. Rzuty kostkami wnoszą element losowości do gry ale pokombinować też trzeba ponieważ, zakupione karty wywołują wpływ na innych graczy . Nie zawsze pozytywny ;)
Udana nowość z Foxgames. Na Gramy chyba wiele wypożyczeń zaliczyła


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Queter

Liczba recenzji: 20

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Wciągnęła wytrawnych graczy...

Bardzo przyjemna wizualnie, proste i przejrzyste zasady, świetna mechanika. To wszystko sprawia, że ostatnio jest pierwszą (i częstą po kilku partiach) ostatnią grą, w którą grywamy z przyjacielem przy każdym spotkaniu i nigdy nie jestem pewny czy wygram, próbując stosować sprawdzoną taktykę.

Najważniejsze plusy dla mnie - mechanika gry:
+ przy każdym rzucie kostką angażuje wszystkich graczy (bo są budynki, które mogą zarobić nawet nie w mojej kolejce)
+ prawie zawsze mogę coś zrobić (bardzo rzadko zdarza się, żeby w kasie było pusto i nie dało się nic kupić, zwłaszcza z dodatkiem)
+ ogromne możliwości wyboru - można wygrać budując tylko budynki od 1-6 i rzucając jedną kością, a można poszaleć i wykorzystać szanse jakie dają budynki specjalne

zdecydowanie polecam :o)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie