Moje skarby

Gra pełna niezwykłych, rzadkich i fascynujących przedmiotów!
23 opinie
 • 1 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie polskie
Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań jednym z nich i wyrusz w niesamowitą podróż w poszukiwaniu nowych, wyjątkowych przedmiotów i stwórz kolekcję, która wypełni Twoją gablotkę różności! Moje skarby to gra strategiczna, w której staramy się wypełnić nasze gablotki jak najbardziej opłacalnym zestawem kafelków. W każdej rundzie wyruszymy w podróż, z której przyniesiemy nowe skarby, a dla zwycięstwa kluczowe będzie odpowiednie umieszczanie ich w rzędach i kolumnach naszego regału.  Na czym to polega? W najprostszym ujęciu Moje skarby są grą w dokładanie kafelków.  W każdej turze uczestnicy będą używali swoich pionków, by wybrać z planszy podróży akcję, która pozwoli im pozyskać kafle różności. Następnie należy umieścić zdobycze w swoich gablotkach. Dokładając kolejne kafelki możemy ukończyć kolumnę, rząd lub kartę kolekcji, starając się zdobyć jak najwięcej punktów. W ten sposób gra toczy się przez 6 rund. Następnie sumujemy nasze zdobycze i porównujemy wyniki. Dlaczego pokochasz tę grę? Choć zasady Moich skarbów wydają się banalnie proste, rozgrywka stanowi nie lada strategiczne wyzwanie!  Możliwości ruchów, które stoją przed nami w każdej rundzie, różnorodne cele i zmienne układy na planszy skutkują niezliczoną liczbą dostępnych strategii. Sercem gry jest plansza akcji, która pozwala na manipulowanie dostępnymi kafelkami w taki sposób, by lepiej przygotować teren dla siebie lub przeszkodzić przeciwnikom.  Gra oferuje również ciekawy wariant jednoosobowy!
Autor:
Eduardo Baraf, Steve Finn, Keith Matejka
Ilustracje:
Kim Robinson, Beth Sobel
Wydawca:
Rebel
139,95
49,90
-64%

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań jednym z nich i wyrusz w niesamowitą podróż w poszukiwaniu nowych, wyjątkowych przedmiotów i stwórz kolekcję, która wypełni Twoją gablotkę różności!

Moje skarby to gra strategiczna, w której staramy się wypełnić nasze gablotki jak najbardziej opłacalnym zestawem kafelków. W każdej rundzie wyruszymy w podróż, z której przyniesiemy nowe skarby, a dla zwycięstwa kluczowe będzie odpowiednie umieszczanie ich w rzędach i kolumnach naszego regału. 

Na czym to polega?

W najprostszym ujęciu Moje skarby są grą w dokładanie kafelków. 

 1. W każdej turze uczestnicy będą używali swoich pionków, by wybrać z planszy podróży akcję, która pozwoli im pozyskać kafle różności.
 2. Następnie należy umieścić zdobycze w swoich gablotkach. Dokładając kolejne kafelki możemy ukończyć kolumnę, rząd lub kartę kolekcji, starając się zdobyć jak najwięcej punktów.
 3. W ten sposób gra toczy się przez 6 rund. Następnie sumujemy nasze zdobycze i porównujemy wyniki.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Choć zasady Moich skarbów wydają się banalnie proste, rozgrywka stanowi nie lada strategiczne wyzwanie! 
 • Możliwości ruchów, które stoją przed nami w każdej rundzie, różnorodne cele i zmienne układy na planszy skutkują niezliczoną liczbą dostępnych strategii.
 • Sercem gry jest plansza akcji, która pozwala na manipulowanie dostępnymi kafelkami w taki sposób, by lepiej przygotować teren dla siebie lub przeszkodzić przeciwnikom. 
 • Gra oferuje również ciekawy wariant jednoosobowy!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 4 gablotki
 • plansza podróży
 • 4 karty pomocy
 • 12 kart kolekcji
 • 5 kart cudów
 • 12 kart rywala do wariantu 1-osobowego
 • 85 kafli różności
 • 8 pionków
 • 72 żetony punktów
 • woreczek
 • instrukcja
Waga:
756 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.35
na podstawie 23 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Moje skarbyNajbardziej przydatne recenzje

Tyśka

Liczba recenzji: 300

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Łatwa, szybka i przyjemna rozgrywka. Zasady nie są zbyt skomplikowane. Duży plus za estetykę, gra jest wydana bardzo ładnie.


Anna

Liczba recenzji: 3

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Szybka rozgrywka. Gra solidnie wykonana , plus za niezwykle ładne pionki. Zasady zbliżone do Sagrady. Fajna opcja do pobrania ze znajomymi i z dziećmi.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Klaudia

Liczba recenzji: 154

Jak dla mnie ideał :)

Dobra i prosta gra na kombinowanie, szybka gierka. Jak ktoś lubi abstrakcyjne gry, gdzie trzeba rozmieszczać pewne obrazki, kolory, rodzaje w różnych konfiguracjach, żeby zdobyć cele i punkty to polecam :)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Beez (edycja polska)

Beez (edycja polska)

Tajemniczy ogród

Tajemniczy ogród