Moje skarby

Gra pełna niezwykłych, rzadkich i fascynujących przedmiotów!
25 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie polskie
Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań jednym z nich i wyrusz w niesamowitą podróż w poszukiwaniu nowych, wyjątkowych przedmiotów i stwórz kolekcję, która wypełni Twoją gablotkę różności! Moje skarby to gra strategiczna, w której staramy się wypełnić nasze gablotki jak najbardziej opłacalnym zestawem kafelków. W każdej rundzie wyruszymy w podróż, z której przyniesiemy nowe skarby, a dla zwycięstwa kluczowe będzie odpowiednie umieszczanie ich w rzędach i kolumnach naszego regału.  Na czym to polega? W najprostszym ujęciu Moje skarby są grą w dokładanie kafelków.  W każdej turze uczestnicy będą używali swoich pionków, by wybrać z planszy podróży akcję, która pozwoli im pozyskać kafle różności. Następnie należy umieścić zdobycze w swoich gablotkach. Dokładając kolejne kafelki możemy ukończyć kolumnę, rząd lub kartę kolekcji, starając się zdobyć jak najwięcej punktów. W ten sposób gra toczy się przez 6 rund. Następnie sumujemy nasze zdobycze i porównujemy wyniki. Dlaczego pokochasz tę grę? Choć zasady Moich skarbów wydają się banalnie proste, rozgrywka stanowi nie lada strategiczne wyzwanie!  Możliwości ruchów, które stoją przed nami w każdej rundzie, różnorodne cele i zmienne układy na planszy skutkują niezliczoną liczbą dostępnych strategii. Sercem gry jest plansza akcji, która pozwala na manipulowanie dostępnymi kafelkami w taki sposób, by lepiej przygotować teren dla siebie lub przeszkodzić przeciwnikom.  Gra oferuje również ciekawy wariant jednoosobowy!
Autor:
Eduardo Baraf, Steve Finn, Keith Matejka
Ilustracje:
Kim Robinson, Beth Sobel
Wydawca:
Rebel
Kod producenta:
MS-PL01-2021
139,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Darmowa dostawa (tydzień darmowej dostawy)


Opis

Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań jednym z nich i wyrusz w niesamowitą podróż w poszukiwaniu nowych, wyjątkowych przedmiotów i stwórz kolekcję, która wypełni Twoją gablotkę różności!

Moje skarby to gra strategiczna, w której staramy się wypełnić nasze gablotki jak najbardziej opłacalnym zestawem kafelków. W każdej rundzie wyruszymy w podróż, z której przyniesiemy nowe skarby, a dla zwycięstwa kluczowe będzie odpowiednie umieszczanie ich w rzędach i kolumnach naszego regału. 

Na czym to polega?

W najprostszym ujęciu Moje skarby są grą w dokładanie kafelków. 

 1. W każdej turze uczestnicy będą używali swoich pionków, by wybrać z planszy podróży akcję, która pozwoli im pozyskać kafle różności.
 2. Następnie należy umieścić zdobycze w swoich gablotkach. Dokładając kolejne kafelki możemy ukończyć kolumnę, rząd lub kartę kolekcji, starając się zdobyć jak najwięcej punktów.
 3. W ten sposób gra toczy się przez 6 rund. Następnie sumujemy nasze zdobycze i porównujemy wyniki.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Choć zasady Moich skarbów wydają się banalnie proste, rozgrywka stanowi nie lada strategiczne wyzwanie! 
 • Możliwości ruchów, które stoją przed nami w każdej rundzie, różnorodne cele i zmienne układy na planszy skutkują niezliczoną liczbą dostępnych strategii.
 • Sercem gry jest plansza akcji, która pozwala na manipulowanie dostępnymi kafelkami w taki sposób, by lepiej przygotować teren dla siebie lub przeszkodzić przeciwnikom. 
 • Gra oferuje również ciekawy wariant jednoosobowy!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 4 gablotki
 • plansza podróży
 • 4 karty pomocy
 • 12 kart kolekcji
 • 5 kart cudów
 • 12 kart rywala do wariantu 1-osobowego
 • 85 kafli różności
 • 8 pionków
 • 72 żetony punktów
 • woreczek
 • instrukcja
Waga:
756 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.36
na podstawie 25 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Moje skarbyNajbardziej przydatne recenzje

Tyśka

Liczba recenzji: 301

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Łatwa, szybka i przyjemna rozgrywka. Zasady nie są zbyt skomplikowane. Duży plus za estetykę, gra jest wydana bardzo ładnie.


Daiki820

Liczba recenzji: 4

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo prosta gra, świetna do przedstawienia ludziom nie znającym się na planszówkach, dobry wariant solo, przyjemna rozgrywka i ładna oprawa wizualna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Angelika

Liczba recenzji: 96

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra poznana przez Pocztę Planszówkową. Jak widać przyjęła się aż w końcu na PYLu przytulona. Polecam - trochę można przyrównać do Sagrady, ale to tylko z mechaniki. Ogólnie grę warto mieć :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Tajemniczy ogród

Tajemniczy ogród

Śladami Darwina

Śladami Darwina