Tajemniczy ogród

Nowa gra twórcy Everdell!
16 opinii
 • 1 - 7 osób
 • od 8 lat
 • 20 - 60 minut
 • wydanie polskie
Tajemniczy ogród to przepięknie wykonana, urzekająca karcianka, w którą można grać na kilka różnych sposobów. Podczas zabawy uczestnicy będą tworzyć piękne ogrody pełne pachnących kwiatów, wspaniałych drzew, tajemniczych ścieżek i przyciągających wzrok dekoracji. Aby wygrać, należy ostrożnie dobierać karty, obserwując sytuację w swoim ogrodzie oraz to, co dzieje się u przeciwników. Dzięki prostym zasadom gra doskonale nadaje się dla osób początkujących i do rodzinnej zabawy, a dopracowanie graficzne (zarówno ilustracji, jak i elementów przestrzennych) cieszy oko i sprawia, że rozgrywka jest prawdziwą przyjemnością.Na czym to polega?W Tajemniczy ogród można grać w trybie kooperacji albo w trybie rywalizacji, używając tych samych zasad. Przed rozpoczęciem gry zdecydujcie, który tryb wybieracie.Niezależnie od wybranego trybu, rozgrywka składa się z 4 rund. W każdej z nich uczestnicy zagrywają po 3 karty, a następnie otrzymują punkty za ich efekty. Wybór i zagrywanie poszczególnych kart odbywają się w formie draftu - wymiany kart między sąsiednimi graczami. Z dobranych kart wybieramy 1, którą chcemy zagrać oraz 2, które przekażemy najbliższym graczom. Co ważne, punkty, które otrzymamy pod koniec rundy, zależą od kart znajdujących się nie tylko w naszym ogrodzie, ale również w ogrodach sąsiadów. Kluczowe dla zwycięstwa jest ciągłe analizowanie sytuacji na stole oraz tego, jakie karty przekazujemy przeciwnikom.Dlaczego pokochasz tę grę?Tajemniczy ogród został stworzony przez autora Everdell. Z popularną planszówką łączą go proste zasady podstawowe oraz niezwykle estetyczne wykonanie z charakterystycznymi elementami 3D.W Tajemniczy ogród może zagrać jednocześnie od 1 do 7 osób, a dodanie kolejnych uczestników nie wydłuża czasu rozgrywki. W podstawowym wariancie gry mamy do wyboru dwa tryby: współpracę oraz rywalizację. Dodatkowo w pudełku znajdują się również 2 dodatki: Przyjaciele (zwierzęta zamieszkujące nasze ogrody) oraz Budynki dekoracyjne. Pozwolą one poszerzyć dostępną pulę działań i wypróbować nowe strategie.
Autor:
James A. Wilson, Clarissa A. Wilson
Ilustracje:
April Borchelt, Dann May, Christina Qi, Naomi Robinson
Wydawca:
Rebel
21995

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Przesyłka kurierska) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Tajemniczy ogród to przepięknie wykonana, urzekająca karcianka, w którą można grać na kilka różnych sposobów. Podczas zabawy uczestnicy będą tworzyć piękne ogrody pełne pachnących kwiatów, wspaniałych drzew, tajemniczych ścieżek i przyciągających wzrok dekoracji. Aby wygrać, należy ostrożnie dobierać karty, obserwując sytuację w swoim ogrodzie oraz to, co dzieje się u przeciwników. Dzięki prostym zasadom gra doskonale nadaje się dla osób początkujących i do rodzinnej zabawy, a dopracowanie graficzne (zarówno ilustracji, jak i elementów przestrzennych) cieszy oko i sprawia, że rozgrywka jest prawdziwą przyjemnością.

Na czym to polega?

W Tajemniczy ogród można grać w trybie kooperacji albo w trybie rywalizacji, używając tych samych zasad. Przed rozpoczęciem gry zdecydujcie, który tryb wybieracie.

Niezależnie od wybranego trybu, rozgrywka składa się z 4 rund. W każdej z nich uczestnicy zagrywają po 3 karty, a następnie otrzymują punkty za ich efekty. Wybór i zagrywanie poszczególnych kart odbywają się w formie draftu - wymiany kart między sąsiednimi graczami. Z dobranych kart wybieramy 1, którą chcemy zagrać oraz 2, które przekażemy najbliższym graczom. Co ważne, punkty, które otrzymamy pod koniec rundy, zależą od kart znajdujących się nie tylko w naszym ogrodzie, ale również w ogrodach sąsiadów. Kluczowe dla zwycięstwa jest ciągłe analizowanie sytuacji na stole oraz tego, jakie karty przekazujemy przeciwnikom.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Tajemniczy ogród został stworzony przez autora Everdell. Z popularną planszówką łączą go proste zasady podstawowe oraz niezwykle estetyczne wykonanie z charakterystycznymi elementami 3D.
 • W Tajemniczy ogród może zagrać jednocześnie od 1 do 7 osób, a dodanie kolejnych uczestników nie wydłuża czasu rozgrywki. 
 • W podstawowym wariancie gry mamy do wyboru dwa tryby: współpracę oraz rywalizację. Dodatkowo w pudełku znajdują się również 2 dodatki: Przyjaciele (zwierzęta zamieszkujące nasze ogrody) oraz Budynki dekoracyjne. Pozwolą one poszerzyć dostępną pulę działań i wypróbować nowe strategie.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 99 ilustrowanych kart
 • 7 plansz z wynikami
 • 7 ścianek
 • 7 kart pomocy
 • 25 znaczników kotylionów
 • 3 znaczniki medali
 • 3 płytki
 • instrukcja
Waga:
1,2 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.44
na podstawie 16 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Tajemniczy ogródNajbardziej przydatne recenzje

Pearl90

Liczba recenzji: 794

Dobry, solidny produkt

Na pudełku wielkimi czerwonymi literami powinno być OSTRZEŻENIE : Budynki które są w pudełku do złożenia są wykorzystywane jedynie w grze z dodatkiem. Czas składania : 2h+
Dobrze, że składaliśmy to we dwoje bo gdy po złozeniu tego wszystkiego czułam się jak po złozeniu szafy z pewnego szwedzkiego sklepu meblowego


Aneta

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Dużym plusem jest możliwość grania w większą liczbę osób. Dzięki temu, że gramy jednocześnie rozgrywka się nie dłuży. Piękne składane elementy, dzięki którym gra nie jest płaska. Grafiki też robią robotę. Jest nie raz sporo myślenia mimo to to dość lekki tytuł.
Rozgrywka jest przyjemna i nie da się zawsze obrać jednej strategii, dlatego gra jest ciekawa. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wojciech

Liczba recenzji: 109

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra na większą liczbę osób. U nas się przyjęła naprawdę dobrze. Przepięknie wydana przez co urzekła damska cześć graczy. Wszyscy zachwyceni byli łatwością przyswoj nią zasad i chcieli tylko więcej ;) polecam bardzo.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Kiedy możemy się spodziewać premiery gry?

~ Michał 08.10.2021 11:51

już dostępna

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Pawel 28.11.2021 16:41

Where can I find thw english version please?

~ Popi 23.04.2021 21:52

You need to check the site from time to time. English version is currently unavailable.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 28.04.2021 13:15

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Na skrzydłach

Na skrzydłach

Moje skarby

Moje skarby

Łąka

Łąka