Normandia 1944 (2016)

Przeżyj raz jeszcze operację "Overlord"! Gra systemu WB95
3 opinie
  • 2 - 4 osoby
  • od 14 lat
  • wydanie polskie
Największa operacja desantowa podczas II wojny światowej, mająca na celu utworzenie tzw. "drugiego frontu".Inwazja rozpoczęła się 6 czerwca 1944 r., i była początkiem ostatniej wielkiej kampanii na froncie zachodnim, zakończonym upadkiem III Rzeszy.Operacja otrzymała kryptonim "Overlord". 6 czerwca 1944 roku wojska alianckie, w których skład wchodziły: amerykańskie: 1., 4. i 29., brytyjskie: 3., 49. i 50. oraz kanadyjska 3. Dywizje piechoty rozpoczęły lądowanie na plażach Normandii, oznaczonych kryptonimami: "Utah", "Omaha", "Gold", "Juno" i "Sword".Normandzkie wybrzeże stanowiło część umocnień Wału Atlantyckiego i było w większości obsadzone jednostkami piechoty. Doborowe dywizje pancerne stacjonowały w głębi lądu. Inwazję poprzedniło bradzo silne bombardowanie francuskich plaż i umocnień, dokonane przez RAF i siły powietrzne USA.Operację rozpoczęło nocne lądowanie żonierzy z 6., 82. i 101. Dywizji Powietrznodesantowych, które miały zająć kluczowe punkty oporu, instalacje i mosty. Wsparcia lądującym żołnierzom udzieliła także amerykańska i brytyjska flota (w sumie 1200 okrętów wojennych), ostrzeliwując z dział umocnienia na nabrzeżach.Normandia jest rozgrywana w systemie Wielkie Bitwy 1939-45 (WB-95). Największą zaletą tego systemu jest jego prostota, która powoduje że nawet gracze początkujący w grach wojennych - mogą szybko zacząć zabawę i przygodę z tą bitwą.Nie ma tu żadnych, skomplikowanych tabelek. Straty ukazane są w prosty sposób - dwa poziomy sprawności bojowej wyrażone są na obu stronach żetonu każdej jednostki.Każda jednostka charakteryzuje się dwoma współczynnikami - siłą oraz punktami ruchu. Artyleria ma osobno zaznaczoną siłę w ataku i siłę w obronie.Nieskomplikowane, przyjazne zasady, powodują, że tytuł ten zdaje się być bardzo przyjemną grą. Przy tym fascynujące tło historyczne, jakim były zażarte walki na wybrzeżu sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów gier wojennych, a także ciekawa propozycja dla pozostałych osób.
Wydawca:
Taktyka i Strategia
8995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Największa operacja desantowa podczas II wojny światowej, mająca na celu utworzenie tzw. "drugiego frontu".

Inwazja rozpoczęła się 6 czerwca 1944 r., i była początkiem ostatniej wielkiej kampanii na froncie zachodnim, zakończonym upadkiem III Rzeszy.

Operacja otrzymała kryptonim "Overlord". 6 czerwca 1944 roku wojska alianckie, w których skład wchodziły: amerykańskie: 1., 4. i 29., brytyjskie: 3., 49. i 50. oraz kanadyjska 3. Dywizje piechoty rozpoczęły lądowanie na plażach Normandii, oznaczonych kryptonimami: "Utah", "Omaha", "Gold", "Juno" i "Sword".

Normandzkie wybrzeże stanowiło część umocnień Wału Atlantyckiego i było w większości obsadzone jednostkami piechoty. Doborowe dywizje pancerne stacjonowały w głębi lądu. Inwazję poprzedniło bradzo silne bombardowanie francuskich plaż i umocnień, dokonane przez RAF i siły powietrzne USA.

Operację rozpoczęło nocne lądowanie żonierzy z 6., 82. i 101. Dywizji Powietrznodesantowych, które miały zająć kluczowe punkty oporu, instalacje i mosty. Wsparcia lądującym żołnierzom udzieliła także amerykańska i brytyjska flota (w sumie 1200 okrętów wojennych), ostrzeliwując z dział umocnienia na nabrzeżach.

Normandia jest rozgrywana w systemie Wielkie Bitwy 1939-45 (WB-95). Największą zaletą tego systemu jest jego prostota, która powoduje że nawet gracze początkujący w grach wojennych - mogą szybko zacząć zabawę i przygodę z tą bitwą.

Nie ma tu żadnych, skomplikowanych tabelek. Straty ukazane są w prosty sposób - dwa poziomy sprawności bojowej wyrażone są na obu stronach żetonu każdej jednostki.
Każda jednostka charakteryzuje się dwoma współczynnikami - siłą oraz punktami ruchu. Artyleria ma osobno zaznaczoną siłę w ataku i siłę w obronie.

Nieskomplikowane, przyjazne zasady, powodują, że tytuł ten zdaje się być bardzo przyjemną grą. Przy tym fascynujące tło historyczne, jakim były zażarte walki na wybrzeżu sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów gier wojennych, a także ciekawa propozycja dla pozostałych osób.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • mapa : 2x 50/70 cm
  • mapa: 1x 30/20 cm
  • 429 sztancowanych żetonów
  • instrukcja
  • scenariusze
Waga:
500 g


Recenzje

4.33
na podstawie 3 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Normandia 1944 (2016)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie