Pandemic: Szybka reakcja

Czy uratujecie ludzkość przed zagładą?
14 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie polskie
Świat stoi u progu globalnej katastrofy, a ludzkość potrzebuje Twojej pomocy! Kolejne miasta rozpaczliwie błagają o żywność, wodę, szczepionki i inne materiały pierwszej potrzeby, których wciąż brakuje. Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, łącząc swoje nadszarpnięte zasoby, światowe mocarstwa oddelegowały lekarzy i innych specjalistów, by stworzyli elitarną Jednostkę Reagowania Kryzysowego. To na Tobie i pozostałych członkach Waszego zespołu spoczywa ciężar pomocy regionom dotkniętym katastrofą w dowolnym miejscu i czasie. Na pokładzie własnego samolotu przygotowujecie niezbędne zaopatrzenie, co czyni Was wyjątkową jednostką ratowniczą. Pandemic: Szybka reakcja to ekscytująca gra kościana tocząca się w czasie rzeczywistym. Wraz z pozostałymi graczami musicie dopasowywać się do szybko zmieniających się warunków, wykorzystując unikalne zdolności swoich postaci w jak najbardziej efektywny sposób. Jeśli uda się Wam dostarczyć dostawy na czas, zwyciężycie, a wraz z Wami cały świat. Dlaczego pokochasz tę grę? Wszyscy fani klasycznej Pandemii będą zachwyceni kolejną wariacją na temat świata u progu zagłady. Gra utrzymuje klimat wcześniejszych odsłon serii, ale jednocześnie zapewnia zupełnie inną zabawę. Rozgrywka w czasie rzeczywistym, w dodatku trwająca jedyne 20 minut, zapewnia maksimum presji i ciekawe odczucia z gry. To tak naprawdę wyścig z czasem, który wymaga skoordynowanych działań wszystkich uczestników zabawy. Po skończeniu zabawy możemy modyfikować poziom trudności, dołączając kolejne karty kryzysów i tym samym utrudniając sobie drogę do zwycięstwa.
Autor:
Kane Klenko
Wydawca:
Rebel
159,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Świat stoi u progu globalnej katastrofy, a ludzkość potrzebuje Twojej pomocy! Kolejne miasta rozpaczliwie błagają o żywność, wodę, szczepionki i inne materiały pierwszej potrzeby, których wciąż brakuje.

Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, łącząc swoje nadszarpnięte zasoby, światowe mocarstwa oddelegowały lekarzy i innych specjalistów, by stworzyli elitarną Jednostkę Reagowania Kryzysowego. To na Tobie i pozostałych członkach Waszego zespołu spoczywa ciężar pomocy regionom dotkniętym katastrofą w dowolnym miejscu i czasie. Na pokładzie własnego samolotu przygotowujecie niezbędne zaopatrzenie, co czyni Was wyjątkową jednostką ratowniczą.

Centrum zarządzania kryzysowego

Pandemic: Szybka reakcja to ekscytująca gra kościana tocząca się w czasie rzeczywistym. Wraz z pozostałymi graczami musicie dopasowywać się do szybko zmieniających się warunków, wykorzystując unikalne zdolności swoich postaci w jak najbardziej efektywny sposób. Jeśli uda się Wam dostarczyć dostawy na czas, zwyciężycie, a wraz z Wami cały świat.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Wszyscy fani klasycznej Pandemii będą zachwyceni kolejną wariacją na temat świata u progu zagłady. Gra utrzymuje klimat wcześniejszych odsłon serii, ale jednocześnie zapewnia zupełnie inną zabawę.
 • Rozgrywka w czasie rzeczywistym, w dodatku trwająca jedyne 20 minut, zapewnia maksimum presji i ciekawe odczucia z gry. To tak naprawdę wyścig z czasem, który wymaga skoordynowanych działań wszystkich uczestników zabawy.
 • Po skończeniu zabawy możemy modyfikować poziom trudności, dołączając kolejne karty kryzysów i tym samym utrudniając sobie drogę do zwycięstwa.

Centrum zarządzania kryzysowego

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 24 kości (po 6 w każdym z 4 kolorów)
 • 4 pionki graczy (po 1 w każdym z 4 kolorów)
 • 20 znaczników skrzyń zaopatrzenia (po 4 w każdym z 5 kolorów)
 • figurka samolotu z podstawką
 • 24 karty miast
 • 7 kart postaci
 • 4 karty pomocnicze
 • 15 kart kryzysów
 • plansza samolotu
 • klepsydra (2-minutowa)
 • 9 żetonów czasu
 • znacznik odpadów
Waga:
980 g
Instrukcja i inne pliki:

Powiązane artykuły


Recenzje

4.21
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Pandemic: Szybka reakcjaNajbardziej przydatne recenzje

Marek

Liczba recenzji: 22

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra się przyjemnie, choć nerwowo i dość powtarzalnie. Już po chwili zauważyliśmy, że najlepiej (w naszym gronie) podzielić między siebie zadania. Presja czasu jest duża i aby wygrać naprawdę trzeba się spieszyć. Zasady są proste i można je łatwo wytłumaczyć. Dobrze, że są karty pomocy, bo dzięki nim łatwiej przypomnieć sobie w stresie co właściwie można zrobić i jak.
Odnoszę jednak wrażenie, że podobnie jak w starym Pandemicu, jest łatwiej, gdy gra więcej graczy.

Gra jest bardzo ładnie wydana - kostki i pionki wyglądają naprawdę ładnie. Mam pewne zastrzeżenia do planszy, bo nie leży płasko na stole, ale może z czasem to się poprawi.


Tajkoon

Liczba recenzji: 198

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Uwaga gra tylko dla wyspanych ;-)
Zazwyczaj niechętnie siadam do gier real time. Ta jednak ma swój klimat: Szybka produkcja zapasów, przygotowanie na rampie, lot do potrzebujących i zrzut. Aha! - nie zapomnij po sobie posprzątać, bo kraksa gotowa.

W chwili, kiedy wszystko idzie jak po maśle nagle kończy się czas na klepsydrze, samolot musi odlecieć daleko poza zasięg miasta albo nieoczekiwanie trzeba do paczki dorzucić element spoza listy.

Gra poprzez presję czasu wyzwala wiele emocji. Uwaga, może zniszczyć przyjaźnie ;-)

Duża losowość nieco zbalansowana zdolnościami specjalnymi postaci dobrze współgra z klimatem nieustannego napięcia.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Krystyna1953

Liczba recenzji: 153

Bardzo sympatyczna wariacja na temat Pandemic. Gra na czas, kosciana, a więc nie każdemu może przypaść do gustu, ale pokonanie opornych kostek i presji czasu stawia wyzwanie i sprawia, że chcemy spróbować jeszcze i jeszcze raz. Na początku ciężko zgrać swoje ruchy tam, żeby osiągnąć wymagane rezultaty, ale po kilku rozgrywkach jest to już możliwe. Polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również