Posiadłość Szaleństwa (druga edycja)

Druga edycja przerażającej gry przygodowej
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (5)
 • 1 - 5 osób
 • od 14 lat
 • ok. 180 minut
 • wydanie polskie
W brudnych alejkach i ponurych posiadłościach Arkham kryją się przedwieczne siły, straszliwe sekrety i niewyobrażalne monstra. Pośród tych starych budowli bełkoczący szaleńcy i kultyści wznoszą modły do Przedwiecznych, a bestie nieznane śmiertelnym mędrcom gromadzą się w złowrogim blasku księżyca. Tej nocy niewielka grupa badaczy odważy się sprawdzić, co czyha za zamkniętymi drzwiami Arkham, i stawi czoła kryjącemu się tam szaleństwu… Posiadłość Szaleństwa to przepełniona grozą i tajemnicami, w pełni kooperacyjna gra planszowa dla jednego do pięciu graczy. Gracze wcielą się w badaczy tajemnic i odwiedzą mroczne zakamarki nawiedzonych posiadłości Arkham oraz innych złowieszczych miejsc, aby odkryć niezwykłe sekrety, rozwiązać trudne łamigłówki i stawić czoła zagrożeniom nie z tego świata.  Posiadłość Szaleństwa zawiera również specjalny dodatek w postaci Zestawu Konwertującego, dzięki któremu fani posiadający pierwszą edycję gry będą mogli wykorzystać badaczy, potwory i kafelki planszy z pierwszej edycji podczas rozgrywek w drugą edycję Posiadłości Szaleństwa. Uwaga! Do gry wymagana jest darmowa aplikacja. Aby ją pobrać, należy połączyć się za pośrednictwem urządzenia mobilnego z Apple iOS AppStore™, sklepem Google Play™ lub Amazon Appstore i wyszukać frazę Posiadłość Szaleństwa lub Mansions of Madness. Aplikacja dostępna jest również na komputery z systemem Mac lub Windows.
Autor:
Nikki Valens
Wydawca:
Galakta
40995

store

Dostępnych 7 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Przesyłka kurierska (UPS)) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


W brudnych alejkach i ponurych posiadłościach Arkham kryją się przedwieczne siły, straszliwe sekrety i niewyobrażalne monstra. Pośród tych starych budowli bełkoczący szaleńcy i kultyści wznoszą modły do Przedwiecznych, a bestie nieznane śmiertelnym mędrcom gromadzą się w złowrogim blasku księżyca. Tej nocy niewielka grupa badaczy odważy się sprawdzić, co czyha za zamkniętymi drzwiami Arkham, i stawi czoła kryjącemu się tam szaleństwu…

Posiadłość Szaleństwa to przepełniona grozą i tajemnicami, w pełni kooperacyjna gra planszowa dla jednego do pięciu graczy. Gracze wcielą się w badaczy tajemnic i odwiedzą mroczne zakamarki nawiedzonych posiadłości Arkham oraz innych złowieszczych miejsc, aby odkryć niezwykłe sekrety, rozwiązać trudne łamigłówki i stawić czoła zagrożeniom nie z tego świata. 


Posiadłość Szaleństwa zawiera również specjalny dodatek w postaci Zestawu Konwertującego, dzięki któremu fani posiadający pierwszą edycję gry będą mogli wykorzystać badaczy, potwory i kafelki planszy z pierwszej edycji podczas rozgrywek w drugą edycję Posiadłości Szaleństwa.

Uwaga! Do gry wymagana jest darmowa aplikacja. Aby ją pobrać, należy połączyć się za pośrednictwem urządzenia mobilnego z Apple iOS AppStore™, sklepem Google Play™ lub Amazon Appstore i wyszukać frazę Posiadłość Szaleństwa lub Mansions of Madness. Aplikacja dostępna jest również na komputery z systemem Mac lub Windows.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • Kompletna Księga Zasad
 • 24 kafelki mapy
 • 8 figurek i kart badaczy
 • 16 żetonów Przeszukiwania/Oddziaływania
 • 16 żetonów Eksploracji/Obserwacji
 • 22 żetony Osób
 • 4 żetony Barykad
 • 8 żetonów ścian
 • 4 żetony drzwi
 • 6 żetonów identyfikacyjnych
 • 24 żetony i figurki potworów
 • 26 żetonów Wskazówek
 • 18 żetonów Ognia/Ciemności
 • 4 żetony Tajnych przejść
 • 40 kart Przedmiotów powszechnych
 • 24 karty Przedmiotów unikatowych
 • 30 kart Zaklęć
 • 37 kart Stanów
 • 40 kart Obrażeń
 • 40 kart Przerażenia
 • Zestaw Konwertujący Pierwszą Edycję
 • 5 kości
Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


4.60
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Posiadłość Szaleństwa (druga edycja)


Najbardziej przydatne recenzje

Wojciech S.

Liczba recenzji: 184

Jak dla mnie ideał :)

Posiadam pierwszą edycję, byłem bardzo negatywnie i sceptycznie nastawiony do drugiego wydania z aplikacją. Jednak po pierwszej rozgrywce śmiało mogę stwierdzić, że nigdy wcześniej nie myliłem się tak bardzo! Rozkładanie gry zajmuje 5 - 10 min, a nie minimum 40 (jak to było we wcześniejszym wydaniu). Sama rozgrywka jeszcze bardziej jest nasycona mrocznym i tajemniczym klimatem. Walki z przeciwnikami oraz testy przerażenia w końcu nie są uciążliwe (znalezienie odpowiedniej karty w zależności od rodzaju przeciwnika i broni, którą mieliśmy w ekwipunku doprowadzały graczy do szaleństwa!). Wszystkie testy, odkrywane przedmioty i pomieszczenia mają jeszcze więcej ciekawych opisów. Wg mnie pozycja obowiązkowa!


Michał

Wszystko fajnie, ale ta cena to chyba żart....


John Zgryźliwy

Liczba recenzji: 70

Gra jest fenomenalna. Jej głównym atutem jest to, że wciąga i podoba się osobom, które w planszówki nie grywają w ogóle. Paradoksalnie najłatwiej mi znaleźć towarzystwo do grania w piątkowy wieczór, właśnie do tej gry.
Jeśli chodzi o rozgrywkę - gra ma niewątpliwie klimat, na który wpływ może mieć, o dziwo, również scenariusz - są scenariusze, gdzie jest większe ciśnienie i więcej walki, są scenariusze, gdzie mamy poczucie nadciągającej zagłady, ale poza tym cały czas jest jakaś tajemnica. Dużo rożnego rodzaju wstawek - różne dźwięki, przypadkowe spotkania (np. kot). Są to detale, które dodają smaczku rozgrywce.
Fantastycznie sprawdzają się scenariusze, gdzie gracze muszą bardzo współpracować. W Ucieczce z Insmouth w pewnym momencie zostawiliśmy staruszkę (tę postać) na ulicy w której stronę pędził rozwścieczony tłum, gdyż jeden z graczy stwierdził, że nie będzie w stanie jej pomóc i musi uciekać. Ha, było to niezwykle dramatyczna sytuacja.
Sama rozgrywka jest niezwykle atrakcyjna zwłaszcza w początkowej fazie. Kluczem jest moim zdaniem duży stół i warto zadbać o posegregowane żetony. Podczas wykładania nowej lokacji zawsze trzeba tam ich kilka umieścić, co zajmuje chwilę. Warto też ustalić, kto będzie czytał, choć z doświadczenia wiem, że niektórzy się do tego wyrywają bardziej - można na zmianę, może czytać ten kto wykonuje akcje.
Pewną wadą gry jest to, że trochę zaczyna się dłużyć w pewnym momencie, zwłaszcza gdy potworów jest trochę na planszy i trzeba wykonywać dużo testów przerażenia. Ktoś wtedy powinien to ogarniać, powiedzieć - co testujemy, ile wyników i dopiero wtedy odczytać (być może skróconą) wersję opisu. Choć to pewnie może zależeć od ilości graczy i oczywiście scenariusza.

Jeśli chodzi o regrywalność - nowe dodatki modyfikują także stare scenariusze i to czasem w naprawdę zaskakujący sposób. Przedmioty, zagadki są losowe, a w różnych miejscach można czasem znaleźć najróżniejsze rzeczy. Fantastyczne są także dialogi z NPC. Pod tym względem scenariusze, gdzie NPC jest więcej są oczywiście ciekawsze.

Cena rzeczywiście jest zastraszająca, ale spójrzmy prawdzie w oczy - rebel nie jest najtańszym sklepem. tak czy siak gra jest warta swoich pieniędzy dostarczając dziesiątki, albo nawet setki godzin świetnej zabawy. Porównajcie to sobie z wizytą w multikinie z żoną / dziewczyną. Pod tym względem gry planszowe wygrywają zawsze.

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 4
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 4

Woven grass play ball is the ultimate in natural grass toys that are safe to chew and provide hours of entertainment for your pet.PERFECTLY SIZED AND COMFORTABLE NEST,Designed at a size to comfortably fit small pets so that they feel secure without cramped, the Natural Woven Grass Bed for Small Pets is the perfect cradle for your adorable little critter.Feel confident that your prized bird,rabbit, exotic chinchilla or adorable guinea pig is safe and comfortable in the Natural Woven Grass Bed for Small Pets. [url=https://www.amazon.com/Hand-Woven-Teardrop-Eco-Friendly-Roosting-Hut/dp/B07VSRZT1H/ref=sr_1_203?crid=2C0OJHOC0CTX5&dchild=1&keywords=bird+cage&qid=1596358416&sprefix=bird+%2Caps%2C395&sr=8-203]hummingbird nesting material[/url]

~ hummingbird nesting material 17.08.2020 16:40

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Natural AND ECO-FRIENDLY:No chemical addition, Degradable, environmentally friendly and durable.The rough surface make entrance and exit easier for birds, as well as provides natural drainage and ventilation. [url=https://www.amazon.com/Hand-Woven-Teardrop-Eco-Friendly-Roosting-Hut/dp/B07VSRZT1H/ref=sr_1_7?dchild=1&keywords=bird+nest&qid=1596358519&sr=8-7]bird nest bamboo[/url]

~ bird nest bamboo 09.08.2020 11:50

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

100-percent high-quality all natural grass.The natural woven grass bed has its own organic grass fragrance that makes the pet feel relaxed,help prevent boredom, as if they are in their natural homes.Woven grass play ball is the ultimate in natural grass toys that are safe to chew and provide hours of entertainment for your pet. [url=https://www.amazon.com/Hand-Woven-Teardrop-Eco-Friendly-Roosting-Hut/dp/B07VSRZT1H/ref=sr_1_203?crid=2C0OJHOC0CTX5&dchild=1&keywords=bird+cage&qid=1596358416&sprefix=bird+%2Caps%2C395&sr=8-203]bird nest[/url]

~ bird nest 09.08.2020 01:30

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

PERFECTLY SIZED:9inch length,7inch width,7inch high.The woven grass bed can easily be placed inside most small animal cages. Outside of the cage, it is compact and can be moved from place to place without any hassle.Responsible and loving small pet owners around the world agree that a natural woven grass bed is the best choice for their cherished furry family members. [url=https://www.amazon.com/Hand-Woven-Teardrop-Eco-Friendly-Roosting-Hut/dp/B07VSRZT1H/ref=sr_1_203?crid=2C0OJHOC0CTX5&dchild=1&keywords=bird+cage&qid=1596358416&sprefix=bird+%2Caps%2C395&sr=8-203]hanging bird nests[/url]

~ hanging bird nests 07.08.2020 12:57

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również: