Star Wars: Wojny Klonów

Nadszedł czas wojny!
14 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 14 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Wielka Armia Republiki toczy bohaterską walkę przeciwko zastępom droidów bojowych dowodzonych przez hrabiego Dooku. Złowrogi lord Sithów i jego separatystyczna machina wojenna przyczyniają się do upadku kolejnych światów. W grze Star Wars: Wojny Klonów macie szansę odwrócić bieg tego pustoszącego kosmos konfliktu. Aby tego dokonać, wcielicie się w legendarnych Jedi, którzy wraz ze swoimi sojusznikami stawią czoła legionom droidów bojowych i ich nikczemnym dowódcom. Macie do wyboru aż 4 ekscytujące scenariusze związane z różnymi złoczyńcami. Wykorzystujcie swoje unikalne zdolności oraz Moc, by wspólnymi siłami wypełniać misje i raz na zawsze położyć kres Wojnom Klonów. Na czym to polega? Star Wars: Wojny Klonów to gra kooperacyjna, co oznacza, że wszyscy jesteście w tej samej drużynie i razem wygracie albo przegracie. Możecie wspólnie się naradzać, dzielić pomysłami, ale podczas swojej tury ostatecznie każdy decyduje za siebie.  Waszym celem jest ukończenie wszystkich misji, a następnie pokonanie złoczyńcy, który stoi na czele wrogich oddziałów. W tym celu wcielicie się w Jedi, z których każdy posiada unikalne zdolności cenne dla drużyny.  W każdej turze gracz może wykonać do 4 akcji, wśród których jest przemieszczanie się między planetami, walka z napotkanymi wrogami i wykonywanie rozsianych po kosmosie misji. Zebrane na kartach oddziały oraz celne rzuty kością pozwolą Wam na sprawne realizowanie zadań. Dlaczego pokochasz tę grę? Star Wars: Wojny Klonów oparte są na sprawdzonym i dopracowanym Systemie Pandemic, który zapewnia dobrze działającą i emocjonującą kooperacyjna zabawę. Wprawne oko wypatrzy tu znajome mechanizmy, jednak jest to zupełnie nowa, niezależna zabawa. Poszczególne elementy gry zmieniają się między partiami, aby zapewnić graczom niepowtarzalne i ciekawe wyzwania. Do wyboru macie 4 scenariusze związane z różnymi złoczyńcami, możecie też modyfikować poziom trudności korzystając z 4 różnych trybów: od zwykłego padawana aż po wielkiego mistrza Jedi. Figurki Jedi, złoczyńców i droidów, karty znanych oddziałów i mechanika nastawiona na walkę – wszystko to doskonale oddaje klimat Gwiezdnych Wojen i emocjonujących, kosmicznych potyczek.
Autor:
Alexandar Ortloff
Ilustracje:
Atha Kanaani
Wydawca:
Rebel
Kod producenta:
ZM7126PL
259,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wielka Armia Republiki toczy bohaterską walkę przeciwko zastępom droidów bojowych dowodzonych przez hrabiego Dooku. Złowrogi lord Sithów i jego separatystyczna machina wojenna przyczyniają się do upadku kolejnych światów.

W grze Star Wars: Wojny Klonów macie szansę odwrócić bieg tego pustoszącego kosmos konfliktu. Aby tego dokonać, wcielicie się w legendarnych Jedi, którzy wraz ze swoimi sojusznikami stawią czoła legionom droidów bojowych i ich nikczemnym dowódcom. Macie do wyboru aż 4 ekscytujące scenariusze związane z różnymi złoczyńcami. Wykorzystujcie swoje unikalne zdolności oraz Moc, by wspólnymi siłami wypełniać misje i raz na zawsze położyć kres Wojnom Klonów.

Na czym to polega?

Star Wars: Wojny Klonów to gra kooperacyjna, co oznacza, że wszyscy jesteście w tej samej drużynie i razem wygracie albo przegracie. Możecie wspólnie się naradzać, dzielić pomysłami, ale podczas swojej tury ostatecznie każdy decyduje za siebie. 

Waszym celem jest ukończenie wszystkich misji, a następnie pokonanie złoczyńcy, który stoi na czele wrogich oddziałów. W tym celu wcielicie się w Jedi, z których każdy posiada unikalne zdolności cenne dla drużyny. 

W każdej turze gracz może wykonać do 4 akcji, wśród których jest przemieszczanie się między planetami, walka z napotkanymi wrogami i wykonywanie rozsianych po kosmosie misji. Zebrane na kartach oddziały oraz celne rzuty kością pozwolą Wam na sprawne realizowanie zadań.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Star Wars: Wojny Klonów oparte są na sprawdzonym i dopracowanym Systemie Pandemic, który zapewnia dobrze działającą i emocjonującą kooperacyjna zabawę. Wprawne oko wypatrzy tu znajome mechanizmy, jednak jest to zupełnie nowa, niezależna zabawa.
 • Poszczególne elementy gry zmieniają się między partiami, aby zapewnić graczom niepowtarzalne i ciekawe wyzwania. Do wyboru macie 4 scenariusze związane z różnymi złoczyńcami, możecie też modyfikować poziom trudności korzystając z 4 różnych trybów: od zwykłego padawana aż po wielkiego mistrza Jedi.
 • Figurki Jedi, złoczyńców i droidów, karty znanych oddziałów i mechanika nastawiona na walkę – wszystko to doskonale oddaje klimat Gwiezdnych Wojen i emocjonujących, kosmicznych potyczek.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 50 figurek
 • plansza
 • kość
 • 138 kart
 • 4 arkusze
 • 6 znaczników
 • suwak
Waga:
1,388 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.71
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Star Wars: Wojny KlonówNajbardziej przydatne recenzje

Woland

Liczba recenzji: 33

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra zdecydowanie bliższa nie oryginalnemu Pandemicowi, a innemu produktowi opartemu na jego mechanice: World of Warcraft: Wrath of the Lich King. I nie jest to zarzut bo Wrath to solidna gra usprawniająca w niektórych miejscach pierwotne rozwiązania. Wojny Klonów to dobry produkt rzemieślniczy. Brakuje mu trochę jakiegoś błysku geniuszu. Zamiast niego mamy solidnie odrobioną lekcję: sprawdzoną, dobrą mechanikę, popularną franczyzę, solidnie wykonane komponenty (z wyjątkiem kart) i ładne grafiki.

Komponenty są nierówne jakościowo. Plansza jest solidna, wytrzyma niejedną sesję. Figurki bohaterów i złoczyńców są wykonane z miękkiego plastiku (co ułatwia prostowanie pogiętych mieczy), ale o dziwo dobrze przyjmują farbę. Mają prostą, nieprzesadzoną rzeźbę ułatwiającą malowanie. Figurki droidów są bardzo uproszczone, ale nie psuje to ogólnego wrażenia. Plastikowe znaczniki wyglądają... tak sobie... Na pewno będę je zastępował nowymi. Karty są czytelne i mają ładne grafiki, ale niestety są też bardzo cienkie i delikatne. Sztywne koszulki to must have jeśli chcemy, żeby gra służyła nam dłuższy czas. Wszystko mamy zapakowane w porządne, lakierowane pudełko w którym jest umieszczony plastikowy insert z figurkami (ogromny plus za to).

Mamy za sobą pierwsze gry w 2 i 3 osoby, oraz solo. Tryb solo daje zdecydowanie najmniej frajdy. W grze z wieloma graczami gra sprawdziła się znacznie lepiej. Były emocje, rozbieżne strategie, walka o pokonanie złoczyńcy (btw. wyjątkowo nietrafione tłumaczenie w kontekście tematyki gry) i radość z wygranej. Właśnie... wygranej... Nie udało nam się jeszcze przegrać. Nawet w sytuacji gdzie każdy z graczy grał na siebie na koniec gry udawało się wygrać. Ewidentnie musimy popróbować z wyższymi poziomami trudności.

Czy to produkt dla fanów/posiadaczy Pandemica? Tak. Gra skutecznie maskuje swój rodowód oferując satysfakcjonującą rozgrywkę nawet znudzonym weteranom. Nie jest to prosty klon w którym zmieniono tylko grafiki.
Czy to produkt dla fanów Gwiezdnych Wojen? Zdecydowanie. Gra ma klimat, wzmocniony dobrą oprawą graficzną.

Plusy:
-Tematyka
-Dobrze napisana, czytelna instrukcja
-Przemyślana mechanika
-Ładne figurki
-Insert

Minusy:
-Niezbyt wysoki poziom trudności
-Bardzo cienkie karty
-Nazwanie Hrabiego Dooku złoczyńcą :P


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Polok

Liczba recenzji: 2

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Samo uniwersum podbija ocenę. Gra na razie odgrywana w dwójkę, jeszcze nie udało się wygrać. Zabawa naprawdę fajna i przyjemna. Plus za figurki. Już jakość samego pudełka podpowiada, że mamy do czynienia z porządnie wykonana gra. Polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

KubaB

Liczba recenzji: 44

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Chyba najlepszy z pandemiców (nie wliczając legacy). Wykonanie też na bardzo wysokim poziomie (masa figurek!). Jeśli ktoś jest miłośnikiem kooperacji i (chociaż nie koniecznie) Gwiezdnych Wojen - polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 6
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 4

Pytanie bardziej do sklepu Rebel. Jaki jest sens sprzedawać grę o 100zł drożej niż każdy inny sklep w internecie? Nienawidzicie pieniędzy czy co?

~ Dawid 03.08.2023 18:37

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Po obróceniu karty finałowej ruch złoczyńcy i inwazji nadal obowiązuje co turę zawodnika?

~ Obi 09.03.2023 19:27

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Złoczyńca Hrabia Dooku gra razem z ge stał Grievous oraz Asajj - czy wtedy należy używać również talii tych złoczyńców?

~ Anna Bo 17.01.2023 23:30

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

W jakiej skali są figurki bohaterów?

~ Piotr 23.12.2022 12:57

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Co się dzieje jeżeli zabiję złoczyńcę przed finałem ?

~ Wiltord 09.11.2022 22:02

Nic, czekasz do momentu aż karta złoczyńcy nakaże go przywrócić na planszę lub rozpoczniesz finał. Bardziej mnie zastanawia kwestia wykonania finałowej misji jak np. w przypadku Asajj Ventress, nie można jej zabić (na finale nie ma pkt.-ów wytrzymałości) i stoi na planecie finałowej (Sullust) wraz z dwoma droidami, teraz Jedi próbuje podjąć misję finałową... co ze złoczyńcą i droidami? Czy doliczają się do wymogów wykonania misji finałowej? Jeżeli nie, to po co w takim razie rozstawiać Asajj z droidami? Niestety instrukcja tego nie opisuje, druga kwestia co z planetą na której znajduje się misja oraz droidy? W instrukcji jest opis podjęcia misji i na ilustracji jest też droid ale z opisu wynika, że przy podjęciu misji jest on po prostu ignorowany... Czy rzeczywiście tak ma być? Kolejna rzecz, czy przy rozpoczęciu finału (po wykonaniu ostatniej wymaganej misji) nadal wykonujemy krok aktywacji złoczyńcy? Przydałby się jakiś almanach do tej gry.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Kuba 28.11.2022 11:09

Jakiego rozmiaru są karty? chciałem dokupić folijki ochronne do Star Wars: Wojny Klonów

~ Minato 07.10.2022 21:22

Classic card game

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Michał 19.10.2022 11:47

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie