Szmal

Różne oblicza mafii! Które wybierasz?
10 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 14 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Gra karciana „Szmal” przeniesie Was do USA lat 60. Wcielicie się w gotowych na wszystko szefów gangów, którzy mają tylko jeden cel ‒ zdobyć największe wpływy w mieście. Alkohol, nocne kluby, broń automatyczna ‒ aby sięgnąć po władzę i pieniądze, nie wolno cofać się przed niczym. Od legalnych interesów, prowadzonych tylko dla przykrywki, po ostre wycinanie konkurencji ‒ wszystko jest dozwolone! „Szmal” to dynamiczna i pełna emocji gra, w której przyjaźnie nie istnieją, a każdy obmyśla strategię zwycięstwa w wojnie gangów. Pamiętajcie! Stawka jest wysoka, liczy się tylko Szmal! Dlaczego musisz w to zagrać? Gra ma KLIMAT. Musisz wybrać jaką formę Twój gang przybierze. Czy będą to Gangsterzy ze spluwami, których boi się każdy rozsądny człowiek w tym mieście, czy też legalny biznes prowadzony w białych rękawiczkach (na przykład ubezpieczenia), czy też postawisz na nieruchomości - nie ma to znaczenia. Zwyciężyć można na wiele sposobów, ale każdy ma swoje słabe strony. Uważaj! Przejrzysty projekt kart pozwala szybko orientować się w dostępnych możliwościach i tym samym znacząco usprawnia podejmowanie decyzji. Czy pisaliśmy już o KLIMACIE?
Autor:
Donald X. Vaccarino
Ilustracje:
Patrick Rennwanz, Claus Stephan
Wydawca:
Rebel
89,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Gra karciana „Szmal” przeniesie Was do USA lat 60. Wcielicie się w gotowych na wszystko szefów gangów, którzy mają tylko jeden cel ‒ zdobyć największe wpływy w mieście. Alkohol, nocne kluby, broń automatyczna ‒ aby sięgnąć po władzę i pieniądze, nie wolno cofać się przed niczym. Od legalnych interesów, prowadzonych tylko dla przykrywki, po ostre wycinanie konkurencji ‒ wszystko jest dozwolone!

„Szmal” to dynamiczna i pełna emocji gra, w której przyjaźnie nie istnieją, a każdy obmyśla strategię zwycięstwa w wojnie gangów.

Pamiętajcie! Stawka jest wysoka, liczy się tylko Szmal!

Dlaczego musisz w to zagrać?

 • Gra ma KLIMAT.
 • Musisz wybrać jaką formę Twój gang przybierze. Czy będą to Gangsterzy ze spluwami, których boi się każdy rozsądny człowiek w tym mieście, czy też legalny biznes prowadzony w białych rękawiczkach (na przykład ubezpieczenia), czy też postawisz na nieruchomości - nie ma to znaczenia. Zwyciężyć można na wiele sposobów, ale każdy ma swoje słabe strony. Uważaj!
 • Przejrzysty projekt kart pozwala szybko orientować się w dostępnych możliwościach i tym samym znacząco usprawnia podejmowanie decyzji.
 • Czy pisaliśmy już o KLIMACIE?

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 80 kart – 30 kart Akcji, 25 kart Gangsterów, 25 kart Własności
 • 80 kart Kasy ($)
 • 54 znaczniki rozwoju
 • instrukcja
Waga:
600 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.10
na podstawie 10 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń SzmalNajbardziej przydatne recenzje

Agasia

Liczba recenzji: 74

Gra-klon "7 cudów świata" - dostajemy pulę kart, wybieramy jedną, resztę przekazujemy kolejnej osobie i tak w kółko. Jakie są zatem różnice? Na ręce zawsze mamy trzy karty co daje więcej kombinowania. Więcej też jest interakcji, głównie negatywnej. Gra jest dynamiczna, ale trzeba zwracać uwagę na wyłożone karty, bo można pewne akcje przegapić. Jeśli lubicie "7 cudów", to "Szmal" powinien się wam spodobać, a jeśli nie, to i tak dajcie mu szansę, możliwe, że spodoba wam się bardziej.


Adam_Wi

Liczba recenzji: 21

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo ciekawa karcianka, od razu przypadła mi i mojej małżonce do gustu. Szukaliśmy jakiejś ciekawej pozycji, w która moglibyśmy sobie czasem zagrać dla relaksu i trafiliśmy idealnie. Gangsterski klimat naprawdę zachęca do rozgrywania kolejnych partii, które są dość szybkie i dynamiczne. Trzeba czasem pokombinować żeby wyjść na swoje i bardzo się to nam podoba. Graliśmy w tą grę sami a także w cztery osoby i zarówno w jednym jak i drugim przypadku bawiliśmy się przednio. Polecamy osobom chcącym zagrać w coś szybkiego, czy to dla relaksu czy też jako przerywnik przed czymś bardziej zaawansowanym i ;-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

IncrediBLV

Liczba recenzji: 14

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Pomijając oczywiste porównanie do 7 Cudów Świata, Szmal jest dla mnie grą przyjaźniejszą dla początkujących graczy opierającą się na mechanice draftu kart. Proste zasady powodują, że gra się w ten tytuł z pewną lekkością jednocześnie posiadając mnogość interesujących wyborów i interakcji kart.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie