Takie Życie 1 - Ciekawostki

Trudno uwierzyć, że te historie wydarzyły się naprawdę!
10 opinii
  • 2 - 12 osób
  • od 14 lat
  • 10 - 40 minut
  • wydanie polskie
Wieje nudą? Jedziecie samochodem? Pociągiem? Czekacie na samolot? Czekacie aż piąty gracz wyjdzie z łazienki lub wróci ze sklepu, byście mogli w końcu zacząć grać w grę już rozłożoną na stole? ;) Wyciągnijcie "Takie Życie!" Jeden z Was dobiera losową kartę. Czyta krótką, acz niezwykłą historię, ale współgraczom ujawnia tylko wskazany kawałek. A teraz współgracze zadając pytania muszą dojść do tego, co tak naprawdę się wydarzyło! Oczywiście nie jest to proste, bo historie, mimo, że wydarzyły się naprawdę to są czasami naprawdę niewiarygodne! Dlatego każda z nich ma kilka kluczowych pytań zaznaczonych na karcie, które, jeśli zostaną zadane przez odgadujących, nie tylko dają im punkty, ale przede wszystkim pozwalają im zrozumieć, że podążają właściwym tropem! Dlaczego marynarze ścinali czubki masztów? Jak uratowano komuś życie, odpalając cygaro? Pewien człowiek nigdy nie musiał płacić rachunków w restauracji, dlaczego? Takie Życie to doskonała zabawa w dowolnym towarzystwie. Tutaj nie gra roli doświadczenie, tylko pomysłowość, szalone idee i chęć dobrej zabawy. Tu nie ma przegranych, tutaj wszyscy bawią się wyśmienicie tak, że Was aż brzuchy rozbolą!  Takie Życie to talia kart, którą można zabrać ze sobą wszędzie i wyciągnąć z kieszeni w dowolnym momencie. Tylko uważajcie! Gra wciąga tak, że zanim zorientujecie się, możecie przegapić pociąg! :)
Wydawca:
Rebel
34,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Wieje nudą? Jedziecie samochodem? Pociągiem? Czekacie na samolot? Czekacie aż piąty gracz wyjdzie z łazienki lub wróci ze sklepu, byście mogli w końcu zacząć grać w grę już rozłożoną na stole? ;)

Wyciągnijcie "Takie Życie!"

  • Jeden z Was dobiera losową kartę.
  • Czyta krótką, acz niezwykłą historię, ale współgraczom ujawnia tylko wskazany kawałek.
  • A teraz współgracze zadając pytania muszą dojść do tego, co tak naprawdę się wydarzyło!

Oczywiście nie jest to proste, bo historie, mimo, że wydarzyły się naprawdę to są czasami naprawdę niewiarygodne! Dlatego każda z nich ma kilka kluczowych pytań zaznaczonych na karcie, które, jeśli zostaną zadane przez odgadujących, nie tylko dają im punkty, ale przede wszystkim pozwalają im zrozumieć, że podążają właściwym tropem!

Dlaczego marynarze ścinali czubki masztów?

Jak uratowano komuś życie, odpalając cygaro?

Pewien człowiek nigdy nie musiał płacić rachunków w restauracji, dlaczego?

Takie Życie to doskonała zabawa w dowolnym towarzystwie. Tutaj nie gra roli doświadczenie, tylko pomysłowość, szalone idee i chęć dobrej zabawy. Tu nie ma przegranych, tutaj wszyscy bawią się wyśmienicie tak, że Was aż brzuchy rozbolą! 

Takie Życie to talia kart, którą można zabrać ze sobą wszędzie i wyciągnąć z kieszeni w dowolnym momencie.

Tylko uważajcie! Gra wciąga tak, że zanim zorientujecie się, możecie przegapić pociąg! :)

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 65 kart
  • instrukcja
Waga:
330 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
TZ1-PL-P01-2018


Recenzje

3.40
na podstawie 10 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Takie Życie 1 - CiekawostkiNajbardziej przydatne recenzje

Maciej

Liczba recenzji: 73

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jeżeli graliście kiedyś w Czarne Historie, to odnajdziecie się w tej grze od razu. Rozgrywka bardzo podobna. Różnice są tak naprawdę 4:
- w tej grze chodzi o historię a nie o śmierć. Oznacza to, że odpadają klasyczne, powtarzającę się co grę pytania "czy popełnił samobójstwo?" "czy ktoś go zabił" "czy umarł na chorobę" itp. 50 Czarnych jest ok. Ale więcej sprawia, że historię robią się schematyczne. Tutaj nie ma śmierci, więc jest to dobra sprawa dla takich jak ja :)
- dla skrzywdzonych, którzy chcieliby zagrać w tego typu grę z dzieciakami a nie chcą wprowadzać elementów morderstw i śmierci, sprawa jakby załatwiona - nie ma śmierci, nie ma problemu :)
- grafika jednym może się podobać, drugim nie. Dla mnie jest OK :)
- tutaj zdobywasz punkty nie tylko za odgadnięcie, ale też za zadanie odpowiednich pytań. Czyli może pojawić się osoba nic nie mówiąca, aczkolwiek słuchająca co mówią inni, która wystrzeli po 10 minutach jedyną poprawną odpowiedź. Ale inni też mają w takiej sytuacji szansę na zdobycie paru punktów :)

Zatem w tej kategorii gier, przyznaję jej 5/5 - gra dla każdego :)


Agasia

Liczba recenzji: 74

Gra w odgadywanie historii, tym razem oparta na ciekawych faktach z życia. Dzięki temu jest dużo bardziej różnorodna niż "Czarne historie" (chociaż zabawa na tym samym polega).
Narrator czyta fragment opowieści, a pozostali gracze, zadając pytania zamknięte (z odpowiedzią tak/nie) próbują poznać odpowiedź. Idealna na imprezy lub w podróży, bo nie potrzebuje w ogóle miejsca (nic się nie rozkłada na stole). Plus za walor edukacyjny - dużo tu ciekawostek.


dewodaa

Liczba recenzji: 253

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Grałem w Czarne historie ale Takie Życie! podoba mi się bardziej. Dlaczego? Ponieważ:
- nie dotyczą morderstw i śmierci, więc można grać w nie z dziećmi
- są oparte na faktach, więc przy każdej historii otrzymujemy jakąś ciekawostkę, do wykorzystania później w innym towarzystwie ;)
- ma system punktowania, więc można też grać "dla zwycięstwa"Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Activity

Activity