Trek 12

Rzucaj, wykreślaj i pnij się na szczyt!
12 opinii
 • 1 - 50 osób
 • od 8 lat
 • 15 - 30 minut
 • wydanie polskie
Wybierz się w pieszą wędrówkę po Himalajach, podczas której będziesz wyznaczać nowe szlaki na szczyty. Dokładnie mapuj teren i oznaczaj trasę, ale zachowaj ostrożność na najniebezpieczniejszych ścieżkach. Spryt i odwaga będą konieczne, aby podejmować właściwe decyzje, podnieść swoją reputację i, kto wie, być może stać się legendarnym wspinaczem. Trek 12 to gra typu roll-and-write, która oferuje rosnące poziomy trudności. Naszym celem jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez sprytnie rozmieszczanie wartości liczbowych na arkuszy trasy górskiej.  Na czym to polega?  Rozgrywka w Trek 12 składa się z 19 rzutów dwiema sześciennymi kośćmi, przy czym jedna z nich ma na ściankach wartości od 1 do 6 a druga od 0 do 5. Po każdym rzucie gracz musi połączyć ze sobą wartości uzyskane na kościach, aby uzyskać liczbę, którą ostatecznie wpisze do arkusza. W tym celu możemy: Dodać wartości do siebie. Odjąć wartość jednej kości od drugiej. Pomnożyć wartości. Zachować tylko niższą wartość. Zachować tylko wyższą wartość. Co ważne, każdą z powyższych akcji możemy wykonać tylko 4 razy w ciagu gry.  Uzyskane w ten sposób wyniki umieszczamy na arkuszu - pierwszy w dowolnym miejscu, a kolejne w polach przyległych do tych już zapełnionych. Naszym celem jest tworzenie łańcuchów z liczb od 0 do 12 oraz grupowanie identycznych wyników w sąsiadujących polach. Dlaczego pokochasz tę grę? To prosta, a jednocześnie niezwykle wciągająca gra, w której staramy się dopasować do losowych warunków i jak najlepiej wykorzystać nadarzające się okazje.  Brak negatywnej interakcji czyni z niej doskonałą zabawę dla całej rodziny. Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki: dynamiczną wersję „Szybko na szczyt”, „Ekspedycję” o rosnącym poziomie trudności i dodatkowych elementach oraz wariant solo.
Autor:
Bruno Cathala, Corentin Lebrat
Ilustracje:
Jonathan Aucomte, Olivier Derouetteau
Wydawca:
Rebel
99,95
49,90
-50%
(najniższa cena w ciągu 30 dni przed promocją: 99,95 zł)

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wybierz się w pieszą wędrówkę po Himalajach, podczas której będziesz wyznaczać nowe szlaki na szczyty. Dokładnie mapuj teren i oznaczaj trasę, ale zachowaj ostrożność na najniebezpieczniejszych ścieżkach. Spryt i odwaga będą konieczne, aby podejmować właściwe decyzje, podnieść swoją reputację i, kto wie, być może stać się legendarnym wspinaczem.

Trek 12 to gra typu roll-and-write, która oferuje rosnące poziomy trudności. Naszym celem jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez sprytnie rozmieszczanie wartości liczbowych na arkuszy trasy górskiej. 

Na czym to polega? 

Rozgrywka w Trek 12 składa się z 19 rzutów dwiema sześciennymi kośćmi, przy czym jedna z nich ma na ściankach wartości od 1 do 6 a druga od 0 do 5. Po każdym rzucie gracz musi połączyć ze sobą wartości uzyskane na kościach, aby uzyskać liczbę, którą ostatecznie wpisze do arkusza. W tym celu możemy:

 • Dodać wartości do siebie.
 • Odjąć wartość jednej kości od drugiej.
 • Pomnożyć wartości.
 • Zachować tylko niższą wartość.
 • Zachować tylko wyższą wartość.

Co ważne, każdą z powyższych akcji możemy wykonać tylko 4 razy w ciagu gry. 

Uzyskane w ten sposób wyniki umieszczamy na arkuszu - pierwszy w dowolnym miejscu, a kolejne w polach przyległych do tych już zapełnionych. Naszym celem jest tworzenie łańcuchów z liczb od 0 do 12 oraz grupowanie identycznych wyników w sąsiadujących polach.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To prosta, a jednocześnie niezwykle wciągająca gra, w której staramy się dopasować do losowych warunków i jak najlepiej wykorzystać nadarzające się okazje. 
 • Brak negatywnej interakcji czyni z niej doskonałą zabawę dla całej rodziny.
 • Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki: dynamiczną wersję „Szybko na szczyt”, „Ekspedycję” o rosnącym poziomie trudności i dodatkowych elementach oraz wariant solo.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 2 kości
 • karta prowadzącego wyprawę
 • 16 kart asysty
 • 3 notesy punktacji
 • poradnik wędrowca
 • poradnik wspinacza
 • poradnik samotnika
 • 6 kopert wyzwań
Waga:
900 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.42
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Trek 12Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy można dokupić bloczki/notesy uzupełniane w toku gry? Są one jednorazowe i o ile kilka razy można użyć ołówka to z czasem ponowne wykorzystanie blankietów wspianaczki jest niemożliwe a jest ich ograniczona iloś w bloczkach.

~ Łuki 24.04.2022 22:01

Można drugi raz kupić grę albo skserować.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 26.07.2022 15:32

Czy Rebel wyda też pozostałe części i/lub mini dodatki?

~ Karol 02.02.2022 08:24

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie