World of Warcraft: Wrath of the Lich King (edycja polska)

Wcielcie się w legendarnych bohaterów i pokonajcie Króla Lisza!
34 opinie
 • 1 - 5 osób
 • od 14 lat
 • 45 - 60 minut
 • wydanie polskie
Już zbyt długo z zamrożonej Północnej Grani złowrogi władca i jego nieumarła Plaga zagrażają Azeroth. Nadszedł czas, by legendarni bohaterowie wyruszyli w podróż, mając jeden cel: rzucić wyzwanie Królowi Liszowi i jego potężnej fortecy, i unicestwić go raz na zawsze. World of Warcraft: Wrath of the Lich King to gra bazująca na systemie Pandemic, w której zagracie legendarnymi bohaterami i poprowadzicie inwazję na Północną Grań. Wspólnymi siłami zgładźcie hordy nikczemnych nieumarłych, pokonajcie zagrożenia czyhające w tej krainie i w końcu sforsujcie bramy Cytadeli Lodowej Korony. Czy uda się Wam ocalić Azeroth przez bezlitosnym Królem Liszem, czy też Ostrze Mrozu, jego przeklęta broń, pochłonie kolejne dusze? Na czym to polega? Podczas rozgrywki każdy z uczestników wciela się w jednego z bohaterów Azeroth, który posiada unikatowe zdolności. Kluczem do zwycięstwa jest ich umiejętne wykorzystanie i trafne rozdzielanie zadań. World of Warcraft: Wrath of the Lich King jest grą w pełni kooperacyjną, co oznacza, że wszyscy razem wygramy lub poniesiemy klęskę.  Celem gry jest pokonanie Króla Lisza. Aby dotrzeć do jego fortecy, Cytadeli Lodowej Korony, uczestnicy muszą oczyścić sobie drogę, wykonując misje w każdym z 3 regionów. Dodatkowo Północna Grań opanowana jest przez Plagę, nieprzeliczoną armię nieumarłych reprezentowaną przez ghule i plugastwa, które należy na bieżąco powstrzymywać przed rozprzestrzenianiem.  Dlaczego pokochasz tę grę? Oparta na mechanizmie znanym z serii Pandemic gra World of Warcraft: Wrath of the Lich King jest płynną, zbalansowaną, w pełni kooperacyjną rozgrywką. Uczestnicy wspólnie walczą, by przetrwać i pokonać głównego przeciwnika. W grze wykorzystany jest nowy mechanizm misji reprezentujący zagrożenia, które musimy pokonać, by oczyścić drogę do fortecy Króla Lisza. Wymagają one jeszcze ściślejszej współpracy między uczestnikami i wiążą się z określonymi efektami specjalnymi. Podczas rozgrywki mamy okazje wcielić się w legendarnych bohaterów Azeroth. Każdy z nich ma unikalne umiejętności i szczegółową figurkę, reprezentującą go na planszy. Dzięki losowemu dobieraniu elementów oraz zmieniającym się misjom, każda rozgrywka będzie wymagała od graczy opracowania nowej strategii działania.  Proste zasady oraz sprawny mechanizm gry powodują, że będzie ona satysfakcjonująca również dla osób, które na co dzień mają mniej styczności z planszówkami.
Wydawca:
Rebel
239,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Już zbyt długo z zamrożonej Północnej Grani złowrogi władca i jego nieumarła Plaga zagrażają Azeroth. Nadszedł czas, by legendarni bohaterowie wyruszyli w podróż, mając jeden cel: rzucić wyzwanie Królowi Liszowi i jego potężnej fortecy, i unicestwić go raz na zawsze.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King to gra bazująca na systemie Pandemic, w której zagracie legendarnymi bohaterami i poprowadzicie inwazję na Północną Grań. Wspólnymi siłami zgładźcie hordy nikczemnych nieumarłych, pokonajcie zagrożenia czyhające w tej krainie i w końcu sforsujcie bramy Cytadeli Lodowej Korony. Czy uda się Wam ocalić Azeroth przez bezlitosnym Królem Liszem, czy też Ostrze Mrozu, jego przeklęta broń, pochłonie kolejne dusze?

Na czym to polega?

Podczas rozgrywki każdy z uczestników wciela się w jednego z bohaterów Azeroth, który posiada unikatowe zdolności. Kluczem do zwycięstwa jest ich umiejętne wykorzystanie i trafne rozdzielanie zadań. World of Warcraft: Wrath of the Lich King jest grą w pełni kooperacyjną, co oznacza, że wszyscy razem wygramy lub poniesiemy klęskę. 

Celem gry jest pokonanie Króla Lisza. Aby dotrzeć do jego fortecy, Cytadeli Lodowej Korony, uczestnicy muszą oczyścić sobie drogę, wykonując misje w każdym z 3 regionów. Dodatkowo Północna Grań opanowana jest przez Plagę, nieprzeliczoną armię nieumarłych reprezentowaną przez ghule i plugastwa, które należy na bieżąco powstrzymywać przed rozprzestrzenianiem. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Oparta na mechanizmie znanym z serii Pandemic gra World of Warcraft: Wrath of the Lich King jest płynną, zbalansowaną, w pełni kooperacyjną rozgrywką. Uczestnicy wspólnie walczą, by przetrwać i pokonać głównego przeciwnika.
 • W grze wykorzystany jest nowy mechanizm misji reprezentujący zagrożenia, które musimy pokonać, by oczyścić drogę do fortecy Króla Lisza. Wymagają one jeszcze ściślejszej współpracy między uczestnikami i wiążą się z określonymi efektami specjalnymi.
 • Podczas rozgrywki mamy okazje wcielić się w legendarnych bohaterów Azeroth. Każdy z nich ma unikalne umiejętności i szczegółową figurkę, reprezentującą go na planszy.
 • Dzięki losowemu dobieraniu elementów oraz zmieniającym się misjom, każda rozgrywka będzie wymagała od graczy opracowania nowej strategii działania. 
 • Proste zasady oraz sprawny mechanizm gry powodują, że będzie ona satysfakcjonująca również dla osób, które na co dzień mają mniej styczności z planszówkami.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 7 bohaterów
 • Król Lisz
 • 3 plugastwa
 • 36 ghuli
 • Cytadela Lodowej Korony
 • 3 warownie
 • 100+ kart
 • i wiele więcej!
Waga:
1,5 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.32
na podstawie 34 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń World of Warcraft: Wrath of the Lich King (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Wiktor

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jak dla mnie super! Grając w cztery osoby po trzy razy ani razu nie udało nam się wygrać. Trzeba było zmienić nastawienie. Przyzwyczajeni do gry w stylu - kto pierwszy ten lepszy - gracze sobie nie poradzą. Trzeba nauczyć się współpracować i dzielić zadaniami bo inaczej gra szybko się skończy. Każda rozgrywka kończyła się podekscytowaniem i analizami tego co źle zrobiliśmy i tworzeniem planów kolejnych. Polecam wszystkim osobom, które mają ochotę na cos lekkiego.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piotr

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Znakomita gra. Szybka i profesjonalna realizacja zamówienia przez Rebel.pl.


Monika

Liczba recenzji: 45

W porządku, bez rewelacji

Przyjemna gra kooperacyjna, pewna fajniejsza dla fanów świata


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 8
Z odpowiedzią 3
Oczekujące na odpowiedź 5

Hej, mam kilka wątpliwości co do zasad gry: 1) czy jeśli jest faza 4 - aktywacja plugastwa, która polega na tym, że plugastwo kieruje się w stronę najbliższego gracza i zadaje mu 1 obrażenie a gracze już się znajdują na polu z plugastwem, on koniecznie musi się poruszyć? w tym wypadku oddalić od bohatera ?? 2) czy zagrywanie kart ataku, obrony, podróży, które nie są darmowymi akcjami zużywa akcję ? będę wdzięczny za podpowiedzi

~ Kurzynsky 05.02.2022 12:24

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy jest szansa na udostępnienie spolszczonych kart promo, udostępnionych jako PnP na stronie Z-Man Games? Są to 3 dodatkowe karty nagród i 2 dodatkowe postaci (bez figurek, ale dwie bonusowe postaci to znacznie większa różnorodność przy oryginalnych 7+1 jak ktoś ma promo Branna).

~ Mariusz 04.02.2022 13:09

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Witam, posiadam już gre lecz chce się dowiedzieć jak i gdzie zdobyć figurkę branna miedziobrodego bo przy zakupie nie otrzymałem jej. Dziękuję i pozdrawiam

~ Krzysztof 11.12.2021 16:45

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy w grze znajduje się postać Grommasza Piekłorycza?

~ ciekawski 02.12.2021 11:03

Brak Grommasza

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Krzysztof 06.12.2021 18:59

Jakie koszulki na karty będą pasowały do tej gry oraz ile sztuk potrzeba?

~ anonim 28.11.2021 15:07

Wg. boardgamegeeka 107 koszulek classic i 17 koszulek na karty o wymiarach 101 x 127 mm.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Marek_J 02.12.2021 10:30

Czy macie w sprzedaży również angielską wersję?

~ Lestes 26.11.2021 14:06

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy wiadomo coś o dokładniejszej dacie premiery?

~ Bart 08.09.2021 21:47

24 listopada 2021 r.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Lioheart 14.11.2021 09:01

Teraz pokazuje już 3 grudnia.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Łukasz 22.11.2021 15:30

Wiadomo w jakiej skali będą figurki?

~ Adam 14.08.2021 14:07

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Splendor Marvel

Splendor Marvel

Pandemic (edycja polska)

Pandemic (edycja polska)

To ja go tnę!

To ja go tnę!