Wsiąść do Pociągu: Kolekcja Map 6.5 - Polska

Od morza aż do Tatr!
36 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Wsiąść do Pociągu: Europa.
Wsiąść do Pociągu: Europa
Od morza aż do Tatr, jak Polska długa i szeroka, rozciągają się przepiękne tereny, które tylko czekają na odkrycie. Chcesz poobserwować żubry w cieniu Puszczy Białowieskiej? A może wolisz pospacerować urokliwymi uliczkami Wrocławia? Wsiąść do Pociągu: Polska zabierze Cię w wyjątkową podróż do przeszłości, podczas której wcielisz się w kolejowego magnata z poprzedniego stulecia i przyczynisz się do rozwoju sieci połączeń kolejowych nie tylko w kraju, lecz także w sąsiednich państwach. Wsiąść do Pociągu: Polska to dodatek zaprojektowany pod kątem rozgrywki dla 2–4 osób. Gra toczy się na planszy z mapą Polski, a celem uczestników jest zrealizowanie jak największej liczby tras. Budując połączenia między miastami, a także łącząc ze sobą poszczególne kraje sąsiadujące, gracze próbują zdobyć monopol w segmencie komunikacji publicznej. Im wcześniej uda im się skomunikować dwa państwa, tym więcej punktów otrzymają. Na czym to polega? Na samym początku zabawy gracze losują karty tras. Wskazują one, jakie dwa miasta mamy połączyć nieprzerwaną trasą kolejową. Im dłuższa trasa, tym więcej punktów da nam na koniec gry, jednak jeśli nie uda nam się jej zrealizować – przyniesie nam punkty ujemne!  Podczas gry uczestnicy dobierają kolorowe karty wagonów. Stanowią one walutę, która pozwala nam budować odpowiednie odcinki między miastami. Przykładowo aby wybudować trasę między Płockiem a Kaliszem potrzebujemy trzech pomarańczowych kart, a między Gdańskiem a Olsztynem – trzech czarnych.  Jeśli na początku swojej tury mamy odpowiedni zestaw kart, możemy wydać je, aby postawić swoje wagoniki w wybranym miejscu. Łącząc poszczególne odcinki w dłuższe trasy staramy się realizować jak najwięcej biletów. Zwycięża gracz, który uzbiera na nich najwięcej punktów. Co wyróżnia ten dodatek? Każda mapa z serii Wsiąść do Pociągu charakteryzuje się indywidualnymi zasadami, które wpływają na przebieg rozgrywki i planowanie ruchów. W przypadku mapy Polski jest to usprawnianie komunikacji między państwami ościennymi. Oprócz łączenia ze sobą miast, nasze trasy mogą docierać również do przejść granicznych, a tym samym łączyć sąsiadujące z nami kraje. Jeśli w naszej turze uda nam się stworzyć takie połączenie, dobieramy wierzchnie karty ze specjalnych stosów obu państw. Ich wartość punktowa ułożona jest malejąco, co oznacza, że gracze, który jako pierwsi dobierają karty, mogą liczyć na wyższy bonus punktowy.
Autor:
Alan R. Moon
Ilustracje:
Cyrille Daujean, Julien Delval
Wydawca:
Rebel
99,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Od morza aż do Tatr, jak Polska długa i szeroka, rozciągają się przepiękne tereny, które tylko czekają na odkrycie. Chcesz poobserwować żubry w cieniu Puszczy Białowieskiej? A może wolisz pospacerować urokliwymi uliczkami Wrocławia? Wsiąść do Pociągu: Polska zabierze Cię w wyjątkową podróż do przeszłości, podczas której wcielisz się w kolejowego magnata z poprzedniego stulecia i przyczynisz się do rozwoju sieci połączeń kolejowych nie tylko w kraju, lecz także w sąsiednich państwach.

Wsiąść do Pociągu: Polska to dodatek zaprojektowany pod kątem rozgrywki dla 2–4 osób. Gra toczy się na planszy z mapą Polski, a celem uczestników jest zrealizowanie jak największej liczby tras. Budując połączenia między miastami, a także łącząc ze sobą poszczególne kraje sąsiadujące, gracze próbują zdobyć monopol w segmencie komunikacji publicznej. Im wcześniej uda im się skomunikować dwa państwa, tym więcej punktów otrzymają.

Na czym to polega?

 1. Na samym początku zabawy gracze losują karty tras. Wskazują one, jakie dwa miasta mamy połączyć nieprzerwaną trasą kolejową. Im dłuższa trasa, tym więcej punktów da nam na koniec gry, jednak jeśli nie uda nam się jej zrealizować – przyniesie nam punkty ujemne! 
 2. Podczas gry uczestnicy dobierają kolorowe karty wagonów. Stanowią one walutę, która pozwala nam budować odpowiednie odcinki między miastami. Przykładowo aby wybudować trasę między Płockiem a Kaliszem potrzebujemy trzech pomarańczowych kart, a między Gdańskiem a Olsztynem – trzech czarnych. 
 3. Jeśli na początku swojej tury mamy odpowiedni zestaw kart, możemy wydać je, aby postawić swoje wagoniki w wybranym miejscu. Łącząc poszczególne odcinki w dłuższe trasy staramy się realizować jak najwięcej biletów. Zwycięża gracz, który uzbiera na nich najwięcej punktów.

Co wyróżnia ten dodatek?

Każda mapa z serii Wsiąść do Pociągu charakteryzuje się indywidualnymi zasadami, które wpływają na przebieg rozgrywki i planowanie ruchów. W przypadku mapy Polski jest to usprawnianie komunikacji między państwami ościennymi. Oprócz łączenia ze sobą miast, nasze trasy mogą docierać również do przejść granicznych, a tym samym łączyć sąsiadujące z nami kraje. Jeśli w naszej turze uda nam się stworzyć takie połączenie, dobieramy wierzchnie karty ze specjalnych stosów obu państw. Ich wartość punktowa ułożona jest malejąco, co oznacza, że gracze, który jako pierwsi dobierają karty, mogą liczyć na wyższy bonus punktowy.Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza z mapą Polski
 • 35 kart biletów
 • 20 kart państw
 • instrukcja
Waga:
795 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
LFCABJ143
Pasujące koszulki:

Powiązane artykuły


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.06
na podstawie 36 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wsiąść do Pociągu: Kolekcja Map 6.5 - PolskaNajbardziej przydatne recenzje

Krzysztof

Liczba recenzji: 6

Dodatek idealny na szybką rozgrywkę zwłaszcza z osobami, które znają już zasady. Gra się przyjemnie chociaż ta wersja nie wnosi wielu nowości. Cena niestety wygórowana.


Sowacz

Liczba recenzji: 221

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

W końcu jest i mapa Polski! Bardzo fajna odmiana, zaraz po UK i Skandynawii u nas na trzecim miejscu.


Robert

Liczba recenzji: 18

@Nightbomber

Ty tak na serio? Masz wszystkie mapy to TTR ale tej nie kupisz bo w miejscu Opola jest katedra? Przecież to jest ten sam poziom argumentowsnia co fanatycy religijni :DWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 5
Z odpowiedzią 4
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy w tym dodatku używa się dworcow ? Tych stawianych na połączeniach innych zeby korzystać z tych polaczen

~ Johny 31.08.2023 20:58

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy to jest dodatek tylko do wersji Europa? Czy może być do jakiejś innej?

~ Ewa 13.04.2022 21:09

Dodatek jest kompatybilny z podstawkami Wsiąść do Pociągu: USA oraz Wsiąść do Pociągu: Europa.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 06.07.2023 12:42

Czy gra będzie pasować do Kraje Północy?

~ AA 04.01.2022 22:56

Zgodnie z treścią instrukcji dodatku, wymagana jest gra Wsiąść do Pociągu: USA albo Wsiąść do Pociągu: Europa.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 06.07.2023 12:40

To samo pytanie zostalo juz zadane, ale chcialbym wyjasnic. Czy jest jednak mozliwosc gry w dodatek: "Polska", jesli sie posiada tylko gre: "Wsiasc do Pociagu - Dookola Swiata"? "Dookola Swiata" tez jest gra kompletna (tak jak Europe i USA), a nie dodatkiem, stad pytanie. dziekuje

~ maciek 06.01.2021 13:52

Nie wiem co jest w wersji "Do okola Świata," ale w "Polsce" jest tylko zestaw biletów i plansza. Potrzebujesz kart kolorowych z wagonami i lokomotywami, nie potrzeba dworców bo to gra bez, ale z małymi dziećmi polecam mieć, no i pionków, i plastikowych wagoników.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Anita 30.01.2021 22:56

@Robert: no naprawdę zezłościła mnie ta ikonka bo Katedra opolska nie jest żadnym symbolem miasta: wizerunkowo przegrywa z florenckim w stylu ratuszem i Wieżą Piastowską. Ale dodatek kupiłem podkręcany przez żonę i córkę, miłośniczek TtR. Rozegraliśmy i zasady oceniam jako dobre+. Zostaje w kolekcji z zadrą w postaci Katedry.:).

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Nightbomber 16.02.2021 19:39

Czy jak ma się wsiąść do pociągu dookoła świata to ten dodatek będzie pasował?

~ Robert 29.10.2020 17:46

Nie będzie. Do tego musisz mieć samodzielną podstawkę tj Europa bądź Niemcy

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aneta 09.12.2020 10:37

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również