Zew przygody

Zostań kowalem własnego losu!
16 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 12 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Zrób pierwszy krok w stronę niezwykłej przygody i weź udział w rozgrywce łączącej umiejętne wykorzystywanie okazji, zarządzanie losowością oraz snucie opowieści. Podejmuj kolejne wyzwania, zdobywaj umiejętności oraz doświadczenie i pamiętaj: to Ty tworzysz swoją unikalną historię!W grze Zew przygody gracze rywalizują ze sobą, tworząc postacie ze świata fantasy. Rozgrywka polega na zagrywaniu kart, podejmowaniu wyzwań i decydowaniu, czy podążać za ścieżką światłości czy mroku. Fot. Mateusz Zajda @BoardgameShotNa czym to polega?Stwórz bohatera. Rozpocznij opowieść o swojej postaci od wyboru kart pochodzenia, motywacji i przeznaczenia. Za każdym razem, gdy Twój bohater zdobędzie nową cechę, pozyska sojusznika lub sprosta wyzwaniu, dołóż na swoją planszetkę opowieści odpowiednią kartę.Wybierz drogę. Rozwijaj swoją postać i zdobywaj punkty przeznaczenia, podejmując wyzwania, a następnie rzuć runami, by sprawdzić, czy im sprostałeś. Użyj mrocznych run i zwiększ swoją szansę na sukces, ale pamiętaj, że moralność Twojej postaci zmaleje!Wypełnij przeznaczenie. Zagrywaj karty bohaterów i antybohaterów, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną i utrudnić rozgrywkę pozostałym graczom. Stań do walki z okrutnymi wrogami. Zdobądź jak najwięcej punktów przeznaczenia i zostań zwycięzcą, a następnie wysłuchaj niesamowitych opowieści o losach bohaterów wszystkich graczy.Dlaczego pokochasz tę grę? Zew Przygody to gra łącząca wiele znaczących decyzji z zarządzaniem losowością, wkradającą się podczas realizowania wyzwań. Dzięki temu mamy wpływ na to, jak potoczą się losy naszej postaci, ale zawsze możemy zostać zaskoczeni niespodziewanymi okolicznościami. Dzięki elementom związanym z opowiadaniem historii, klimat Zewu przygody jest wyraźnie odczuwalny, a uczestnicy mają okazję przeżyć prawdziwą przygodę.Gra zawiera również wariant solo oraz tryb kooperacji. 
Autor:
Johnny O'Neal, Christopher O'Neal
Ilustracje:
Matt Paquette
Wydawca:
Rebel
15995

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w piątek


Dostawa 0 zł (Black Friday).


Opis

Zrób pierwszy krok w stronę niezwykłej przygody i weź udział w rozgrywce łączącej umiejętne wykorzystywanie okazji, zarządzanie losowością oraz snucie opowieści. Podejmuj kolejne wyzwania, zdobywaj umiejętności oraz doświadczenie i pamiętaj: to Ty tworzysz swoją unikalną historię!

W grze Zew przygody gracze rywalizują ze sobą, tworząc postacie ze świata fantasy. Rozgrywka polega na zagrywaniu kart, podejmowaniu wyzwań i decydowaniu, czy podążać za ścieżką światłości czy mroku.

Do rozgrywki zamiast kości używamy specjalnych run. Fot. Mateusz Zajda @BoardgameShot

Na czym to polega?

 1. Stwórz bohatera. Rozpocznij opowieść o swojej postaci od wyboru kart pochodzenia, motywacji i przeznaczenia. Za każdym razem, gdy Twój bohater zdobędzie nową cechę, pozyska sojusznika lub sprosta wyzwaniu, dołóż na swoją planszetkę opowieści odpowiednią kartę.
 2. Wybierz drogę. Rozwijaj swoją postać i zdobywaj punkty przeznaczenia, podejmując wyzwania, a następnie rzuć runami, by sprawdzić, czy im sprostałeś. Użyj mrocznych run i zwiększ swoją szansę na sukces, ale pamiętaj, że moralność Twojej postaci zmaleje!
 3. Wypełnij przeznaczenie. Zagrywaj karty bohaterów i antybohaterów, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną i utrudnić rozgrywkę pozostałym graczom. Stań do walki z okrutnymi wrogami. Zdobądź jak najwięcej punktów przeznaczenia i zostań zwycięzcą, a następnie wysłuchaj niesamowitych opowieści o losach bohaterów wszystkich graczy.

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • Zew Przygody to gra łącząca wiele znaczących decyzji z zarządzaniem losowością, wkradającą się podczas realizowania wyzwań. Dzięki temu mamy wpływ na to, jak potoczą się losy naszej postaci, ale zawsze możemy zostać zaskoczeni niespodziewanymi okolicznościami. 
 • Dzięki elementom związanym z opowiadaniem historii, klimat Zewu przygody jest wyraźnie odczuwalny, a uczestnicy mają okazję przeżyć prawdziwą przygodę.
 • Gra zawiera również wariant solo oraz tryb kooperacji. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 45 kart postaci
 • 91 kart opowieści
 • 44 kart bohaterów i antybohaterów
 • 4 maty
 • 24 akrylowe runy
 • 40 żetonów doświadczenia
 • 11 zadań
 • instrukcja
Waga:
1,119 kg
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.19
na podstawie 16 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Zew przygodyNajbardziej przydatne recenzje

Sapphire101

Liczba recenzji: 148

Dobry, solidny produkt

Gra bardzo pozytywnie nas zaskoczyła, ale jest również kilka zgrzytów.
Instrukcja, chociaż krótka, jest miejscami zawiła i budzi wątpliwości, mimo tego - próg wejścia jest niski, więc grę można polecić nawet początkującym. Cechą charakterystyczną tego tytułu jest fakt, iż w pudełku zamiast standardowych kostek znajdziemy runy, którymi będziemy rzucać przez większość rozgrywki i tutaj polecam wyposażyć się w tackę do rzucania, bo jednak runy są nieco bardziej kłopotliwe niż kości. Jakość run rekompensuje jednak względną niewygodę ich używania, wydają się bardzo porządne i są przyjemne w dotyku. Jest to (obok ładnych grafik) najfajniejszy element tej gry. Pozostałe plastikowe elementy, jakie znajdziemy w pudełku, niestety - nie są już zachwycające. Znaczniki doświadczenia są tandetne, a miejscami nierówno odlane. Plastikowe znaczniki poziomu moralności również pozostawiają wiele do życzenia. W dalszej kolejności na uwagę zasługuje również oprawa graficzna - ta jest klimatyczna i dopracowana, szkoda jednak, że tutaj również gra poszła na kompromis. Planszetki graczy są cienkie i tekturowe, podobnie jak karty – zwłaszcza większe karty opowieści często trafią się nam już na starcie „wygięte” (tutaj akurat widać to nawet na zdjęciach prezentujących grę – część kart nie leży płasko na stole). Nie są to wady „krytyczne”, jednak jeśli ktoś liczy na wyjątkową jakość wykonania tego tytułu, będzie rozczarowany.
Mimo wszystko, „Zew Przygody” to fajna i przyjemna gra dla początkujących i średnio ogranych graczy. Nie ma tu wielkiego móżdżenia i mrowia elementów, a losowość, mimo, że są obecna w tym tytule, nie powoduje jakiejś niesamowitej frustracji. Gra się przyjemnie, na początku wybieramy sobie historię i motywację naszych postaci i staramy się podążać obraną przez nas ścieżką. Na końcu gry, prócz punktacji, mamy jeszcze możliwość przekazania stworzonej w czasie gry opowieści. Jest to element zasadniczo zbędny w rozgrywce i szkoda, że nie ma za niego dodatkowych punktów lub – jakiejkolwiek dodatkowej gratyfikacji np. gracz, który przekaże najciekawszą historię – w następnej grze zostaje pierwszym graczem. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy przepada za storytellingiem, jednak w „Zewie Przygody” faktycznie bohaterowie starają się w jakiś sposób stworzyć spójną historię (czasem nawet kosztem punktów!), co stanowi przyjemną namiastkę RPG w tym tytule.
Plusy:
- szybka, niewymagająca rozgrywka (dla niektórych będzie to wada!)
- bardzo ładne i klimatyczne grafiki kart
- świetnej jakości runy, zastępujące kości
- element budowania opowieści
Minusy:
- mocno odczuwalny kompromis jakości elementów (np. świetnej jakości runy, kosztem tandetnych znaczników doświadczenia, ładne grafiki, ale cienkie, łatwo niszczące się karty)
- zbyt krótka rozgrywka
- po kilku partiach – powtarzalne karty (tutaj jest duże pole do popisu, jeśli chodzi o dodatki).

Z uwagi na wspomnianą wyżej niską jakość kart – grę polecam zakoszulkować - potrzebne koszulki to 2x Rebel Tarot 70x120 na duże karty oraz Rebel Classic Card Game 63,5x88 na karty bohaterów/antybohaterów. Karty w koszulkach bezproblemowo mieszczą się w wyprasce do gry.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piotr

Liczba recenzji: 26

Ilustracje piękne, wykonanie super, do tłumaczenia nie mam uwag, ale niestety gra nie dla mnie ;) Jeśli ktoś potrafi z ilustracji wyciągnąć dla siebie historię i klimat to będzie się dobrze bawił, dla mnie niestety prostota mechaniki przeszkadza w cieszeniu się grą


Konrad

Liczba recenzji: 1

Gra ciekawa, świetne grafiki ale reszta wydania woła o pomste.. Karty, planszetki papierowe . Instrukcja - po kilku rozgrywkach nie jestem pewien czy dobrze gram.. Za tą cene.. nie polecam

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Kiedy można spodziewać się dodatków do gry "Zew przygody" ?

~ Sedric 21 25.05.2021 21:43

Wszystkie ogłoszone informacje o nowościach najszybciej znajdziesz na stronie wydawnictwa Rebel, na facebooku i na planszowej rebelii.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Demaru 27.05.2021 16:30

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Zaginiony Ląd

Zaginiony Ląd

9995
Splendor

Splendor

14995