Wampir: Requiem

Gra Narracyjna Współczesnego Gotyku
69 opinii
  • wydanie polskie
Nie jest to odrzucenie śmierci ani tchnienie życia. Oto jest pieśń żałobna, muzyczne interludium między życiem a śmiercią, oto jest Requiem, jedyne, co nam pozostaje po sycącej uczcie żywota, a przed zimną nicością niebytu.Requiem ma swe crescenda i diminuenda, fanatyków z obłędem w oczach, szaleńców bryzganych posoką, poszukiwaczy rozkoszy, rewolucjonistów i niedoszłych zdobywców. Nie jest to jednak słodko-gorzka muzyka dla naszych drogich nieobecnych, nie - oto jest Symfonia Przeklętych.--- Charlotte Gaudibert, Aequitas FatalisDo wykorzystania ze Światem Mroku: Podręcznikiem Podstawowym.
Wydawca:
ISA
Liczba stron:
304
Rodzaj oprawy:
twarda
89,00

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Nie jest to odrzucenie śmierci ani tchnienie życia. Oto jest pieśń żałobna, muzyczne interludium między życiem a śmiercią, oto jest Requiem, jedyne, co nam pozostaje po sycącej uczcie żywota, a przed zimną nicością niebytu.

Requiem ma swe crescenda i diminuenda, fanatyków z obłędem w oczach, szaleńców bryzganych posoką, poszukiwaczy rozkoszy, rewolucjonistów i niedoszłych zdobywców. Nie jest to jednak słodko-gorzka muzyka dla naszych drogich nieobecnych, nie - oto jest Symfonia Przeklętych.

--- Charlotte Gaudibert, Aequitas Fatalis
Do wykorzystania ze Światem Mroku: Podręcznikiem Podstawowym.

Podstawowe informacje

Waga:
1 kg
Używane kości:
k10

Recenzje

4.48
na podstawie 69 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wampir: RequiemNajbardziej przydatne recenzje

Lix Tetrax

Liczba recenzji: 13

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gdy pierwszy raz dowiedziałem się co się zmieniło w nowym Wampirze myślałem, że ten system będzie bardzo zły ("Jak to nie ma Kaina? Jak to nie ma Gehenny?"). Tymczasem- jest wspaniale. Podręcznik jest dobrze wydany, ilustracje są wyśmienite. Sama wizja wampirów nie jest drastycznie zmieniona, a wszelkie różnice są przemyślane i zapewniają większą wolność twórczą dla Narratorów. Chociaż początkowo podchodziłem do tego systemu "jak do jeża", według mnie jest lepszy od Wampira: Maskarady. Prowadzę system od kilku miesięcy- ja i moja drużyna dobrze się przy tym bawimy

Słówko o tłumaczeniu: jest różnie. Niektóre rozwiązania są znośne inne mnie drażnią. Są też małe lecz widoczne błędy. Nie jest tragicznie, ale mogło być lepiej.


Ryudo

Liczba recenzji: 190

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Tak jak poprzednia wersja podręcznika, też mamy tu do czynienia wydaniem na najwyższym poziomie. Grafika, trwałość, estetyka, skład, wszystko bez zarzutu. Świat mroku jest specyficzny, ale po przeróbkach może być poprowadzony każdemu rodzajowi gracza. Rebel jak zawsze szybko i bez żadnych problemów.


Phea

Liczba recenzji: 34

Jak dla mnie ideał :)

Właśnie to, czego brakowało mi w Maskaradzie. Większy realizm, skupienie na najmniejszych szczegółach egzystencji i natury wampira. Krwiopijcy z przepakowanych superbohaterów rządzących światem zmienili się w przeklęte istoty z mocno rozbudowaną strukturą społeczną, za wszelką cenę dbające o to, by śmiertelnicy nie dowiedzieli się o ich istnieniu. Owszem, są silniejsze i potężniejsze od ludzi, ale i im grozi niebezpieczeństwo. Nie ma wielkiej wojny Camarilla-Sabat, jest zimna wojna między różnymi frakcjami. Nie ma jasno określonego świata i wyraźnych granic „politycznych”, paranormalny świat poza twoim własnym miastem jest niezbadany. Nie ma nadciągającej Apokalipsy, jest wieczne trwanie. Nie ma mitycznego Kaina, dzięki któremu wszystkie wampiry wiedzą skąd się wzięły, jest wielka niewiadoma.

Sam podręcznik jest piękny. Niesławne literówki i błędy czasem rzucają się w oczy (w jednym ze zdań „książę” w liczbie mnogiej występuje jako „księża”), ale nie przeszkadzają w czytaniu i rozumieniu tekstu.

Jeśli wampir powinien być według ciebie istotą silną, lecz zagubioną, oszukującą samą siebie, uwikłaną w przeklęty los, potężniejszą niż człowiek, lecz jednak wciąż „zniszczalną” i - co najważniejsze - odczuwającą ciężar swej klątwy, ten podręcznik jest dla ciebie.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy jest to 1-sza edycja podrecznika, do ktorej trzeba dokupic WoD. Czy moze jest to 2-ga edycja, ktora juz zawiera glowne zasady WoD-a.

~ Omnix 26.11.2021 13:13

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie