Sandman - Tom 01 - Preludia i Nokturny

Gaiman, Kieth, Dringenberg, Jones III
Podziel się swoją opinią
  • wydanie polskie
Cykl Sandman to mroczna, ciążąca ku horrorowi historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej wielu bogów może tylko marzyć - rządzi ludzkimi snami i marzeniami... A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem... a czasami je zastępują. Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Neil&Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks."Sandman to najwybitniejszy komiks lat 90. XX wieku i jednocześnie najlepsza opowieść fantastyczna tej dekady".- The Times"Każdy, kto lubi nowatorskie podejście do współczesnej sztuki komiksowej, powinien zapoznać się z dziełem Gaimana".- The Washington Post"Neil Gaiman stanowi prawdziwą skarbnicę opowieści, i mamy szczęście, że jest z nami, niezależnie od medium, w którym działa".- Stephen KingAlbumy z serii Sandman mogą być czytane w kolejności powstawania lub jako samodzielne dzieła.
Autor:
Neil Gaiman
Ilustracje:
Sam Kieth, Mike Dringenberg, Malcolm Jones III
Wydawca:
Egmont
Liczba stron:
238
Format:
170x260
7995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Cykl Sandman to mroczna, ciążąca ku horrorowi historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej wielu bogów może tylko marzyć - rządzi ludzkimi snami i marzeniami... A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem... a czasami je zastępują.

Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Neil&Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks.

"Sandman to najwybitniejszy komiks lat 90. XX wieku i jednocześnie najlepsza opowieść fantastyczna tej dekady".

- The Times

"Każdy, kto lubi nowatorskie podejście do współczesnej sztuki komiksowej, powinien zapoznać się z dziełem Gaimana".

- The Washington Post

"Neil Gaiman stanowi prawdziwą skarbnicę opowieści, i mamy szczęście, że jest z nami, niezależnie od medium, w którym działa".

- Stephen King

Albumy z serii Sandman mogą być czytane w kolejności powstawania lub jako samodzielne dzieła.

Podstawowe informacje

Waga:
850 g

Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do produktu?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie