Anna - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Najlepsza wariacja Mafii w jaką kiedykolwiek grałam! Ciekawe postacie, grafika ok, mechanika nie jest skomplikowana, więc łatwo wprowadzić nowego gracza.
Dużym plusem dla mnie jest to, że jeśli faktycznie ktoś w pierwszej turze usłyszy "o, umierasz!" to i tak zostaje na miejscu, żeby po prostu posłuchać kto był kim, bo postacie inne niż w mafii i ogólnie, jakoś to nowo wygląda :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Fajna mechanika gry. Jak już się człowiek nauczy to wydaje się łatwiejsza. Uważam, że stanowi doskonałe wprowadzenie dzieci w świat gier, ale polecam dla dzieci powiedzmy... około 8 roku życia. Dla młodszych bywa trochę trudne. Grafikę też oceniam na plus, bardzo przyjazna. Polecam każdemu, nawet dziecko interesujące się raczej jakimiś robotami chętnie pogra jak zobaczy jak wygląda rozgrywka :)


Jak dla mnie ideał :)

Wspaniała do zabawy z dziećmi!
Pamięciówka, trochę "dziewczyńska" :)
Stanowi wyzwanie nawet dla dorosłych.
Szybka rozgrywka.
Zdecydowanie warta swojej ceny.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Najchętniej postawiłabym 4.5 :)

Plusy:
-świetna grafika, ładne wykonanie
-idealna dla fanów Pratchett'a
-posiada opcje "solo" i zaskakująco dobrze gra się w nią samemu
-fajne połączenie planszówkowo-karciane
-stosunkowo przyjazna dla nowych graczy

Minusy:
-tury graczy trwają długo, pozostali nudzą się czekając na swoją kolej
-nie ma rywalizacji pomiędzy graczami, niewiele można zrobić by wpłynąć na innych
-pula problemów jest w sumie mało zróżnicowana, nie wspominając już o tym, że rodzaj problemu nie ma praktycznie wpływu na jego rozwiązywanie
-jak gracze się wprawią, gra staje się nudniejsza i nie ma już prawdopodobieństwa przegranej

Co bym zmieniła? Indywidualne cechy wiedźm powinny mieć więcej wpływu na ich działania. Np. Tiffany mogłaby posiadać dodatkowy punkt głowologii, Annagramma magii, Petulia Chrzęstna punkt do łatwych problemów i to nie jednorazowo, ale przy każdym rzucie kością. Poza tym, mam wrażenie, że NacMacFeegle zostały jakoś tak zredukowane do pomniejszych postaci na kartach i są mało obecne w grze... Jeśli już robić coś takiego trochę przygodówkowego to powinny się pojawiać NPC - bohaterowie niezależni, których obecność czasami wpływa korzystnie, a czasami nie, gra byłaby ciekawsza.

Grę polecam osobom, które lubią gry ekonomiczne, a odradzam graczom, którzy lubią gry dynamiczne.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W porządku, bez rewelacji

Da się pograć ale szału nie robi. Sporo tłumaczenia, żeby przysposobić nowego gracza. Poza tym, atmosfera gry też nie jest powalająca. Spodziewałam się czegoś lepszego.


Dobry, solidny produkt

Jest śmiesznie :) Gra jest na prawdę oryginalna i zawsze kończy się ciekawymi opowieściami. Minus za problemy, jakie przysparza osobom o umysłach ścisłych - tak, okazuje się, że są osoby, które bez podpowiedzi czy pomocy z zewnątrz po prostu nic nie wymyślą.


Jak dla mnie ideał :)

W stu procentach warta swojej ceny :) Ciekawa, ładna, grywalna, z fajną atmosferą. Już wizualnie przykuwa wzrok. Rozgrywka dość szybka, jak już wszyscy ogarniają o co chodzi. No właśnie... Jeden minus to czas jaki trzeba poświęcić na instrukcję. Dużym plusem natomiast jest zróżnicowanie celów graczy. Szczególnie polecam dobrym taktykom.


Dobry, solidny produkt

Nie da się ukryć, że to produkt dla fanów. Ale jest też ciekawym sposobem wprowadzenia w zasady Mafii osób, które nigdy nie grały. Plus za ładną grafikę i ciekawą atmosferę, minus za wysoką cenę i brak "ekwipunku" z mafii.


Jak dla mnie ideał :)

Jest interesująca już na pierwszy rzut oka, jak jest rozłożona :)
Wysoka losowość, przewyższająca wpływ decyzji gracza. Choć gracz również ma spory wpływ, bo może się na różne sposoby bronić lub dopomagać sobie.
Rywalizacja z innymi graczami na wysokim poziomie, innych interakcji w sumie nie ma.
Zasady nie są skomplikowane, wystarczy z 15min z instrukcją, łatwa do tłumaczenia innym.
Rozgrywka należy do krótszych - przy dość wolnej grze max. do 1 godz.
Ja polecam, bardzo grywalna. To był dobry zakup.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Nie zawiera mnóstwa reguł, na które trzeba poświęcić kilka godzin na zapoznanie się przed grą. Co jest w sumie dziwne dla gry z tak dużą ilością elementów. Bardzo łatwa też do wytłumaczenia nowym graczom w trakcie rozgrywki. Tury toczą się z prędkością w sam raz, postęp i rozwój postaci dają satysfakcję, rywalizacja między graczami zapewnia emocje.
Bardzo podoba mi się
1. że nawet jeśli gracz zginie, zaczyna grę z nową postacią i dołącza do rozgrywki
2. duża dowolność działań i zróżnicowanie interakcji z innymi postaciami
3. zróżnicowana plansza i mnogość zdarzeń.
Jest jeden minus - rozgrywka może trwać niezwykle długo... A nadal być ciekawa :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Ma swoją cenę, ale rozgrywka jest wciągająca i dynamiczna, przerywana wybuchami śmiechu (przynajmniej w moim przypadku:). Zasady są proste i nie potrzeba dużo czasu na ogarnięcie gry, za to w trakcie samej rozgrywki trzeba nieźle wytężać intelekt.
Dobra zabawa i gimnastyka dla umysłu w jednym. Polecam i na imprezy i w mniejszym gronie.
Jedynym minusem jest dla mnie to, że krótko trwa. Choć rozumiem, że czasami może to być plusem.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: